'Draudzīgs Festivāls' - atpūta pēc labiem darbiem 'skaidrā prātā'
Foto: Publicitātes foto

Nedēļas nogalē gan lieli, gan mazi bija laipni aicināti uz Mežaparka Zaļo teātri, lai draudzīgā gaisotnē apgūtu dažādas prasmes meistarklasēs un dienas noslēgumā ļautos muzikālam baudījumam, ko piedāvāja dažādi Latvijā pazīstami mūziķi. Festivāls bija paredzēts kā svētki visiem labo darbu veicējiem un tiem, kuri ir draudzīgi pret sevi, citiem un vidi.

Tie, kas nebija slinkojuši un pirms tam apmeklējuši kādu no apkārtējās vides sakopšanas talkām, ieguva festivāla brīvbiļeti. Taču tie, kuriem tās nebija, turpat pie ieejas, varēja ziedot labdarībai vai par velti saņemt kādu no piedāvātajiem ziediem. Tad zieds bija jāuzdāvina kādam pilnīgi svešam cilvēkam, sakot labus vārdus. Protams, varēja darīt arī abus piedāvātos labos darbus. Izklausās jauki, vai ne? Bet tas ir tikai pats sākums. Festivāls ar katru mirkli mutuļo arvien lielāks, aizraujošāks un pārsteidzošāks. Tomēr kā radās doma šādam labo darbu festivālam?

Līdz festivālam paveikts ļoti daudz, kopumā bijušas 14 apkārtējās vides sakopšanas talkas. "Pasākuma ideja radās ar domu sarīkot visiem svētkus pēc labi paveiktiem darbiem," stāsta Ieva Lešinska, festivāla idejas autore un galvenā organizatore. "Tā, lai būtu kopības sajūta un visi justos kā viens vesels. Turklāt festivāla būtība sevī iemieso atpūtu bez apreibinošām vielām, tādām kā alkohols. Tas parāda, ka mēs protam atpūsties arī citādāk - svaigā gaisā, baudot radošas aktivitātes un mūziku," viņa skaidro. Neiztrūkstoši festivāla elementi ir arī zaļa domāšana, mīlestība pret vidi un dabu, kā arī labdarība.

Laiks lutina, un apmeklētāji, pa vidu meistarklašu raibajai dažādībai, atpūšas mīkstos pupumaisos, baudot veģetārus ēdienus un spirdzinošus saldējuma kokteiļus. Jau no pēcpusdienas apmeklētājiem iespējams piedalīties dažādās meistarklasēs un apgūt jaunas iemaņas.

Piemēram, pirmās piedāvātās meistarklases ļauj apgūt un izbaudīt ritma burvību un indiešu klasiskās dejas šarmu. Jogas meistarklases dalībniekiem dod līdzsvaru un mieru, savukārt, džeza dejas un salsa liek griezties graciozos deju soļos. Improvizācijas teātris dod iespēju jebkuram interesentam attīstīt un parādīt sevī mītošo aktieri, bet Vītolu ģimenes dziesmu darbnīcā var piedalīties kopējā dziesmu darināšanā - spēlēšanā un dziedāšanā. Ko darīt ir tik daudz, ka, šķiet, pazūd laika izjūta un nemanot pienāk vakara noslēdzošā daļa.

Tieši vakara noslēgums un koncerts sevī glabā "Draudzīgs festivāla" galveno būtību un visiem tā apmeklētājiem dod sava veida vēstījumu. Tas ir vēstījums caur mūzikas skaņām un pasākumu atmosfēru. Iedomājies vien pats - ir krēsla, apkārt skatuvei un pat uz tās, sēž apmeklētāji, ir nepiespiesta un pozitīva gaisotne. Uz skatuves uzstājas Goran Gora, Kārlis Kazāks, Kaža, Evija Smagare un citi mūziķi, kuru dziesmas ir tik dvēseliskas un piepildītas, ka neviļus galvā raisās patīkamas, mīlestības piepildītas domas un pārdomas par visu labo, kas paveikts. Vēstījums ir pavisam nepārprotams - nojaukt jebkādas barjeras starp cilvēkiem un vienot visus draudzības pilnā gaisotnē.

Tomēr kas gan ir tas, kas visus cilvēkus šeit vieno? Ieva atklāj, ka vēl joprojām cenšas to atminēt, jo cilvēki, tāpat, kā to intereses, ir tik dažādi. Nemaz nevar izveidot noteikta veida aktivitātes, piesaistot pilnīgi visus, tādēļ "Draudzīgs festivāls" programma tika izkārtota dažāda veida "istabās" - gluži kā mājās. Lai katrs spētu atrast ko sev interesantu un noderīgu.

Piemēram, ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi notiek "dārzā", deju meistarklases, protams, "deju zālē", joga norisinās uz "balkona" un koncerts notiek "viesistabā". Istabu dažādība ataino cilvēku dažādās intereses.

Festivāls aiz sevis atstāj ļoti piepildītu un pacilātu noskaņojumu. Raisās domas par mīlestību, piepildījumu un sevi pašu. Ir sajūta, ka kļūsti labāks un gribas darīt labu vēl vairāk nekā līdz šim. Tas nozīmē, ka draudzīgais festivāls savu misiju ir izpildījis un noteikti turpinās to veikt arī nākamajā gadā un daudzus, daudzus gadus vēl uz priekšu.

Comment Form