Atpakaļ ierindā: kā pēc garas nedēļas nogales produktīvi atgriezties darbā
Foto: Shutterstock

Četru dienu gara nedēļas nogale ir lieliska līdz brīdim, kad pēc nedaudz garākās atpūtas atkal jāatgriežas darbā. Ir saprotams, ka tavs prāts joprojām darbojas atvaļinājuma režīmā, taču nav neizbēgami, ka pirmajā dienā atpakaļ darbā lielāko dienas daļu pavadīsi, lūkojoties telefona ekrānā uz brīvdienās uzņemtajiem pārgājienu vai citas atpūtas foto. Šajā rakstā apskatām ieteikumus, kā pēc garākām brīvdienām veiksmīgāk atgriezties darba ritmā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sāc agri

Lai arī, visticamāk, tu gribētu brīvdienu sajūtu paildzināt un darbā ierasties pēc iespējas vēlāk, dari tieši pretējo un sāc darbu pāris stundas agrāk. Portālā ''Time'' uzņēmēja Andrea Kītinga iesaka pirmo darba dienu pēc atpūtas iesākt agrāk, lai laikus izdarītu prioritāros darāmos darbus. Tas nebūs viegli, bet tas atmaksāsies.

Izveido plānu

Darāmo darbu saraksta izveide nekad nav slikta ideja, un pirmajā darba dienā pēc brīvdienām tas būs īpaši noderīgs. ''Dienas sākumā pavadi desmit līdz 15 minūtes, uzskaitot visu, ko tev šajā dienā un nedēļā vajadzētu paveikt. Sāc sarakstu ar svarīgākajiem darbiem,'' iesaka personāldaļas vadītāja Kimberlija Stienera-Mērfija. Ja tava uzmanība sāks novirzīties no darbiem, saraksts palīdzēs atgriezties ierindā.

Nesāc ar e-pastu pārskatīšanu

Maldīšanās cauri garajam nelasīto e-pastu sarakstam, kas izveidojies brīvdienu laikā, tikai tevi nomāks un vēl vairāk liks alkt pēc nākamās nedēļas nogales, stāsta mārketinga uzņēmuma vadītāja Gaja Gaddisa. ''Es domāju, ka lielākā kļūda, ko kāds var izdarīt rītā pēc garas nedēļas nogales, ir sēdēt pie datora un atbildēt uz e-pastiem. Tas nenosaka labu tempu visai pārējai nedēļai,'' viņa saka. Tu esi atpūtusies un atguvusies – izmanto šo jauno enerģiju, lai ķertos klāt kādam nopietnākam uzdevumam, iespējams, tādam, kuram citā nedēļas dienā nevēlēsies ķerties klāt. Piemēram, klientu apzvanīšanai, jaunā kolēģa apmācībām u. tml.

Atpakaļ ierindā: kā pēc garas nedēļas nogales produktīvi atgriezties darbā
Foto: Shutterstock

Atliec brīvdienu sarunas uz vēlāku

Neapšaubāmi, jau pirmajās darba dienas sākuma minūtēs varētu rasties vēlme paklačoties ar kolēģiem par garajā nedēļas nogalē notikušo, taču Stienera-Mērfija iesaka šīs sarunas atlikt uz pusdienlaiku. Kāpēc? Skaisto atpūtas mirkļu atminēšanās tikai apgrūtinās atgriešanos pie darbiem. Lai pilnībā nesabojātu savu produktivitāti, rīta cēlienā izdari svarīgāko un, ja ļoti vēlies, pusdienu pārtraukumā ar kolēģiem apspried brīvdienās padarīto.

Sāc ar radošumu

Tā kā zinātne ir pierādījusi, ka labi laika apstākļi darbiniekus dara izklaidīgākus, atgriezies pie darbiem, iesaistoties kādā radošajā projektā. Sadarbības projekti, kuros nepieciešams iedarbināt savu iztēli, ir veiksmīgāki, kad prāts darbojas apzināti un ir pilnvērtīgi atpūties, kā, visticamāk, ir pēc garākām brīvdienām. Tāpēc, ja iespējams, atgriešanos pie darbiem sāc ar jaunu ideju ģenerēšanu.

Pamaini attieksmi

Mēs zinām, kā tas ir vienu dienu zvilnēt pagalma saulītē, bet nākamajā strādāt kūpošu galvu. Bet mēģini neļaunoties uz atgriešanos darbā, iesaka karjeras attīstības uzņēmuma vadītāja Alisone O'Kellija. ''Mēs bieži vien par darbu un visu pārējo dzīvi domājam kā par pretējiem spēkiem, kas apgrūtina atgriešanos darbā pēc brīvdienām,'' viņa stāsta. Tāpēc, pat ja tas prasa kādus mentālos vingrinājumus, mēģini pamainīt savu attieksmi. ''Tāda veidā tev radīsies labāka izpratne par savām prioritātēm.''

Tags

Produktivitāte Attiecības Karjera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form