No publiska seksa Senajā Ēģiptē līdz svingeru klubiem – mīlas orģijas cauri laikiem
Foto: NOTAVANDAL / cc

Vai cilvēki ir un var būt monogāmi visu dzīvi? Vai seksu grib un izbauda tikai vīrieši? Vai kādreiz cilvēki mīlējās tikai, lai radītu pēcnācējus? Izrādās, ka nē. Vismaz par to liecina dažādās dzīres un festivāli senlaikos, kuros cilvēki ne tikai ēda un dzēra, bet arī ļāvās miesas baudām. Turklāt tādi ir notikuši ne vien senajā Romā, bet arī ASV un tagadējā Lielbritānijā.

Žurnālists un grāmatu par seksu un veselību autors Maikls Kaslmens, kurš ir pētījis arī ar mīlas priekiem saistītas tradīcijas cauri laikiem, norāda, ka dažādi seksa klubi un orģijas cilvēcei nav nekas jauns. Viņš skaidro, ka senlaikos, kad tika uzskatīts, ka viens vīrietis var uzturēt vairākas sievas vienlaikus, poligāmija nebija nekas neparasts. Monogāmija esot attīstījusies tikai pēdējo 2000 gadu laikā. Tiesa, joprojām tiek pieļauti izņēmumi.

Aprakstot dažādas mīlas orģijas portālā "Psychology Today", Kaslmens norāda, ka visā pasaulē dažādos laikos pavasarī ir notikušas dzīres, kurās cilvēki ļāvušies visdažādākajām baudām. Dzīru laikā attīstījušies dažādi rituāli, kas iekļāvuši arī seksuāla rakstura darbības, reizēm pat grupveida mīlēšanos, publiskus dzimumaktus un seksu dzērumā. Pavasara rituāli ir bijuši patiešām krāšņi un neparasti. Daudzas no tolaiku aktivitātēm mūsdienās nebūt netiktu uzskatītas par pieņemamām, kur nu vēl publiskām.

Lai arī dažādus rituālus izbaudīja gan vīrieši, gan sievietes, to norise un alkohola lietošana dzīru laikā nereti nozīmēja arī seksuālu vardarbību pret sievietēm un vīriešiem. Un pat, ja orģijas, kurās ļaudis piedalījās pirms gadu simteņiem, šķiet interesantas un jautras, der paturēt prātā, ka tām ir arī negatīvā puse un iemesli, kāpēc tās netiek praktizētas mūsdienas, ir pamatoti.

Source

DELFI Viņa

Tags

Sekss Vēsture
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form