Jumeiho masāža ir palīglīdzeklis dažādu slimību ārstēšanā un arī figūras uzturēšanai labā formā. Šīs masāžas būtība ir labas pašsajūtas atjaunošana, normalizējot iekšējo orgānu darbību un radot līdzsvarotu ķermeni. Šo metodi 1978. gadā radīja esperanto speciālists, japānis Masajuki Saionji.

Iepazīstoties ar dažādām masāžas metodēm Japānā, Ķīnā un citās valstīs, un apvienojot labākās metodes, Masajuki Saionji radīja jaunu masāžas veidu. Jumeiho masāžā, kas sastāv no 100 kustībām, terapeits masē pacienta muskuļus un koriģē locītavas. Medikamenti netiek izmantoti.

Pirmā grāmata par jumeiho (tulkojumā “Dzīvības avots”), kuras autors bija M. Saionji, tika publicēta japāņu valodā 1987. gadā. Pēc grāmatas izdevuma esperanto valodā 1989. gadā šī masāžas metode strauji ieguva popularitāti visā pasaulē. Līdz šim šī grāmata ir izdota 30 valodās.

Daudzi masāžas terapeiti visā pasaulē praktizē jumeiho, daļa no viņiem ir jumeiho profesionāļi. Vairākās valstīs darbojas arī jumeiho klīnikas, piemēram, Japānā ir 8 šādas klīnikas, kuras ik dienas uzņem desmitiem pacientu. Daudzi pacienti, kuri zaudējuši cerības izveseļoties un kuriem tradicionālā medicīna nespēja palīdzēt, pēc jumeiho terapijas ir izveseļojušies un atgriezušies normālā dzīvē.

Šīs masāžas laikā ārsts masieris tieši nesaskaras ar pacienta ādu. Pacientam uz šīs masāžas seansu vēlams ierasties ērtās drēbēs, kas netraucē kustības, vislabāk sporta tērpā.

Masāžas seansa laikā notiek nervu punktu masāža. Masētas tiek rokas, kājas, mugura, vēders, galva, seja. Tiek izvingrināta katra locītava. Notiek kaut kas līdzīgs vingrošanai. Īpaša uzmanība tiek pievērsta pēdām, jo, kā zināms, tur atrodas daudz punktu, kas regulē dažādu orgānu darbību. Liela nozīme tiek pievērsta arī muguras pareizam stāvoklim. Lielākajai daļai cilvēku muguras stāvoklis ir vērtējams kā slikts (neadekvāts uzturs, ilgstoša atrašanās vienā pozā, monotonas kustības - (tie ir tikai daži iemesli muguras slimībām).

Jumeiho teorija balstās uz ķermeņa līdzsvarošanu. Viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem ir tas, ka ķermeņa svaram jābūt vienādi sadalītam uz abām kājām. Tomēr vairumam cilvēku tas tā nav. Gandrīz nevienam nav vienlīdz stipras kājas. Lielākai daļai cilvēku viena kāja ir nedaudz garāk par otru, un šī iemesla dēļ kāju piepūle ir nevienāda. Atbilstoši jumeiho teorijai, šo nevienlīdzību izraisa novirzes gūžas kaulu izvietojumā. Jumeiho terapija cenšas ievirzīt šo kaulu pareizi. Šo novirzi iespējams diagnosticēt, iztaustot gūžas kaulu dažādos punktos un arī salīdzinot kāju garumu. Lai veiktu šos mērījumus precīzāk, ir izstrādātas speciālas ierīces.

Kādas slimības var izārstēt jumeiho?

Jumeiho masāža var izārstēt daudzas slimības, piemēram, lumbago, sāpes gūžas locītavās, ceļgalos, elkoņos, pirkstos un ribās; pazeminātu ķermeņa temperatūru, stīvumu vai sāpes plecos, aizcietējumus, caureju, ginekoloģiskās slimības, piemēram: menstruāciju sāpes, neregulāras menstruācijas, neauglību; aknu, vēdera, zarnu, sirds, aizkuņģa dziedzera, nieru, liesas, urīnpūšļa un citas slimības.

Jumeiho arī ārstē hipertoniju (paaugstinātu asinsspiedienu) un hipotoniju (pazeminātu asinsspiedienu). Ja pacientam ir normāls asinsspiediens, jumeiho masāža nepalielina asinsspiedienu, kā tas ir klasiskās masāžas gadījumā. Bez tam, šī masāža var uzlabot pacienta stāvokli vai pat sniegt pilnīgu atveseļošanos smagu slimību gadījumos, kur modernajai medicīnai ir grūtības. Piemēram, muskuļu distrofijas, Parkinsona slimības, vēža, reimatisma gadījumos. Jumeiho sniedz efektīvu palīdzību arī svara normalizēšanā. Masajuki Saionji norāda, ka jumeiho aizkavē organisma novecošanos, kā arī mazina iedzimtas kaites, piemēram, alerģisku astmu.

Jumeiho masāža īpaši ieteicama pēc traumām (īpaši pēc kaulu lūzumiem), operācijām, mugurkaula spondilozes, skoliozes, osteohondrozes, radikulīta, kā arī iekšējo orgānu saslimšanu gadījumā.

Šī masāža netiek pielietota akūtu infekciju, asiņošanas, grūtniecības gadījumā, kā arī tūlīt pēc infarkta vai insulta. Seanss ilgst no 50 minūtēm līdz vienai stundai. Šīs masāžas pacientiem nav vecuma ierobežojuma.

Materiāls tapis sadarbībā ar veselības salonu "Anita".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form