Paprasi izziņu par garīgo veselību, pirms dibini ciešas attiecības!
Foto: stock.xchng

Pēdējā laikā diezgan daudz bēdīgu gadījumu dzirdēts apkārt - varbūt tas ir krīzes iespaidā, grūtie laiki ar cilvēku psihi darījuši savu, bet varbūt neuzmanība?

Pirms sākt ciešas attiecības, jānoskaidro pēc iespējas vairāk par sava partnera garīgo veselību!

Tieši tā! Ne vairs analīzes uz HIV, bet drīzāk izziņa, ka viņa vai viņš ir garīgi vesels! Diemžēl ļoti daudz cilvēku slimo ar šizofrēniju. Jaunībā tik traki šī kaite var neizpausties! Sievietēm tā vispār aktualizējas no 20-30 gadu vecuma, bet vai iedomājaties par sekām, kas var notikt, ja apprecaties ar šādu slimu cilvēku un vēl laižat pasaulē kopīgus bērnus?

Paziņu lokā diemžēl ir vairāki gadījumi, kur laulības iesākas pavisam labi - tiek dibinātas ģimenes, rodas bērni, taču padzīvojot pāris gadu kopā, izrādās, ka partneris ir smagi slims - garīgi, ar šizofrēniju. Manā paziņu lokā, piemēram, šādi ir jau 3 gadījumi. Vienā gadījumā slima izrādījās sieviete, abos pārējos - vīrieši.

Sākumā to nevar konstatēt!

Esmu pilnīgi PRET laulību un bērniem, ja pāris nav padzīvojuši kādu laiku cieši kopā, uzzinot visu iespējamo par abu ģimeņēm, no kurienes viņi nāk, kāda ir anamnēze. Pirms precēties vai taisīt kopīgus bērnus, Tev ir jāzina par savu partneri VISS!

Kādas ir bijušas viņa vecāku attiecības?

Kā viņš ir audzināts bērnībā?

Kādas ir viņa attiecības ar vardarbību?

Kādas ģenētiskas slimības cirkulē ģimenē, no kurienes viņš nāk?

Vai viņam ir bijušas problēmas ar psihoneiroloģiskām kaitēm? Vai viņš ir lietojis narkotikas, stipri aizrāvies ar alkoholu? Vai alkoholisms nav viņa ģimenes slimība?

Vai viņam nav C-hepatīts?

Šādus jautājumus, protams, var neuzdot tieši un ja atbildes nebūs gaidītās, tas nenozīmē, ka jāpārtruac attiecības, bet tie IR riska faktori, kas ļoti būtiski ietekmēs kopdzīvi.

Ģimene un bērni = tas ir nopietni!

Esmu redzējusi, kā cieš bērni, kas piedzimuši ar šizofrēniju slimai mātei. Viņu dzīves gadi līdz šim ir bijis druasmīgs murgs. Nepārtraukta cīņa starp vecākiem , mātes lēkmes, pašnāvības mēģinājumi, nestabilitāte - tas viss bērnus, kas piedzima it kā pilnīgi normālā ģimenē, aizveda gandrīz uz bērnu namu. Izrādās, šī slimība sievietei ir ģenētiski ģimenē. To konstatēja tikai, kad viņai jau bija gandrīz 30 gadu. Līdz tam neviens nevarēja saprast, kāpēc viņa tā ik  pa laikam uzvedās!

Pirmo reizi, kad viņu ielika slimnīcā, viņu nocēla ar mazo bērnu uz rokām no 5.stāva palodzes -  gribēja lēkt laukā, lai ieriebtu vīram.

Otrs gadījums - sieviete pēkšņi savas grūtniecības laikā konstatē, ka  viņas kopdzīves partnerim ir šizofrēnija klīniskā formā. Viņš bija kļuvis vardarbīgs. Viņa paliek viena ar diviem maziem bērniem uz rokām, bez naudas, bez dzīvesvietas. Vīrietis atsakās ārstēties (bet šizofrēniju jau arī nevar izārstēt!).

Tās ir traģēijas, kuras varēja nebūt, ja vien būtu pārliecināti, ar ko dzīvojam kopā un veidojam ģimeni!

Protams, krīzes un traģēdijas notiek arī garīgi veseliem cilvēkiem, bet mums VISIEM ir kaut kāda vēsture!

Pirms nolemjam kopā iet savu dzīves ceļu, uzzinām viens par otru VISU!  Labāk zināt, nekā pēc tam sēdēt pie sasistas siles, ar nelaimīgiem, sadzīves strīdos traumētiem bērniem, salauztiem likteņiem...

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form