Dažreiz strīdēties ir bezjēdzīgi...

Runājot ar dažiem cilvēkiem, nelaikā izteikts vārds spēj izraisīt eksploziju. Taču ar karstgalvjiem nav vērts ielaisties garās vārdu pārmaiņās, jo tas tikai pasliktina tavu garastāvokli, turklāt šādos strīdos grūti panākt kompromisu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kolēģu vai draugu lokā domstarpības ir normāla parādība, taču nevajadzētu pieļaut, ka strīda situācija kļūst nekontrolējama. Šādos brīžos vislabāk varēsi rīkoties, nojaušot pretinieka “manevrus”, tādēļ pievērs uzmanību, kā konkrētais cilvēks mēdz rīkoties kritiskās situācijās. Strīdēšanās veids stipri atkarīgs no personiskās spējas risināt jebkuras konfliktsituācijas.

Kā atklāt šādus “cīņas gaiļus”, lai viņus eleganti atbruņotu un mazinātu spriedzi?

Atombumba

Šis cilvēks momentā eksplodē, tiklīdz viņu kaut kas neapmierina. “Kādēļ tu nenopirki, ko es tev teicu?!” Jau pēc brīža karstgalvis ir apgriezies pa 180 grādiem un aizskrējis, aizcirzdams durvis aiz sevis.

Aiz ātrās dabas visbiežāk slēpjas bezpalīdzības sajūta. Tādēļ, neatkarīgi no tā, vai šis cilvēks ir tavs kolēģis vai dzīvesbiedrs, sniedz viņam drošības sajūtu, reaģējot mierīgi un pašpārliecināti (“...picu mums var atvest arī uz mājām...”). Kādā piemērotā brīdī tomēr liec viņam saprast, ka šādi dusmu uzplūdi tevi aizvaino.

Dīva

Šai dāmai visa dzīve ir liela skatuve, uz kuras viņa spēlē galveno lomu. Ikviena mazākā iemesla dēļ viņai sāk ritēt krokodila asaras, nepārtraukti mainās garastāvoklis, un jebkura atkāpšanās viņai gandrīz vienmēr ir dramatiska. (Šā tipa cilvēki ir ne tikai sievietes, bet arī vīrieši.)

Patiesībā viņu nomoka mazvērtības kompleksi, un tādēļ viņa vēlas pievērst sev uzmanību. Tāpēc “labos laikos” izsakiet viņai atzinīgus vārdus, komplimentus. Tad viņa tevi piecietīs daudz labāk, kad nākamajā “izrādē” tu savu viedokli atļausies pateikt skaidri un gaiši. Iespējams, ka ar laiku viņa pat spēs nolaisties no saviem iedomātajiem augstumiem.

Vējrādītājs

Ļoti nenoteikts cilvēks, kurš vienmēr piekasās pie vārdiem un pavērš tos sev izdevīgā gaismā. Tā kā šāda tipa cilvēki nekad nevēlas uzņemties atbildību par savu rīcību, viņi ir meistari vārdu spēlēs un haosa radīšanā. Vienīgais veids, kā aizstāvēties: nepieļaujot novirzīšanos no sarunas tēmas, un lietišķi izskaidrojot savus argumentus.

Jēlā ola

Šis cilvēks labprāt gremdējas sevis žēlošanā, un viņa mīļākais izteiciens: “Man nekad nekas nesanāk!” Nemītīgi mokoties pašpārmetumos viņi cer jau iepriekš apdrošināties pret pārmetumiem. Ja šī sistēma nenostrādā, viņi apvainojas.

Šādas attieksmes iemesls ir bailes kļūt par nemīluli, izstumto un atraidīto. Tādēļ cel tiltus uz viņa pusi, izkliedē šīs bailes ar nomierinošiem teikumiem, piemēram: “Jā, šāda situācija man arī ir bieži gadījusies!”. Tādējādi jūsu starpā aug uzticēšanās – vienīgais pamats, uz kura balstoties kādreiz tu varēsi arī viņam atklāt, ka nemitīgā sevis žēlošana citiem var diezgan stipri krist uz nerviem ...

Aisbergs

Šis cilvēks saglabā nesatricināmu sejas izteiksmi jebkurā situācijā – šķiet, ka neviens no argumentiem neattiecas uz viņu. Šāda attieksme pārējos kritiskā brīdi var vēl vairāk satracināt, un konfliktsituācija aizvien saasinās.

Vīrieši bieži vien baidās izrādīt savas emocijas vai vājības. Lai iedrošinātu viņus, par atslēgas vārdiem var kalpot tādi teikumi kā šis: “Varbūt tas izklausīsies neobjektīvi, bet...” Ar šādu piesardzīgu izteikumu palīdzību nejutīsies izsists no sliedēm brīdī, kad viņam vajadzēs atklāt savas patiesās izjūtas un attieksmi.

Ķildnieks kopš dzimšanas

Šiem cilvēkiem tieksme uz strīdēšanos ir asinīs. Uzmanību: viņi neprot atvainoties! Viņi provocē strīdus un uzkurina kaislības, lai tikai nebūtu klusums.

Nelabojamiem ķildniekiem strīdu vienmēr ir par maz, un viņiem absolūti nav mēra sajūtas, kas arī ir viņu agresivitātes iemesls. Šeit palīdz tikai viens: mēģini nenonākt viņiem ceļā!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form