Foto: Shutterstock

Pašlaik darbavietu samazināšanas dēļ aktuāls var kļūt jautājums, kā iesniegt prasību tiesā, ja darba ņēmējs uzskata – viņš atlaists nelikumīgi, stāsta Kuldīgas rajona zvērinātu advokātu vecākā Maija Andersone.

Jāpaspēj mēneša laikā

Pats svarīgākais ir iegaumēt: prasība tiesā jāpaspēj iesniegt mēneša laikā, kopš cilvēks saņēmis rakstisku darba uzteikumu (un nevis mēnesi pēc atlaišanas). Ja darbinieks nevēlas uzteikumu parakstīt, tas neko nedod, norāda Maija Andersone. Darba devējs var pieaicināt lieciniekus un fiksēt, ka padotais to neparaksta, taču uzteikums sāk darboties. Ja advokāts lūgumu saņem pēdējā brīdī, prasību tiesā iesniegt var, taču gadās, ka dokumenti, kas saņemti vēlāk, rada sarežģījumus. Turklāt pirms došanās uz tiesu speciālistam jāizvērtē, vai vispār vērts to darīt, vai klientam uz labvēlīgu spriedumu ir izredzes.

Prakse liecinot, ka lielākoties darba devēji Darba likumu tomēr ir pārkāpuši (samazinot padoto skaitu, nav izvērtēts, kuram ir priekšrocības amatu saglabāt; uzteikums nav pareizi noformēts vai nav ievērots tā termiņš; nav piedāvāts cits darbs; kāds uz laiku atstādināts nepamatoti utt.).

Dokumenti ir būtiski

Prasības pieteikums nav kāda speciāla veidlapa. Tas ir brīvas formas, taču precīzs situācijas apraksts, kam pievienoti dokumenti. Pieredze rāda, ka pieteikums, ko raksta cilvēks pats, lielākoties ir nepilnīgs, tiesa tad dod laiku novērst trūkumus, un iepriekšējais laiks izrādās zemē nomests.

Tāpēc labāk uzreiz doties pie jurista. Cilvēks tam izstāsta savu bēdu, advokāts rakstiski pieprasa no darbavietas dokumentus (visi vajadzīgie darbiniekam vienmēr nav izsniegti). Tādas tiesības dod Advokatūras likums. Dokumentu izpēte ir ļoti būtiska, uzsver Andersone, jo dažreiz klients kaut ko pārpratis un atlaišanas pamatu izklāsta citādi, nekā ir patiesībā. Vēl cilvēki mēdzot norādīt uz kādu avīzē aprakstītu gadījumu un teikt: „Lūk, tieši mana situācija!" Tomēr nianses mēdz būt svarīgas.

Izlīgums var paātrināt risinājumu

Darba lietas izskata tiesa, kas atrodas tuvāk prasītāja dzīvesvietai (pārējām lietām piekritību nosaka pēc vietas, kurā reģistrēts atbildētājs). Šie jautājumi jāizlemj ātri, jo tie saistīti ar naudu - ja izskatīšana ievelkas, tad nelikumīgi atlaistā cilvēka nesaņemtā alga var izaugt liela. Prakse liecinot, ka pirmo sēdi tiesa nosaka diezgan ātri, taču izskatīšana var ievilkties, ja neierodas atbildētājs, ja vajadzīgi papildu dokumenti u.tml. Pirmās instances (rajona tiesas) lēmums var tapt ātrākais pāris mēnešos, un darba lietās prasītājs var lūgt spriedumu izpildīt nekavējoties (piem., atjaunot amatā, izmaksāt algu). Taču atbildētājam saglabājas pārsūdzības tiesības. Ja taisnības meklējumi aiziet līdz Augstākajai tiesai, process var vilkties vairākus gadus.

Ja vien abas puses nav pilnīgi nesamierināmas, tiesas iznākumu var paātrināt izlīgums, un darba lietās tas visbiežāk nozīmē - darbinieks nepieprasa atjaunošanu amatā un darbavieta izmaksā kompensāciju.

Valsts nodevas nav

Tiesājoties darba lietā, cilvēks ir atbrīvots no valsts nodevas, taču jāmaksā atlīdzība advokātam. Ja klients to nespēj, tad jāraksta iesniegums Juridiskās palīdzības administrācijai (JPA), kas izlems, vai par advokāta padomu maksās valsts. (Šī palīdzība pienākas, ja ir trūcīgas vai mazturīgas personas statuss, ja cilvēks saņem minimālo algu.) Lai, gaidot atbildi no JPA, nenokavētu prasības iesniegšanas termiņu, Maija Andersone iesaka dokumentu sagatavošanu tomēr uzticēt maksas advokātam. Valsts atbalstu var lūgt mazliet vēlāk, ja klients grib, lai advokāts viņu arī pārstāv tiesas sēdēs.

***

Kuldīgas rajona advokātiem minimālā cena par prasības pieteikuma sagatavošanu ir Ls 30 (+ PVN), maksimālā var sasniegt ap Ls 70, bet to nosaka lietas sarežģītība. Ja advokāts klientu arī pārstāv tiesā, līdz pirmās instances spriedumam tas var prasīt vismaz 150 - 200 latu (+PVN). Summa var atšķirties, jo daļa advokātu rēķina samaksu par stundu vai vienu tiesas sēdi. Ja lietu izdodas uzvarēt, klients visus tiesas izdevumus saņem atpakaļ.

Source

"Kurzemnieks"
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form