Ēd, atpūties, kusties: noderīgi padomi, kas palīdzēs psiholoģiski sagatavoties svētkiem
Foto: Shutterstock

Svētku laiks tā vien mudina izrauties no ikdienas rutīnas, "atlaist bremzes" un mesties uzdzīves virpulī, lai baudītu visus iespējamos aizliegtos augļus. Kā panākt līdzsvaru, gūstot prieku no svētku svinēšanas, vienlaikus neizjaucot ierasto dzīves ritmu, neiedzīvojoties galvas sāpēs un liekos kilogramos?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Žurnāla "Marie Claire" dzīvesstila eksperti ir apkopojuši piecus noderīgus padomus, kas psiholoģiski palīdzēs sagatavoties svinēšanai un neiekrist svētku sezonas izliktajās lamatās.

Gūsti baudu no ēdiena

gratisography
Foto: gratisography

Atceries, ka tu nepiedalies ātrēšanas sacensībās, kuru mērķis ir konkrētā laika posmā "aprīt" pēc iespējas lielāku ēdiena daudzumu, tādēļ necenties salikt uz šķīvja visu pēc kārtas tikai tāpēc, ka tā ir pieņemts. Atslābinies, "noskenē" galdu un izvēlies to ēdienu, kurš tev šķiet viskārdinošākais. Ja ieklausīsies sevī, atmetīsi aizspriedumus un ļausies savai iekšējai balsij, iespējams, būsi pārsteigta, ka roka nemaz nesniedzas pēc rasola vai trekna cepeša šķēles. Kad izvēle izdarīta, dziļi ieelpo un izbaudi katru kumosu.

Ieplāno atslodzes dienas

Ēd, atpūties, kusties: noderīgi padomi, kas palīdzēs psiholoģiski sagatavoties svētkiem
Foto: Shutterstock

Dažādi svētku pasākumi un pirmssvētku drudžainā darbošanās, kad jāpaspēj tik daudz, ka, tā vien šķiet, ar 24 stundām diennaktī nepietiek (un tā ir balta patiesība!), nogurdina ne mazāk kā ierastais darbdienu ritms. Pārsātinātajā svētku laika grafikā ir obligāti nepieciešams ieplānot laiku organisma atslodzei. Atvēli pāris dienas fizisko un garīgo spēku atgūšanai, ko pavadīt bez televizora, viedtālruņa, draugu pūļa un alkohola. Šajā laikā labāk palasi kādu grāmatu, dodies pastaigās ar mīļoto, uzspēlējiet galda spēles, izbaudiet kopīgu vannu vai kādu pirts procedūru un dodieties gulēt pirms pusnakts, nevis rīta agrumā.

Neļaujies slinkumam

Ēd, atpūties, kusties: noderīgi padomi, kas palīdzēs psiholoģiski sagatavoties svētkiem
Foto: Shutterstock

Svētku laikā kļūstam daudz atbrīvotāki un atļaujamies daudz vairāk, nekā ikdienā. Ikdienas veselīgie ieradumi un režīms grūst kā kāršu namiņš. Sports, veselīgs uzturs un kaloriju skaitīšana ir pēdējās lietas, par ko domājam, sēžot pie bagātīgi klāta svētku galda. Protams, nenotiks nekas ļauns, ja vienu vakaru atļausies palaist grožus vaļīgāk, bet, ja ēšanas un dzeršanas pārmērības, gulšņājot dīvānā ar TV pulti rokās, ilgs no Ziemassvētkiem līdz Jaunajam gadam, būs ļoti grūti sevi motivēt atgriezties pie veselīga dzīvesveida. Labāk jau laikus ieplāno fiziskas aktivitātes pie dabas krūts, kas gan sagādās prieku, gan palīdzēs iegūt svaigu sejas krāsu un zaudēt dažu labu kaloriju.

Iemācies pateikt "nē"

Ēd, atpūties, kusties: noderīgi padomi, kas palīdzēs psiholoģiski sagatavoties svētkiem
Foto: Shutterstock

Iemācies atteikt, jo svētku laikā būs īpaši daudz kārdinājumu pārkāpt šo ieteikumu. Varbūt vēl salātiņus? – Paldies, nē. Tiešām nepagaršosi desertu? Es tā gatavošanai veltīju pusi dienas! – Nē, paldies, tas noteikti ir ļoti garšīgs, bet es jau jūtos paēdusi. Skatos, tev glāze pustukša – atļaušos papildināt! – Nē, paldies, man šim vakaram pietiks. Klau, varbūt braucam mājās vēlāk, es izmaksāšu taksi? – Nē, nē, un vēlreiz nē! Atteikt nav nemaz tik sarežģīti, un noteikti ir jāiemācās to darīt, it īpaši brīžos, kad jūti, ka tas tev tiešām ir nepieciešams. Pretējā gadījumā vēlāk savu mazdūšību var nākties rūgti nožēlot.

Sāc no baltas lapas

Ēd, atpūties, kusties: noderīgi padomi, kas palīdzēs psiholoģiski sagatavoties svētkiem
Foto: Shutterstock

Gada nogalē mēs sev arvien solāmies nākamajā gadā kļūt labāki un uz visiem laikiem atvadīties no kaitīgajiem ieradumiem. Tiesa gan, lielākoties vēlme kaut ko mainīt parādās tikai pēc lielā svētku maratona, jo tiek nolemts pirms jaunas dzīves sākšanas vēl "pēdējo reizi" pēc pilnas programmas izbaudīt visu, no kā turpmāk nāksies atteikties.

Varbūt šogad ir vērts mainīt ierasto scenāriju un, ņemot vērā augstāk minētos padomus, jau svētku gaidīšanas laikā noskaņoties uz jauna, skaista, veselīga gada sākumu, kas šoreiz netiks būvēts uz vecajā gadā sastrādāto nedarbu drupām, bet gan uz stabiliem un drošiem pamatiem, kas, loti cerams, garantēs visu plānu izdošanos. Lai veicas!

Tags

Jaunais gads Sievietes Svētki Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form