Sievišķīgs izaicinājums: 30 dienas svārkos un kleitās
Foto: Shutterstock

Pavasarī līdz ar dabu mostas arī vēlme apģērba izvēlē ieviest ko krāsaināku, pavasarīgāku un dzīvespriecīgāku, tāpēc bloga un grāmatas ''Topi Vesels'' autore Ance Šternberga nākusi klajā ar izaicinājumu 30 dienas pavadīt sievišķīgās kleitās un svārkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā atzīst idejas autore, doma par šo sociālo eksperimentu radās pēc pārdomām par sievišķību, sievietes lomu pasaulē, attiecībās un dzīvē. "Es daudz sev jautāju, kādai man ir jābūt, kā man ir jāuzvedas, kā audzēt sievišķību, kā mīlēt sevi, kā būt maigai un mīlošai.. šajā laikā arī tapa mani pirmie raksti par sievišķību- "Sievietes vīrišķajā pasaulē" un "Sievietes mīlestība- pret sevi". Tad nu es nolēmu, ka ir ne tikai gudri jāfilozofē un domās jāpārcilā tēma pēc tēmas, uzdodot sev tik daudz jautājumu, uz kuriem dziļi sevī pati viegli rodu atbildes, bet ir arī jārīkojas. Teorija bez prakses ir tas pats, kas deja bez mūzikas, un tapa mana ideja par 30 dienām sievišķības, '' stāsta Ance.

Lai arī katrai sievietei skapī ir kāda kleita un svārki, ikdienas straujajam dienas ritmam liela daļa pielāgojas ar bikšu valkāšanu. Šo paradumu savā ikdienā atskārtusi arī Ance, tāpēc nolēmusi enerģētiski savu sievišķību vairot ar svārku un kleitu valkāšanu, tādā veidā audzējot sievišķību no ārējā, fiziskā lauka, kā arī simboliski dzīvei piešķirot vairāk sievišķības. Tas nav nekāds noslēpums, ka uzvelkot kleitu, mainās sievietes gaita, žesti un arī sajūtas kļūst maigākas un smalkākas, tāpēc arī aug pašapziņa un seksualitāte.

Pēc sievišķīgām pārdomām un izaicinājuma pieņemšanas, Ance nolēmusi aicināt piebiedroties visas dāmas, kuras vēlas iesaistīties, audzēt savu sievišķību ļoti skaistā un elegantā 30 dienu praksē.

No 1. jūnija līdz 30. jūnijam visas interesentes aicinātas ģērbties kleitās, svārkos un citās bez-bikšu drānās.

Dalībnieces aicinātas dalīties savās pārdomās, publikācijās un rakstos par sievišķību, jauniegādāto kleitu bildēs izveidotajā Facebook lapā "30 dienas svārkos", lai atbalstītu un motivētu viena otru. Šobrīd grupā pieteikušās jau teju 600 sekotājas, kuras tiek aicinātas publicēt savas svārku un kleitu bildes savā Instagram kontā, pievienojot kādu atziņu, kas iegūta šī izaicinājuma laikā. "Neaizmirsti lietot mirkļbirku jeb haštagu #30dienassvarkos," atgādina Ance.

Vairāk par izaicinājumu, tajā ietvertajiem pasākumiem lasi šeit.

Lūk, daži citāti ar pārdomām no izaicinājuma dalībniecēm:

"Sākumā padomāju, ka šis nebūs tik sarežģīti, jo 90% gadījumu no mājām izeju svārkos vai kleitā - neatkarīgi no laika apstākļiem un gadalaika. Bet tagad sapratu, ka sarežģītāk jau būs, atnākot mājās, neielīst biksēs,'' pārdomās dalās kāda izaicinājuma dalībniece.

"Bez domāšanas pievienojos šai skaistajai akcijai un par prieku saviem ģimenes vīriešiem, kuri vienmēr man atgādina par to, cik skaista kleita man mugurā.''

''Šādus burvīgus mēnešus jau esmu aizvadījusi 2 gadus, ļaujoties izaicinājumam – "Dressember". Ziemas aukstos vējus pārdzīvojusi un pēc egles mežā braukusi, viss vienās kleitās un svārkos, protams, sajūta lieliska. Šajā sezonā aktuāls ikdienas brauciens ar velo, Izvēloties pareizo garumu, kuplumu un garastāvokli viss ir iespējams. Jo Mēs to varam skaisti, lai izdodas.''

''Svārki ir ar mani, kopš sevi atceros. Pirmās džinsa bikses, šķiet, dabūju tikai 13 gados, līdz tam svārki, kleitas, šorti, sporta treniņbikses un ziemas lielajos salos – adītas bikses. Man šis nebūs izaicinājuma pilns laiks, bet noteikti piedomāšu pie tā, lai ikdienu šis apģērba gabals būtu uzvilkts.''

Tags

Kleita Sievietes Svārki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form