Jūras ārstnieciskā ietekme bija zināma jau senajiem grieķiem antīkajā pasaulē, un no Nāves jūras jau 7. gadsimtā pirms mūsu ēras tika iegūti un izmantoti dziedniecības un ķermeņa kopšanas līdzekļi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Zinātni par jūras dziedniecību 1750. gadā ieviesa ārsts Ričards Rasels, kurš ieguva lielus popularitāti ar savu grāmatu par to jūras ūdens efektivitāti toreiz plaši izplatītās skrofulozes (tuberkulozes izraisīto limfmezglu un ādas komplikāciju) ārstēšanā.

Balstoties uz šiem pētījumiem, Eiropā tika izveidotas neskaitāmas sanatorijas un kūrorti, kurās atpūtniekiem tika piedāvāts jūras ūdens peldes, jūras vide (sauļošanās un jūras gaiss) un dūņu vannas. Jēdzienu Talaso terapija ieviesa tikai 1867. gadā franču ārsts La Bonadjērs.

Talaso terapija ir dziedniecības kurss, kurā iekļautas visdažādākās jūras veltes. To izmanto gan slimību ārstēšanā, gan arī veselības nostiprināšanas nolūkos. Ar šīs terapijas palīdzību veiksmīgi tiek ārstētas ādas slimības, elpošanas ceļu slimības, reimatisms, nespēks un liekais svars, kā arī nostiprināta imūnsistēma.

Talaso terapijai nav noteikti jānotiek speciāli iekārtotos kūrortos, to var veikt arī mājas apstākļos. Jūras sastāvdaļas bieži vien ir arī skaistumkopšanas līdzekļos.

Talaso terapijā ietilpst:

 • Jūras ūdens
  Jūras ūdens dziedniecisko spēku rada tajā esošais minerālvielu (nātrija, kālija, kalcija, magnēzija, hlora, fosfora un sēra), kā arī mikroelementu (hroma, dzelzs, cinka, joda, kobalta, vara, mangāna, molibdēna un selēna) daudzums. Tā, piemēram, magnēzijs mazina alerģijas un iekaisumus, kālijs uzlabo vielmaiņu un veicina šūnu veidošanos, hlors nodrošina šūnās nepieciešamo ūdens daudzumu, kas savukārt nostiprina ādas elastību.

  Vannās tiek ieliets silts jūras ūdens, jo tādā veidā sāļi un mikroelementi spēj labāk iesūkties ādā, un tādā veidā tie spēj mazināt sāpes un dziedēt brūces. Medicīnā tiek izmantots arī atšķaidītais jūras ūdens, piemēram, deguna pilienos, vai arī kā tinktūra organisma attīrīšanai no kaitīgām vielām, un aknu un nieru darbības vecināšanai. Ādas krēmu sastāvā tas tiek izmantots pret celulītu un palīdz normalizēt sausu, jūtīgu un iekaisušu ādu.

 • Jūras sāls
  Jūras sāls tiek iegūta ar iztvaicēšanas palīdzību, un to pielieto, lai attīrītu ķermeņa audus no indīgām vielām. Tas tiek iekļauts krēmu un šampūnu sastāvā, kā arī tiek ražots speciāli vannām.

  Ārstnieciski visvērtīgākā ir Nāves jūras sāls. To izmanto kaulu locītavu slimību ārstēšanā, asinsrites traucējumu novēršanā, ādas un matu kopšanā, kā arī zobu un kāju kopšanai. Kāju mērcēšana jūras sālsūdenī rada svaiguma sajūtu, mazina nogurumu, turklāt mazina stipru svīšanu.

 • Jūras dubļi
  Jūras dubļi ir sāļas dūņas, kas izveidojas, nogulsnējoties sīkām neorganiskām un organiskām daļiņām pie upju ietekām jūrā. Šīs dūņas tiek izmantotas galvenokārt vannās, kompresēs vai maskās.

  Jūras dubļi mazina iekaisumus un niezi. Intensīvajā dziedniecības kursā jūras dubļi saskarsmē ar ādu novērš ādas izsitumus un celulītu, kā palīglīdzeklis veselīgi iedarbojas muskuļu un locītavu slimību ārstēšanā, kā arī podagras, išiasa, nervu iekaisumu, asinsrites traucējumu un citos gadījumos.

 • Jūras gaiss
  Būtiska Talaso terapijas sastāvdaļa ir jūras gaiss, kura ieelpošana labvēlīgi iedarbojas uz gļotādu. Jūras gaisam ir dziedniecisks efekts elpošanas ceļu un ādas slimību gadījumos, un tas veicina arī imūnsistēmas nostiprināšanu.

  Interesanti, ka uzturēšanās ziemeļu jūru piekrastēs sniedz vairāk atpūtas nekā atvaļinājums pie jūrām, kas atrodas vairāk dienvidos. Jūras gaisa veselīgā sastāvdaļa ir aerosols (gaisa sajaukums, sastāv no ārkārtīgi smalkiem ūdens pilieniņiem un apmēram trīsprocentīga sāls šķīduma). Mājas apstākļos jūras gaisu iespējas radīt ar īpašu aparātu palīdzību, kuri paredzēti šī gaisa inhalācijai vai telpas atsvaidzināšanai.

 • Jūras aļģes
  Pie Talaso terapijas pieder arī aļģes, jo tās ir ārkārtīgi bagātas ar uzturvielām un tādēļ ir arī ideāla pārtikas piedeva. Visbiežāk jūraszāles tiek izmantotas kosmētikā krēmos un šampūnos.

Talaso terapija mājas apstākļos

Sniegsim vēl kādu padomu, kā jūs varat izbaudīt nelielu veselības kūri, izmantojot Talaso terapiju. Šeit ir svarīgi atvēlēt tai pietiekoši daudz laika un miera. Un tagad pamēģiniet vismaz uz 15 minūtēm atslēgties no ikdienas.

Kas jums ir vajadzīgs? Pilnai vannai (80 litriem) nepieciešami 2,7 kg jūras sāls (Ziemeļjūras). Ja jūs izmantojat citu jūras sāli, jārīkojas atbilstoši norādēm uz iepakojuma. Sāls jāizšķīdina karstā ūdenī, kam lej klāt aukstu ūdeni, kamēr vannas ūdens temperatūra sasniedz +37 ° C.

Šādu temperatūru būtu vēlams saglabāt vannošanās laikā, lai panāktu optimālāko efektu. Sāls vanna iedarbojas nomierinoši, attīra organismu no kaitīgām vielām, uzlabo ādas stāvokli un turklāt palīdz novērst celulītu.

Iegulieties vannā, palieciet pagalvī saritinātu dvieli un parūpējieties par patīkamu atmosfēru (tējas tase vai glāze šampanieša sveču gaismā iedarbojas ļoti nomierinoši). Jūs varat pievienot vēl arī papildus piedevas, piemēram, olīvu eļļu, paniņas. Skaistumkopšanai var pagatavot vannu, kur ūdenī iejaukti 300 grami jūras sāls, 2 tases medus un viens litrs piena sūkalu.
Labu atpūtu!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form