Pozitīvās domāšanas spēks jeb Kas ir afirmācijas un kā tās izmantot savā labā
Foto: Shutterstock

Par pozitīvās domāšanas spēku runāts daudz un bieži, tomēr, neraugoties uz tās šķietami vienkāršo pielietojumu, vairums no mums ikdienas steigā aizmirst par to, cik liela ietekme uz mūsu zemapziņu ir domām. Šai sakarā sadarbībā ar blogu tava-pasaule.lv piedāvājam detalizētu ieskatu afirmāciju veidošanā, kā arī vienkāršus piemērus to pielietošanai ikdienā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Afirmācija ir pozitīvs apgalvojums, ko atkārto vairākkārtīgi, lai nomainītu negatīvos uzskatus uz jauniem – pozitīviem. Daudzas reizes atkārtojot afirmācijas, zemapziņa šos apgalvojumus sāk uztvert kā patiesību un tas dod iespēju veidot tādu dzīvi, kādu mēs vēlamies.

Katru dienu mūsu prātā rodas aptuveni 50 tūkstoši domu, no kurām lielākā daļa ir neapzinātas, bet apmēram pieci procenti no tām ir domas, kas atkārtojas dienu no dienas, kļūstot par mūsu pārliecībām un ietekmējot lēmumus, ko mēs ikdienā pieņemam. Šīs pārliecības bieži vien liek mums pieņemt nepareizos lēmumus.

Afirmācija – tā ir apzināta, pozitīvi formulēta doma, ko cilvēks pielieto savā ikdienā, lai izmainītu vecās, nederīgās pārliecības.

Kā pielietot afirmācijas?

Afirmācijas ir vienkāršākais, bet tai pašā laikā arī viens no spēcīgākajiem veidiem, kā iedarboties uz zemapziņu. Afrmācijas iespējams pielietot, kur un kad vien vēlaties – vienkārši jāatrod vai jāizveido savai situācijai dažas vai vairākas vispiemērotākās un jāatkārto tās vairākas reizes dienas laikā vismaz mēnesi vai divus, jo zemapziņai ir vajadzīgs laiks, lai jaunos apgalvojumus pieņemtu par patiesību.

Kad jaunie pieņēmumi ir stingri iesakņojušies apziņā, pasaule apkārt sāk mainīties un pieskaņoties mūsu jaunajam domāšanas modelim.

Iedomājieties ar duļķainu ūdeni piepildītu glāzi (vecās pārliecības). Novietojiet šo glāzi zem ūdens krāna (afirmācijas). Jūs atgriežat ūdens krānu un vērojat, kā tīrais ūdens pakāpeniski izskalo no glāzes visu duļķaino, līdz ūdens glāzē kļūst tīrs (lai afirmāciju pielietošana dotu rezultātus, ir vajadzīgs laiks).

Kur iegūt afirmācijas?

Vislabāk ir afirmācijas veidot pašam, jo tās būs esošajām vēlmēm visatbilstošākās un ļaus sasniegt maksimāli pozitīvu rezultātu, iedarbojoties tieši uz savu zemapziņu.

Kā pareizi veidot afirmācijas?

1. Afirmācija jāformulē pozitīvi, tai ir jāattēlo tas, ko jūs gribat, nevis tas, ko jūs negribat.

Nepareizie varianti: "Es negribu tik maz pelnīt, es negribu slimot, es gribu, lai šīs attiecības beidzas."

Pareizie varianti: "Man ir brīnišķīgs darbs, kuru darot es nodrošinu lielisku dzīvi sev un savai ģimenei."

"Pašlaik man ir lieliska veselība. Esmu pilnīgi vesels un jūtos fantastiski."

"Pašreiz man ir vislabākās attiecības, kādas vien var vēlēties."

2. Afirmācijai jābūt tagadnes formā, jo zemapziņa pieņem par patiesību tikai to, kas ir tagad, nesaprotot tādus izteicienus kā "man būs", "drīz", "tuvākajā laikā".

Nepareizie varianti: "Nākošnedēļ man būs lieliska frizūra."

"Pēc gada es nopirkšu jaunu māju."

Pareizie varianti: "Man ir lieliska frizūra."

"Pašlaik es varu atļauties nopirkt jaunu māju."

3. Afirmācijām jābūt konkrētām un jāizraisa spēcīgas pozitīvas emocijas.

Salīdziniet piemērus:

"Es nopirku māju." vai "Es pērku sarkanu ķieģeļu māju jūras krastā ar dizainera iekārtotu dārzu un katru vakaru baudu brīnumainu saulrietu."

4. Sastādot afirmācijas, mēģiniet izmantot emocionāli piesātinātus vārdus – tādus, kas ir svarīgi un aizkustina tieši jūs – fantastisks, brīnišķīgs, vienreizējs, ātri un viegli, komfortabli, ar sajūsmu, ar labpatiku, ar milzīgu prieku utt.

Turpinājumā ikdienā pielietojamas afirmācijas dažādiem mērķiem. Lai izdodas!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form