Trīs māsas stiprina ģimenes saites, izveidojot veiksmīgu biznesu
Foto: Privātais arhīvs/DELFI

Atturīgi elegantas kleitas, stilīgi aksesuāri un džemperi – tos rada latviešu uzņēmums "Maasa", kurā atbilstoši nosaukumam darbojas trīs māsas. Gunta Vējiņa Mežajeva, Līva Vikmane un Ilze Vējiņa jau pirms ilgāka laika vēlējās veidot kaut ko kopīgu, līdz 2016. gadā izloloja ideju par apģērbu radīšanu un pārdošanu. Šobrīd māsas aktīvi strādā pie jaunās pavasara un vasaras kolekcijas un gādā, lai mazais uzņēmums turpinātu attīstīties.

Mēs tiekamies Rīgas klusā centra ēkā, kurā atrodas uzņēmuma studija. Telpa ir iekārtota un veltīta viesu ērtumam un estētikai – malās novietoti statīvi ar rūpīgi izgludinātiem un sakārtotiem apģērbiem. Vienā pusē tie vairāk līdzinās vasaras tērpiem – te ir kleitas dzeltenā un rozā krāsā, bet otrā dominē tumšie un atturīgie toņi. "Maasa" stāstā dalās Gunta, kura norāda – uzņēmuma darbu organizē un par visu atbild tieši viņa, bet abas māsas pievienojas atkarībā no uzņēmuma noslodzes, piemēram, brīžos, kad jāpiestrādā pie mārketinga aktivitātēm vai jārada jauni apģērbi.

View this post on Instagram

A post shared by MAASA (@handmade_fashion_maasa) on Dec 6, 2018 at 12:38am PST

Gunta stāsta, ka pārsvarā klientiem uzņēmums asociējas ar māsām, bet citi pārsteigti jautā: "Tiešām?" Viņa norāda, ka nosaukums dzimis gluži loģiskā kārtā: "Gribējām, lai vārdā ir ietverta mūsu kopība un būtība." Sieviete piebilst, ka arī logo iestrādāti trīs punktiņi, kas veltīti katrai no dalībniecēm.

Māsas pirms kāda laika prātojušas, ko varētu kopīgi izveidot. Nav pat bijis svarīgi, vai tas būs bizness vai kāda cita aktivitāte. "Tas notika 2016. gada pavasarī – mēs izdomājām, ka varētu radīt apģērbus. Tad pamācījāmies, jo mums pašām nav saistības ar modes industriju – ne šūšanu, ne modelēšanu, ne konstruēšanu," atklāj enerģiskā sieviete. Tā paša gada ziemā projekts jau nonācis pie klientēm. "Tas, ko saka draugi vai tuvākie, ģimene, ir viena lieta. Bet, kad cilvēks no malas, kas nav ar tevi saistīts, tev velta labus vārdus, tas ir kā iedrošinājums turpināt," piebilst Gunta.

View this post on Instagram

A post shared by MAASA (@handmade_fashion_maasa) on Dec 3, 2018 at 12:18pm PST

Taujāta par katras māsas iesaisti, sieviete atklāj, ka katrai ir savi pienākumi: "Iesaiste ir procentuāla – man tā ir simtprocentīga, māsām krietni mazāka. Līdz ar to ir lietas, kur mums domas dalās, bet kopumā mēs varam ļoti labi sastrādāties." Sievietei ar vecāko māsu ir tikai divu gadu starpība, bet ar jaunāko – sešu. Ja bērnībā gadu atšķirība bija jūtama, tad tagad vairs ne. "Viss nācis no vecākiem – mēs ļoti rūpējamies viena par otru. Ja dažas dienas neesam sazvanījušās, rodas jau bažas, vai viss kārtībā," atklāj Gunta.

"Līva ir tā, kas vairāk iesaistās mārketinga lietās. Es pārsvarā atbildu par visu, bet Ilze vairāk par radošo – idejām, tērpiem, kleitām un modeļiem," stāsta "Maasa" radītāja. Sākumā piedāvājumā bija tikai kleitas, bet tad pievienojušies arī aksesuāri, piemēram, mākslīgās ādas apkaklītes. "Tā kā mēs esam māsas, vēlējāmies izcelt ģimeniskumu – ka mēs spējam sastrādāties un ir labas attiecības," atklāj Gunta. Savukārt māsu un brāļu svarīgo lomu attīstījušas ar tāda paša nosaukuma līnijām, kur atrodamas idejas dāvanām, lai iepriecinātu tuvos.

Source

DELFI Viņa

Tags

apģērbus Garderobe Ģimene Iedvesma Kleita Lasāmgabali Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Sievietes
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form