Kā pārvarēt spriedzi darba vietā?

Beidzot tu esi atradusi lielisku un labi atalgotu darbu, taču ir viena problēma. Darba kolēģi, ar kuriem jāstrādā pie kopīgiem projektiem, tevi padara traku ar savu nelaipno attieksmi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jebkurā gadījumā - vai tās ir domstarpības, nopietnas saķeršanās, neslavas celšana, vai vienkārši augstprātīga “es-visu-zinu” attieksme, personāla menedžmenta speciālisti iesaka mācīties sadzīvot ar kolēģu nepatīkamajām rakstura īpašībām un uzvedību. Galu galā, tu vari izvēlēties savus draugus, taču parasti tu nevari izvēlēties savus kolēģus, it īpašu šajā “komandas” projektu laikmetā. Kā pārvarēt personīgos konfliktus darba vietā?

Pirmkārt, eksperti iesaka neuztvert šīs antipātijas personiski. Ja dažiem biroja darbiniekiem gribas tevi terorizēt, tad tā ir viņu, nevis tava problēma. Necenties iesaistīties šajā karastāvoklī, bet drīzāk centies saprast motivāciju, kas viņus mudina uz šādu rīcību.

Ko darīt, ja kolēģi tevi aprunā?

Visbiežāk šie biroja teroristi grib, lai viņus sadzird un ievēro, jo dažreiz viņiem šķiet, ka jaunais kolēģis viņus aizēno. Menedžmenta konsultanti iesaka izkliedēt saspīlējumu ar laipnu attieksmi, piemēram, vienkārši pajautājot “kā klājas?”. Ja viņiem šķiet, ka viņus ignorē, viņu sūdzības un aprunāšana tikai pastiprināsies. Tev nav ne jāpiekrīt, ne jāielaižas strīdos, vienkārši ieklausies notiekošajā un pieturies pie faktiem.

Kad biroja terorists eksplodē, vislabākā attieksme ir ļaut dusmu lēkmei pāriet un visu laist “gar ausīm”. Nezaudē paškontroli un neļauj izsist sevi no līdzsvara, pretējā gadījumā, šie kolēģi var ņemt virsroku pār tevi, un zaudētājs būsi tu.

Jāatceras būtisks fakts, - šīs personības savu attieksmi gandrīz nekad nemaina. Pamazām tu vari panākt, ka viņu izturēšanās pret tevi mainās, taču tas ir sarežģīts un laikietilpīgs process.

Protams, acīm redzamā, taču pietiekami nenovērtētā stratēģija būtu ignorēt antipātijas un nelaipno attieksmi, vai vienkārši pamest kaujas lauku ikvienā izdevīgā gadījumā. Neļauj sevi iesaistīt konfrontējošās situācijās. Kamēr vien tava pacietība nav galā, iespējami ilgi izvairies sūdzēties par to priekšniecībai.

Priekšniekiem nepatīk, ka viņus traucē ar sīkām ikdienas ķildām. Izņēmuma gadījums varētu būt tad, ja tev ir aizdomas, ka greizsirdīgi vai dusmīgi kolēģi grauj tavu reputāciju vecākā menedžmenta priekšā. Tādā gadījumā ir pēdējais laiks problēmu risināt ar augstākās priekšniecības palīdzību.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form