Noslēgusies Eiropas aptauja vīriešiem, kam ir sekss ar vīriešiem

AppleMark
Foto: F64

Noslēgusies Eiropas interneta aptauja vīriešiem, kam ir sekss ar vīriešiem (EMIS – European MSM Internet Survey). Tā portālu Delfi informēja Latvijas Infektoloģijas centra pārstāvji.

Aptauja notika 33 Eiropas valstīs (ES un kaimiņvalstis) no 2010.gada  jūnija līdz augusta beigām, un tajā pavisam internetā aizpildītas 184 470 anketas. Aptaujas realizācijā piedalījās valstiskā, nevalstiskā un akadēmiskā sektora partneri, un līdz ar to var apgalvot, ka EMIS ir lielākā aptauja, kas jebkad notikusi homoseksuāli aktīvu vīriešu vidū. Latvijas Infektoloģijas centrs ir viens no projekta partneriem un aptaujas koordinators Latvijā.

EMIS aptaujas ietvaros iegūti salīdzināmi dati no 33-40 valstīm par homoseksualitāti, homoseksuālu uzvedību un seksuāli transmisīvajām infekcijām VSV (vīrieši, kam ir sekss ar vīriešiem) vidū. Dažām no valstīm, kas piedalījās aptaujā, šie būs pirmie empīriskie dati ar vīriešu homoseksualitāti saistītos jautājumos.

Pieņemot, ka vidēji 2,5% no vīriešu populācijas sastāda vīrieši, kam mēdz būt dzimumattiecības ar vīriešiem, pētījuma veicēji aprēķinājuši respondentu dalības rādītājus uz 10 000 mērķa populācijas katrā no valstīm, kas piedalījās, un Latvijā tas bijis 3,3. Vismazāk potenciālo respondentu sasniegts Turcijā un Moldovā (0,3), bet visvairāk Šveicē un Vācijā (6,8). Latvijas kaimiņvalstīs: Lietuvā - 1,9 un Igaunijā - 4,7.

Pētījuma rezultātus plānots pakāpeniski sākt publicēt no 2010.gada novembra, bet gala ziņojums būs pieejams 2011.gada septembrī.

Plašāka  informācija par projektu:  http://www.rki.de/EN/Content/Prevention/EMIS/EMIS__node.htm/

Source info

DELFI sievietēm


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Pregnancy widget logo Pregnancy widget logo
Aprēķināt
Norādi pēdējo mēnešreižu
pirmo dienu
Kļūda!
Lūdzu, norādiet korektu
datumu pagātnē.
Viņa.lv iesaka