Vai tavā dzīvē pēdējā laikā ir pārāk daudz stresa? Vai vakaros ir grūti iemigt, un stradājot tu ātri nogursti? Varbūt tev neizdodas izārstēt kādu slimību? Mediķi iesaka biežāk klausīties mūziku, jo tai piemīt dziedinošs spēks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Mūzika uzvar nepatīkamās emocijas

ASV mediķi un psihologi atzīst, ka mūzikas pozitīvā enerģija samazina uztraukumu, sāpes, nomāktību, uzlabo atmiņu un imunsistēmu. Tā cilvēkam palīdz justies psiholoģiski labāk, un tādēļ mūziku kā palīglīdzekli var izmantot, ārstējot dažādas slimības ar tradicionālās medicīnas metodēm.

Mūzikas terapija neietver tikai pasīvu klausīšanos, bet arī ritmisku bungu sišanu vai arī kāda cita instrumenta spēlēšanu. Varbūt ir vērts iemācīties spēlēt klavieres vai ģitāru, lai mazinātu ikdienas stresu?

Pētījumi liecina, ka dažādu mūzikas veidu iedarbība ir individuāla. Cilvēks pats intuitīvi jūt, kāda mūzika uzmundrina, kāda palīdz relaksēties un kāda – iemigt.

Piemēram, kāda paciente klausījās džezu, lai sajustu enerģijas pieplūdumu, Bēthovenu un Šopēnu, - lai labāk nāktu miegs, savukārt himnu iedvesmojošās skaņas viņai vienkārši uzlaboja garastāvokli. Psihologi atzīst, ka jebkura veida mūzika var iedarboties labvēlīgi, ja vien pašam klausītājam tā patīk.

Mūzikas skaņas palīdz atbrīvoties no bailēm

Arī Latvijas psihologi atzīst mūzikas terapijas spēku. Kā apgalvo Starptautiskajā centrā “Cilvēka ekoloģija” strādājošā psiholoģe Tatjana Voronova, tā tiek izmantota, lai cilvēkam izdotos atbrīvoties no kādreiz pārdzīvotajām bailēm.

Mūzika liek atcerēties situāciju, kad bailes piedzīvotas. Tā atsauc atmiņā tā brīža emocijas, un baiļu līmenis samazinās, vēlreiz tās pārdzīvojot. Šajā terapijas veidā tiek izmantota arī deja, jo kustības mūzikas pavadījumā palīdz atbrīvoties no nepatīkamajām emocijām, kas traucē justies psiholoģiski labi.

Mūzika organizē ķermeņa kustības

Pēc ASV mediķu atzinumiem, ar tās palīdzību var cīnīties arī pret apetītes zudumu. Izrādās, ka pacientiem, kuriem ir nepieciešams uzlabot staigāšanas iemaņas, jo tie sirgst ar Parkinsona slimību vai arī cieš no triekas sekām, mūzika var paātrināt ārstēšanos. Tās ritmi stimulē nervu sistēmu, tādējādi uzlabojot muskuļu darbību.

Smadzenēm piemīt spēja izmantot mūzikas ritmus, lai “organizētu ” ķermeņa kustības. Mediķi arī atzīst, ka mūzikas terapija pacientiem liek sajusties ne tikai kā slimniekiem, bet arī kā personībām.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form