Dziesmu šovs un atpazīšana pēc smaržas: sešas idejas Ziemassvētku svinību aktivitātēm
Foto: Shutterstock

Ja runa ir par Ziemassvētku vakara klasiku, ļoti iespējams, kopā sanākšanas plāns sastāv no gardas maltītes, dāvanām, pantiņu skaitīšanas un dziesmu dziedāšanas. Taču, kādas vēl izklaides iekļaut svinību laikā, lai sanākušie varētu gan izlocīt kājas, gan arī interesanti kopā pavadītu laiku? Lūk, sešas idejas, kuras izmēģināmas dažādu vecumu kompānijās.

Runājot par dāvanu pasniegšanu un saņemšanu, intrigu par tās saturu iespējams paildzināt, izspēlējot interesantu aktivitāti. Kā raksta "Goodhousekeeping", var ieviest tradīciju, ka dāvanas vaļā taisa viens pēc otra, rokās velkot karstumizturīgos virtuves cimdus. Parasti tie ir visnotaļ lieli, tāpēc situācijas var izvērsties visnotaļ amizantas. Būs kārtīgāk jāpacenšas, lai redzētu, kas "lācītim vēderā"!

Atpazīsti smaržu


Kad maltīte ieturēta un kāds laiciņš aizvadīts arī sarunās, var izmēģināt Ziemassvētku smaržu atpazīšanas spēli. Burciņās saliek dažādas tematiskas lietas, kurām ir izteikts aromāts, piemēram, krustnagliņas, kanēli, egļu skujas, mandarīnu miziņas u.c. Pēc tam vienam no svētku kompānijas aizsien acis un liek ar ožas palīdzību saprast, kas tajā ielikts. Lai spēli nedaudz sarežģītu, iespējams vienā burciņā salikt dažādas lietas, tādējādi ļaujot smaržām sajaukties kopā un izveidojot jaunu aromātu.

Savas piparkūkas izrotāšana


Lai gan piparkūkas Ziemassvētku laikā ēd teju katrs, visi tomēr nevar likt roku uz sirds un teikt, ka tās cepuši paši. Ja uzņem pie sevis ciemiņus, atvēli laiku vairāku lielizmēra piparkūku izcepšanai, kuru kopā būšanas vakarā katrs var izdekorēt pēc savām sajūtām. Kad darbiņš paveikts, katrs var pastāstīt, kāpēc izvēlējies konkrētas krāsas, zīmējumu vai uzrakstu. Interesanta kopā būšanas aktivitāte!

Dziesmu šovs


Ja ar dziedāšanu Ziemassvētku svinību kompānija ir uz "tu", varat izspēlēt tematisku dziesmu šovu, kurā uzvarētāji būs visi. Vienam cilvēkam jābūt spēles vadītājam, kurš sadala viesus divās komandās. Par pamatu izvēloties kādas tradicionālās Ziemassvētku dziesmas melodiju, piemēram, "Zvaniņš skan" vai "Ak, eglīte", komandām ir jāizveido jaunas svētku četrrindītes. Āķis slēpjas tajā, ka katrai komandai tiek iedoti četri vārdi, kas obligāti jāiekļauj jaunajā dziesmā, tādēļ jāliek lietā ne tikai radošums, bet arī spēja atrast vārdiem atskaņas Lūk, daži varianti, kādus vārdus komandām dot:

  1. Ziemassvētki, egle, dāvana, bērni
  2. Lampiņa, Salavecītis, sniegs, lampiņa
  3. Dzejolis, dziesma, konfekte, ģimene
  4. Karstvīns, mandarīni, pīrāgi, zirņi
  5. Rotājumi, sveces, zvani, egle

Tematiskais mēmais šovs


Ir teiciens – viss jaunais ir labi aizmirst vecais, tāpēc Ziemassvētki ir īstais brīdis, lai saulītē izceltu spēli, kam nav vajadzīgi nekādi finansiālie vai laika ieguldījumi. Runa ir par mēmo šovu, kad priekšā pārējiem iznāk viens svinību dalībnieks un rāda kādu ar ziemīgajiem svētkiem saistītu vārdu. Lai azarts būtu lielāks, svinētājus var sadalīt divās komandās, iepriekš sarakstīt uz lapiņām rādāmos vārdus, kā arī sagādāt mazas balviņas, kas cilvēku aicina spēlē iesaistīties vēl dedzīgāk.

Kas rūķim cepurē?


Šajā spēlē ir jāpaļaujas tikai uz savu tausti. Vadītājs pirms katras nākamās minēšanas ieliek dziļākajā mājās pieejamajā rūķu cepurē vienu priekšmetu, kuru minētājam jāatpazīst, tikai to apčamdot. Lai spēle izdotos, nekādā gadījumā nedrīkst ļaut pa maliņu skatīties cepurē. Tajā vari ielikt gan mīkstās rotaļlietas, gan bumbiņas, sveces u.c. Pieaugušie minēšanā var būt daudz konkrētāki, piemēram, mēģinot uzminēt materiālu un tamlīdzīgas pazīmes.

Sniegavīrs uz galvas


Draugu kompānijā uzrīkojiet konkursu – skaistākā sniegavīra meklējumi! Lai gan varētu šķist, ka tās bērnu spēlītes vien ir, darbiņš nemaz nav tik vienkāršs, ja sniegavīrs jāzīmē uz kartona lapas, kas ar otru roku tiek turēta uz galvas. Iespējams, kādā no jums ir apslēptais mākslinieka talants.

Tags

Ziemassvētki

Comment Form