Sirsnīgas Jaunā gada apņemšanās, ko sev nosprauduši sirmgalvji
Foto: Shutterstock

Tuvojoties Jaunajam gadam, vairums no mums apcer aizvadītajā gadā paveikto, kā arī mērķus, ko nospraust nākotnei. Ierastās Jaunā gada apņemšanās gan ne vienmēr izdodas realizēt. Par to, kāpēc tās tik bieži piedzīvo fiasko, lasi šeit! Savukārt raksta turpinājumā kā lielisku iedvesmas un pozitīvu emociju lādiņu piedāvājam jums Jaunā gada apņemšanās, ko sev nosprauduši mūsu opīši, omītes un citi sirmgalvji – cilvēki, kuru dzīves pieredze, gudrība un mūža ilgums ļauj uz ierastajām lietām un ikdienu paraudzīties no mazliet cita skatpunkta.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
  • "Šogad gribu mazāk steigties. Dzīve ir nodzīvota teju skriešus – nu pienācis laiks atpūsties un mazliet vairāk padomāt par sevi, par mirkli un nodzīvoto mūžu kopumā. Tikai jaunībā šķiet, ka mums pieder laika jūra. Tā nemaz nav – žēl, ka to apjaušam tik vēlu," Dzidra, 76 gadi.
  • "Nu jau ir par vēlu lielām un nozīmīgām apņemšanām. Tādas patiesībā nekad neesmu arī sev pierakstījusi – bet, ja nu par to tā jādomā, tad mana apņemšanās jaunajam gadam būs vairāk mīlēt un biežāk tikties ar tuviniekiem. Apskāvieni, kopā būšana, mazmazmeitiņas bučas – tā ir patiesā dzīves laime," Vija, 80 gadi.
  • "Vairāk spītības, enerģijas un varēšanas. Mazāk – tukšas runāšanas. Tāda nu ir tā mana Jaunā gada apņemšanās. It kā viegla, bet – nekā. Būs sevi arī mazliet jāpiespiež un citus jāpakacina," Jēkabs, 72 gadi.
  • "Jaunajā gadā gribu vairāk laika pavadīt ar draudzenēm – iet uz teātri, koncertiem un, par spīti sāpošajam celim, arī uz ballēm, kad nu tādas gadīsies. Dzīve notiek kustībā – ja kaut uz mirkli apsēdīsimies un ļausimies dīkstāvei, tad gan būs viss – vajag kustēties, rosīties, darboties. Vien tas pasargā no vecuma noguruma," Lita, 77 gadi.
  • "Apņemšanos sev nenospraudīšu. Mana vienīgā vēlēšanās ir, lai nokārtojas bērnu un mazbērnu dzīves, ko Dieviņš nebūt nav saudzējis. Par savu mērķi varu nodēvēt vien visa darīšanu, kas manos spēkos, lai ģimenei palīdzētu. Kad mūžs teju nodzīvots, par savām vēlmēm jau domājam maz. Cik nu cilvēkam vajag – galvenais, lai tuvajiem un tiem, kam vēl visa dzīve priekšā, ietu vieglāk," Lidija, 79 gadi.
  • "Jaunajā gadā gribu vairāk kustēties un dzīvot aktīvāk. Gaidu vasaru, kad ieplānot makšķerēšanu ar dēlu un mazdēliem un pavadīt nedēļas nogali visiem kopā. Tāpat vajadzētu beidzot sabrūvēt pašam savu mājas vīnu. Un biežāk likt priecāties savai cienītajai," Valdis, 60 gadi.
  • "Gribu beidzot sakārtot savu veselību. Cik nu tas manā vecumā ir iespējams… Atrast labāku dakteri un cerēt, ka arī mūža nogalē vari justies kā cilvēks. Citādāk – pasaule pieder tikai jaunajiem. Tā nevar!" Velga, 65 gadi.
  • "Kad tik daudz kas pieredzēts, piedzīvots, atklāts, uzzināts, saprasts un izlemts, maz kas vairs var pārsteigt. Tāpēc gribu vairāk priecāties par ikdienu. Lai mana Jaunā gada apņemšanās skan šādi – izbaudīt katru saulainu dienu, atbildēt uz mīļo smaidiem, nepukstēt par ikdienas grūtībām un valsts gudro galvu kļūmēm, izbaudīt ziedu smaržu vasarā un sniega gurkstēšanu ziemā. Mazāk skatīties televīziju, vairāk tikties ar cilvēkiem. Un lieki neraizēties. Stress jau ir tas, kas mūs nokauj," Mirdza, 83 gadi.
  • "Jaunajā gadā gribu vairāk smieties. Un biežāk izjokot savu kungu. Dzīvei vajag mazliet humora, mums – tāpat," Anita, 63 gadi.
  • "Mana apņemšanās šogad ir aizbraukšana ceļojumā. Savulaik par to pat sapņot nevarējām, bet nu jācenšas atrast iespējas un izdevības redzēt pasauli. Skaista jau ir arī mūsu Latvija, taču gribas ko vairāk. Tāpēc jāpārstāj tielēties un jāsaņemas izkustēties no ierastās vides – dzīvei vajag krāsas un iespaidus, tad arī vecums neliks pašiem no sevis nogurt," Arnis, 60 gadi.

Tags

Dzīve Jaunais gads Stress
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form