Vai iespējamas attiecības no attāluma? Pieredzes stāsti un speciālistes komentārs
Foto: Shutterstock

Došanās apmaiņas programmā, lielisks darba piedāvājums un ieskatīšanās ārzemniekā ir tikai daži no iemesliem, kāpēc cilvēkiem kādu dzīves posmu nācies dzīvot attiecībās, kurās nevari katrā mīļā brīdī saspiest otra roku vai nolikt galvu uz pleca. Šoreiz iepazīstinām ar trim stāstiem, kuru galvenie varoņi kādu laiku dzīvojuši katrs savā pasaules malā – ar kādām grūtībām saskārušies un ko no šī laika mācījušies. Viedokli par šādu attiecību modeli vaicājām arī psihoterapeitei Initai Lēnai-Goldšteinai.

Lai arī sabiedrībā nereti izskan viedoklis, ka attiecības no attāluma nav iespējamas, speciālistes uzskats ir pretējs. Viņa teic, ka emocionālās saites saglabājas arī tad, ja cilvēki fiziski nav viens otram blakus, uzsverot, ka mūsdienās ir pieejamas dažādas iespējas, kā radīt klātesamības sajūtu, piemēram, ar "Skype" vai "Whatsapp" palīdzību.

"Ja ir skaidra vīzija, ka cilvēki to grib un tas ir uz laiku, iespējams, lai nodrošinātu materiālos apstākļus vai kaut ko mācītos, es nedomāju, ka tas ir zīmogs – attiecības izjuks," skaidro Lēna-Goldšteina. "Cilvēki taču mēdz arī saslimt vai uz kādu laiku zaudēt kādas spējas. Tas nenozīmē, ka mēs uzreiz izjūkam, bet tas ir pārbaudījums emocionālajām saitēm, cik tās ir stipras."

Tāpat speciāliste piebilst, ka svarīgi saprast, vai cilvēks, esot prom, nezaudē iekšējo objektu – man kaut kur ir otrs cilvēks. "Viņš man ir, un es esmu attiecībās." Lēna-Goldšteina arī uzsver, ka ir maz pāru, kuri ikdienā katru stundu pavada kopā. "Vakarā visi pārsvarā satiekas mājās, bet dzīve jau lielā mērā notiek atsevišķi."

Viņa teic, ka skumju brīžos ir ļoti labi, ja var ar otru sazināties un izstāstīt, kā jūties. "Nav jau vairs jūrnieku periods, kad mēnešiem un gadiem vēstules gāja ar baložiem. Caur vārdiem jau mēs tomēr varam to izteikt." Speciāliste arī nenoliedz – svarīgi, lai būtu arī līdzcilvēki, kas atbalsta, piemēram, draugi, radi un kolēģi. "Tā, lai nav uzreiz jāmetas, piemēram, uz bāru, kur ir citi vilinājumi." Lēna-Goldšteina arī piebilst, ka ne vienmēr atbalsta personai ir jābūt partnerim, jo palīdzēt var arī citi, kas labi zina situāciju.

Vai iespējamas attiecības no attāluma? Pieredzes stāsti un speciālistes komentārs
Foto: Shutterstock

"Tas ir pārbaudījums – neizjūk tās attiecības, kur cilvēkiem ir lemts būt kopā, kur cilvēki ir motivēti," teic psihoterapeite. Tāpat viņa norāda, ka šī ir iespēja novērtēt attiecības, jo bieži vien cilvēki saprot lietām vērtību tikai tad, kad tās ikdienā nav klāt.

Uz jautājumu, kā cilvēkiem izdodas šādu attiecību modeli uzturēt, Lēna-Goldšteina uzsver personības tipu faktoru. "Varbūt neapzināti, bet viņi šādas attiecības izvēlas vai atrod. Ne katram ir tik vajadzīgi citi cilvēki, daži arī nogurst no pastāvīgas klātbūtnes. Es domāju – ja jau no paša sākuma ir zināms, ka, piemēram, vīrietis ir sportists un viņa dzīvesveids būs tāds, meitene jau savā ziņā var rēķināties ar to, kas viņu sagaida. Ja viņai tas galīgi neder, viņa neies šādās attiecībās." Ja dzīves laikā mainās situācija vai atklājas temperaments, tad ir jautājums, vai var šādas attiecības uzturēt. "Es nedomāju, ka katrs to var," noslēgumā teic speciāliste.

Turpinājumā lasi trīs attiecību pieredzes stāstus, kuros cilvēki kādu brīdi dzīvojuši katrs savā pasaules malā.


Source

DELFI Viņa

Tags

Attiecības Mīlestība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form