Kā saplānot nedēļas ēdienkarti, lai pēc tam nebūtu jādomā par pārtiku
Foto: Woman's Weekly/REX/Vida Press

Kā pareizi saplānot ēdienkarti nedēļai, lai pēc septiņām dienām neatklātu, ka biezpienam jau sen beidzies derīguma termiņš, tomāti sažuvuši, bet maizes kancīti apsēdis pelējums? Tev noteikti noderēs padomi, ko atradām izdevumā "Gazeta".

Ir taču pasaulē arī disciplinēti cilvēki, tādi, kuriem viss akurāti salikts pa plauktiņiem – gan virtuvē, gan ģērbtuvē, gan vispār dzīvē kā tādā. Un pats galvenais – ledusskapī. Viņiem nekad nenākas izmest sabojājušos produktus, atrast plaukta dziļumos appelējušas krējuma atliekas, viņiem nevajag prātuļot, kas, pie velna, ir anšovi un kā tie nonākuši ledusskapī. Tāpat viņiem nav attīstīta spēja pēc smaržas noteikt produktu (ne)svaiguma pakāpi un viņi nemēģina draudzenēm –dārzkopības entuziastēm iesmērēt piecus kilogramus saasnojušu kartupeļu.

Diemžēl šis stāsts nav par mums. Mums ir gluži pretēji – ledusskapī viss pazūd un sabojājas. Mēs varam vienu vakaru sapirkt siļķu rolmopšus, karameļu saldējumu, alus četrpaku un marinētus tomātiņus, pēc tam ilgi domājot, ko ar šo dīvaino kombināciju iesākt. Mums mājās ir tikai griķi, sinepes, aizvakardienas kefīrs un ātri pagatavojamās nūdeles. Īsumā – mums ļoti jāmācās pareizi iepirkties (un jābeidz pirkt dīvainus produktus).

Nedēļas ēdienkartes plānošana ir paradums, kurš nudien palīdz taupīt gan laiku, gan naudu, apgalvo speciālisti.

Tie, kuriem ir plāns nedēļai, vakaros nemirst badā, stāvot pie ledusskapja un prātojot par vakariņām, viņi nepērk piemājas veikalā gatavo siļķi kažokā un šokolādes kūku, lai remdētu pēkšņo izsalkumu un slikto garastāvokli.

Viņi ēd veselīgi un pareizi, ievērojot īstās olbaltumvielu, tauku, ogļhidrātu un šķiedrvielu proporcijas, bet ietaupīto laiku velta savai izaugsmei un kulturālai izklaidei. Kā rīkoties, lai arī mums tā būtu? Esam uzmanīgi izpētījuši šo jautājumu un tagad zinām, kā plānot ēdienkarti un kļūt laimīgākām!

Tags

Ēdieni Ēdiens Sarakstu karuselis

Comment Form