Izdegšanas sindroms - patiesa problēma vai aizbildināšanās slinkumā
Foto: stock.xchng

Izdegšanas sindroms savā ziņā ir moderna mūsdienīga saslimšana, kas no vienas puses patiesi ir ļoti izplatīta, no otras puses – bieži tiek izmantota kā veikls vairogs, lai nebūtu jāuzņemas atbildība pašam par savu iekšējo pasauli, norāda psiholoģe Elīna Zariņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Psihologs Džerolds Grinbergs sniedzis šādu definējumu: "Pārāk liels darba apjoms vai biežas frustrācijas darbā var (te es uzsveru – var, jo ne vienmēr tas notiek) novest pie fiziska un emocionāla iztukšotības stāvokļa. Profesionāla izdegšana – tā ir nelabvēlīga reakcija uz stresu darbā, kura ietver sevī psiholoģisku, psihofizioloģisku un uzvedības komponentes.

Bez tam izdegšana ir svarīgs faktors, kas veicina zemu profesionālo morāli, darba kavējumus, darba kvalitātes krišanos, fiziskas slimības un distresu, alkohola un narkotiku lietošanu, konfliktus ģimenē un dažnedažādas psiholoģiskas problēmas. Tātad, sekas vieglprātīgai attieksmei pret šo neveselīgo stāvokli, ir plašas un variācijas dažādas.

Tags

Sarakstu karuselis Stress Izdegšanas sindroms Miega traucējumi Stress
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form