bērni
Foto: PantherMedia/Scanpix

Šī gada 6. novembrī projekta "Bērnu dzīvei un nākotnei" ietvaros notiks labdarības izsole, kuras mērķis ir palīdzēt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai. Visi izsolē iegūtie līdzekļi tiks ziedoti bērnu dzīvības novērošanas aparātu iegādei, portālu "Delfi" informē izsoles organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai palīdzētu saziedot līdzekļus pacientu vitālo funkciju monitoru iegādei, labdarības izsolē tiks izlikti 20 Latvijā populāru cilvēku (no dažādām nozarēm) darbi, priekšmeti, lietas, kurus pēc vairāk solīšanas principa varēs iegādāties ikviens pasākuma viesis. 

Kā stāsta projekta autore Inese Lukaševska, izsoles darbu vidū ir gan mākslas priekšmeti, gan grāmatas, gleznas, kā arī senas ģimenes relikvijas. Tomēr vislielākā vērtība šīm lietām piemīt dēļ tiem stāstiem, kuri slēpjas aiz šiem priekšmetiem ļoti personiski un aizkustinoši.

"Ikviena lieta pati par sevi ir tikai lieta. Taču tā pieņem pilnīgi citus apveidus, kad uzzinām tos stāstus, kas aiz šīs lietas "stāv". Pateicoties izsolei, kāds šīs vērtīgās lietas iegūs savā īpašumā un varēs atstāt nākošajām paaudzēm mantojumā izstāstot jau nākošo stāstu, ne tikai kā priekšmets iegūts un cik īpašs tas ir bijis iepriekšējam saimniekam, bet arī kādam mērķim līdzekļi ir ziedoti.

Es ļoti ceru, ka cilvēki būs atsaucīgi un ziedos nevis dēļ mantas, bet dēļ rezultāta, kuru kopīgiem spēkiem varam panākt. Šajā gadījumā uz rezultātu cer ne tikai tie bērni un vecāki, kuri šobrīd atrodas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, bet ikviens cilvēks, kuram nav sveša mīlestība un līdzcietība", stāsta Inese Lukaševska.

Paralēli pasākumam, kurā tiks vākti ziedojumi, tiks radīti vairāki video stāsti, kuros dažādi sabiedrībā zināmi cilvēki stāstīs ne tikai kāpēc viņi piedalās šajā projektā, bet kāpēc vajag iesaistīties arī citiem, mudinot ikvienu cilvēku ziedot kaut vienu latu bērnu dzīvības aparātu iegādei.

"Ar šo aparātu tiek veikti vitālo funkciju mērījumu raksturlielumi, bez kuriem nav iedomājama medicīniskā ārstēšana, aprūpe un medicīniskās dokumentācijas saturs, kas raksturo pacienta veseļošanās procesu - temperatūra, skābekļa saturācija asinīs, asins spiediens un sirds darbības pulss. 

Aparāts ļauj vienlaicīgi un ērti pierakstīt visus raksturlielumus, kas ļauj maksimāli saudzēt mazo pacientu, jo, kā zināms, nereti katra parametra mērījuma veikšana bērniem ir ļoti mokoša. Tāpat ierīce ir ar apjomīgu atmiņu, kas ļauj reģistrēt katra pacienta nomērītos raksturlielumus, tos nepierakstot manuāli, kas ļauj novērst cilvēciskās kļūdas un jebkuras neprecizitātes. 

Bērnu dzīvības novērošanas aparātu iegāde ir viena no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas prioritātēm, jo vienīgais, ļoti attāli līdzīgais aparāts šobrīd ir ļoti novecojis un ir viens uz 11 nodaļām. Tāpēc es aicinu ikvienu iesaistīties projektā, sniedzot savu artavu un palīdzot tiem, kam dzīvē nav tik ļoti veicies, bet kuri tik ļoti cer uz mūsu atbalstu", stāsta projekta "Bērnu dzīvei un nākotnei" autore Inese Lukaševska.

Ikviens, kurš vēlas palīdzēt Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, jau šobrīd var ziedot Bērnu slimnīcas fondam, ziedojumā norādot projekta nosaukumu "Bērnu dzīvei un nākotnei".
Ziedojuma konta Nr. A/S Swedbank: LV02HABA0551000377020.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form