Vai iespējama dzīve bez seksa?
Foto: Shutterstock

Seksa biežums cilvēka dzīves laikā dabiski mainās, un to ietekmē daudzi faktori, piemēram, vecums, dzimumtieksmes svārstības un attiecību statuss. Nav pareizā seksa biežuma vai daudzuma, un, ilgstoši ar to nenodarbojoties, nevajadzētu būt negatīvām blakusparādībām. Un patiesi ir gana daudz cilvēku, kas bauda pilnvērtīgu un apmierinošu dzīvi, nekad nenodarbojoties ar seksu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vispirms jāsaprot, ka pret tiem cilvēkiem, kas izvēlas nenodarboties ar seksu, pastāv daudz sociālo aizspriedumu un negāciju, it īpaši tad, ja viņi ir attiecībās. Un šis sava veida nosodījums vai neizpratne nes sev līdzi dažādus muļķīgus apgalvojumus – dzīves bez seksa cilvēku iedzīs kapā, vīrieši zaudēs erekciju uz visiem laikiem, bet vagīnā zirnekļi sāks aust tīklus. Nekas no tā, protams, nav taisnība.

Interese par seksu var attīstīties pubertātes laikā un arī brīdī, kad cilvēks apzinās savu seksuālo interesi, kas var notikt kā pubertātē, tā arī pusmūžā. Bet tikpat labi var būt cilvēki, kuriem interese par seksu neattīstās nekad (šādus cilvēkus sauc par aseksuāliem), un ir arī tādi, kas kādā savas dzīves posmā izlemj, ka sekss nav domāts viņiem, un izvēlas celibātu. Protams, interese par seksu laika gaitā arī var samazināties, un to ietekmē daudz kas – paaugstināts stress, zaudējums, rutīna, pazemināts libido u. c.

Taču nevēlēšanās nodarboties ar seksu nav nekas slikts, ja vien tev nerodas sajūta, ka tas kaut kā ietekmē tavu mentālo un fizisko veselību. Te būtiski saprast, vai apkārtējo spiediens tev tā liek domāt, vai tā ir tevis pašas iekšējā balss. Bet kā tad nenodarbošanās ar seksu var ietekmēt cilvēku? Iedvesmojoties no portāliem ''Web Md'', ''Medical News Today'' un ''Health Line'', to skaidrojam turpinājumā.

Tags

Imūnsistēma Sirds un asinsvadu slimības Attiecības Mīlestība Orgasms Sekss Stress
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form