Kur pazūd latviešu seksualitāte un kā to atgūt? Viestura Rudzīša ieteikumi
Foto: DELFI

Neraugoties uz arvien pieaugošo sabiedrības atvērtību, runājot par dažādām tēmām, tai skaitā, arī seksualitāti un intīmo dzīvi, šos tematus pilnībā brīvi apspriest atļaujas vien retais. Tomēr, ieklausoties dažādos viedokļos, arvien biežāk dzirdam runas par to, kā atgūt, šķiet, pagaisušu libido. Vai stresa, steigas un dažādu notikumu piesātinātajā ikdienā kvalitatīva intīmā dzīve un pašu libido pāru savstarpējās attiecībās kļuvis par sekundāru vajadzību? Par šo tematu plašāk runā jomas eksperts un publicists Viesturs Rudzītis.

"Diez vai mēs varam apgalvot, ka seksualitāte pazūd. Tā galu galā ir arī dzīvības enerģija plašā nozīmē. Seksualitāte ieņem dažādas formas atkarībā no cilvēka vecuma – tā piemīt gan zīdaiņiem, gan veciem cilvēkiem. Reducēt seksuālo tikai uz dzimumdzīvi nozīmē primitivizēt un sašaurinināt libido nozīmi un izpausmes," tā Rudzītis.

Taujāts par izplatītākajiem cēloņiem, kas liek mazināties indivīda libido līmenim un ieteikumiem šīs tendences novēršanai, eksperts uzsver, ka libido līmenis samazinās slimību gadījumos, lai gan arī tad var teikt, ka tas transformējas enerģijā, kas cenšas cilvēku atveseļot. Visās pārējās situācijās, kas izpaužas ar dzimumaktivitātes samazināšanos, libido savukārt ir "aizplūdis" citur.

"Domāju, ka šodien visizplatītākais virziens, kurp tais aizplūst, ir pārstrādāšanās. Kvalitatīva dzimumdzīve ne tikai ražo enerģiju, tās norisēm enerģija ir arī vajadzīga, jo noguris cilvēks nevar izveidot pietiekoši aktīvu seksuālu fantāziju.

Otrs "globāls" iemesls, kādēļ varētu samazināties "bads" uz dzimumattiecībām, ir seksuāls pārsātinājums, kas gāžas no medijiem. Labai dzimumdzīvei vajag arī noslēpumu, kailums zem prožektoriem apnīk," tā Rudzītis.

Tags

Sarakstu karuselis Sekss

Comment Form