Malāvijas 'hiēna' pēc atmaskojošā stāsta par seksu ar nepilngadīgajām arestēts
Foto: Vida Press

Malāvietis Ēriks Aniva jeb vīrietis, kuram maksāja par to, lai viņš nodarbotos ar seksu ar nepilngadīgām meitenēm kā daļu no "attīrīšanās rituāla", pēc prezidenta rīkojuma arestēts, vēsta BBC.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aniva, kuru pasaule pagājušajā nedēļā iepazina kā vienu no "hiēnām" jeb vīriešiem, kuri par samaksu pārguļ ar nepilngadīgām meitenēm, ir pēdējā laikā karstākais temats teju visos pasaules medijos. Sarunā ar BBC žurnālistu Edu Batleru Aniva atklāja, ka saviem "rituāla" upuriem un tiem, kuri viņu nolīgst, viņš nestāsta, ka ir HIV inficēts.

Pēc šī stāsta publiskošanas Malāvijas prezidents Pīters Mutharika pavēlējis policijai izmeklēt visu, ko Ēriks esot stāstījis, vēsta BBC.

Žurnālists Eds Batlers, kurš pasaulei atklāja stāstu par Malāvijas sieviešu "attīrīšanās rituālu", skaidro, ka dažos attālos valsts dienvidu reģionos tā ir tradīcija – jaunām meitenēm pēc pirmajām menstruācijām trīs dienu laikā jāpārguļ ar vīrieti. Tāpat šis rituāls jāiziet arī atraitnēm un sievietēm, kuras nevar palikt stāvoklī, – arī tā ir daļa no malāviešu tradīcijām.

"Mums bērniem būtu vairāk jāizceļ pozitīvās kultūras puses un vērtības, vardarbīgi rituāli mūsu valstī nav pieņemami, teic prezidents," atklāj pārstāvis Mgeme Kalilani. Ēriks Aniva tiks nopratināts par jaunu meiteņu inficēšanu ar HIV/AIDS un tiks attiecīgi sodīts. Tāpat prezidents esot pavēlējis, lai visi vīrieši un vecāki iesaistītos izmeklēšanas procesā, vēsta BBC.

"Visi, kuri iesaistīti šajā "nepareizajā" ārstēšanā un pakļāvuši savus bērnus uz šo nicināmo ļaunumu, ir jāsauc pie atbildības," teikts ziņojumā. "Šādas dažu cilvēku nekrietnās darbības grauj visu Malāvijas koptēlu un dara kaunu mums visiem."

Pagājušā gadā Malāvijā tika aizliegtas nepilngadīgo laulības, nosakot pieļaujamo precēšanās vecumu no 15 līdz 18 gadiem. Aktīvisti cerēja, ka šie grozījumi pieliks punktu pārāk agrai seksuālai izmantošanai.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form