Īsts sidrs no pašu dārza. Latviešu uzņēmēji Plūmes gūst starptautisku atzinību
Foto: Privātais arhīvs

"Pēc definīcijas varētu teikt, ka sidrs ir raudzēta ābolu sula," stāsta ābolu sidra gatavotājs Māris Plūme. Kopā ar sievu Daci abi izveidojuši īstenu sidru, kam dots radošs un pāra uzvārdam piemērots nosaukums – "Mr. Plūme". Mazā darītava noenkurojusies Lielvārdes novadā, kur mierā un klusumā aug pašu radīts un izmeklēts ābeļdārzs un gaisā virmo dzirkstošas smaržas. Savukārt pavisam nesen pāra lolojums – negāzēts sidrs – ieguvis pirmo vietu starptautiskā konkursā "Salon International de les Sidres de Gala" Spānijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Māris norāda, ka pasaulē ar sidra vārdu tiek saistīts un saprasts dzēriens, kas radīts no āboliem. Viņš uzsver, ka sidriem ir daudzi un dažādi veidi – tie var būt gan gāzēti, bez gāzes, gan saldi vai ar mazāku salduma pakāpi. Aromāta un garšas specifikas lielākā mērā ir saistītas ar reģionu. Māris skaidro, ka Eiropā eksistē četri vēsturiski sidra darīšanas reģioni, kas nav vienīgie, tomēr var lepoties ar savām tradīcijām. Piemēram, Francijas rietumos – Normandijas stils, Lielbritānijas dienvidrietumos, Spānijas ziemeļos un vāciski runājošās zemēs, Vācijā un Austrijā, atrodas izslavētas sidra radīšanas vietas. Varētu teikt, ka visas četras vietas ir tā saucamā "vecā sidra darīšanas pasaule".

Savukārt ASV, arī Latvija un daudz citas valstis tiek dēvētas par "jauno pasauli". "Tur tradīciju nav, un mēs darām, ko gribam. Vecajās tradīcijās bieži vien cilvēki ir pieraduši pie tā konkrētā viņu stila, un to viņi saprot," atklāj Māris. Viņš turpina, ka citiem tieši jaunie sidri neliekoties tie "īstie". Tomēr Latvijas situācija esot laba. Kā norāda Māris, sidra popularitāte lēnām augot, līdz ar izpratni par to, kas tas īsti ir. "Protams, vēljoprojām ir ārkārtīgi daudz sidru, kuru pamatsastāvs ir ūdens, citronskābe, glikozes sīrups un mazliet sulas no koncentrāta jeb saucamie limonādes sidri. Liela sabiedrības daļa vispār nezina to atšķirību, kas ir īsts sidrs," teic Māris.

Īsts sidrs no pašu dārza. Latviešu uzņēmēji Plūmes gūst starptautisku atzinību
Foto: Privātais arhīvs

Viņš norāda, ka tā saucamajos limonādes sidra veidos ir aptuveni 15 procentu sulas, tomēr īstam sidram būtu jābūt simtprocentīgi (vai tuvu tam) no ābolu sulas. Piemēram, Anglijā, ja sidru vēlas saukt par īstu, vajadzīgi vismaz 85 procenti ābolu sulas, taču pasaulē vairāk pievēršas simts procentu maksimumam vai tuvu tam. "Tas ir tas mērķis, jo sidram ir jārada laba slava. Vēsturiski tas daudz kur ir bijis kā lēta alternatīva," atklāj Māris. Visaktīvāk darbojoties ASV, bet "Mr. Plūme" radītāji uzteic arī Latviju, Igauniju, Poliju, Dāniju un citas "jaunās pasaules" sidra valstis, kas ir pietiekami atvērtas un spēj uz sidru skatīties daudz plašāk.

Tradicionālās sidra darītavas parasti balstās savā receptūrā, kas izstrādāta līdz niansēm. Savukārt Māris norāda, ka, iespējams, šobrīd arī viņi paši veido tādu kā globālo jeb jauno sidra garšu. "Jaunā pasaule var atļauties darīt visu, kaut vai miksēt moderno ar kaut ko tradicionālu. Ja runājam par īstu sidru, tad es gribētu teikt, ka augstākais līmenis ir, ja jārīkojas līdzīgi, kā tas ir ar vīnogu vīniem – audzē savā dārzā speciālu sidram piemērotu šķirņu ābolus, norādot uz pudeles konkrētā sidra ražas gadu" skaidro sidrdaris.

Tags

Dārza darbi Iedvesma Lasāmgabali Lielvārde Tūrisms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form