Intuīciju iespējams uztrennēt.

Iejūtība, priekšnojautas, aizdomas – intuīcija nav maģiska raganu spēja, bet gan sarežģīts un pilnīgi uzticams uztveres process, kas piemīt ikvienam cilvēkam. Vadoties pēc speciālas programmas, intuīciju var arī uztrenēt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jau nedēļām ilgi Evas dzīvoklī nav klusuma blakus pagalmā notiekošo celtniecības darbu dēļ. Kādu dienu pie viņas durvīm piezvana vīrietis strādnieku kombinezonā un lūdz atļauju nokļūt uz viņas balkona, mājas fasādes rekonstrukcijas dēļ. Šajā brīdī Eva jau gribēja viņu ielaist, kad piepeši sāka vilcināties: “Vai es vispirms varētu runāt ar jūsu priekšnieku?”

Aizdomīgais tips pagriežas un otro reizi vairs nenāk atpakaļ. Painteresējoties pie celtniecības darbu vadītāja, noskaidrojas, ka neviens šo vīru nepazīst. Eva var atviegloti uzelpot un uzsist sev uz pleca par savu attapību – vai varbūt viņas “sesto prātu”.

Bieži vien intuīcija noreaģē ātrāk par loģisko domāšanu, bet tādēļ to nevajag ievietot mistisko spēju plauktiņā. Eksperti zina, ka uz intuīciju var paļauties tikpat droši kā uz redzi un dzirdi!

Asini savu intuīciju

Savā grāmatā “Intuīcija – pareiza rīcība īstajā brīdī” psiholoģijas doktore Andželika Fāsa skaidro, kā šo svarīgo maņu iespējams uztrenēt un attīstīt. Pirmais solis, neatkarīgi no tā vai tās ir sajūtas vai notikumi, visu jāmēģina apzināti uztvert. “Lai varētu intuitīvi reaģēt, ir jāprot saistīt daudzus – šķietami nenozīmīgus – novērojumus,” apgalvo eksperte. “Šādas spējas potenciāli piemīt ikvienam, taču daudzi nekad nav mācījušies precīzi noregulēt savas antenas,” raksta Dr. Fāsa.

Tātad, pamēģini apkārtējo vidi skenēt ar visiem iespējamiem maņu orgāniem. Pavērojiet zem lupas gan savas draudzenes žestus, gan kolēģu ķermeņa valodu firmas sanāksmes laikā, vai arī vietējo krodziņā pie bāra sēdošo cilvēku kustības. Tu būsi pārsteigta par to, cik daudzi sīkumi kļūst uzkrītoši.

Cilvēks, kurš sev ir savācis šādu detaļu fundamentu, nepieciešamības gadījumā spēs spontāni reaģēt (mazliet atgādina Šerloka Holmsa metodi, vai ne?). Spontāna reakcija ir intuīcijas otrais atslēgas vārds.

“Tieši sievietes visbiežāk neuzticas savai iekšējai balsij, un nepārvērš impulsus rīcībā,” saka psiholoģe. Baidoties no pārpratumiem, atraidīšanas (piemēram, ja labprāt vēlētos apmainīties telefona numuriem ar pie bāra sēdošo vīrieti, taču neuzdrošinās pajautāt), vai arī baidoties izrādīt nepieklājību (piemēram, ja vilcienā blakus sēdošais cilvēks iedveš bailes).

Ļoti svarīgi ir uzticēties savai iekšējai balsij un attiecīgi rīkoties. “Labāk vienreiz izdarīt nepareizi, nekā izšķirošajā brīdī nepaklausīt iekšējai balsij,” uzskata Dr. Fāsa.

Asini savu sesto prātu

Asini savu sesto prātu, ļaujot vaļu fantāzijai. Vai priekšniecei šodien ir sevišķi starojošs izskats? Padomē, kādi varē būt iemesli, un ar jautājumiem pārbaudi, kā ir īstenībā. Šādā veidā tu veicināsi savas iztēles spējas, uzkrāsi “intuitīvo pieredzi” un iemācīsies aizvien biežāk likt lietā savu nojautu.

Noderīgi ir arī neverbālie dialogi. Sarunā, piemēram, ar draudzeni, ka tagad pāris minūtes jūs mēģināsiet saprasties bez vārdiem, izmantojot tikai ķermeņa valodu. Pēc tam analizējiet, cik veiksmīgi jums tas ir izdevies.

Pamēģiniet arī melot. Tiklīdz viena no jums atklās, noskaidrojiet, kādā veidā tas izdevies. Tādējādi tu iemācīsies pareizāk izprast un interpretēt citu cilvēku ķermeņa valodu un optimāli izmantot savu dabas doto intuīciju.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form