Uz Latviju atvests pirmais vienkupra kamielis Baltijā
Foto: Publicitātes foto

"Rakši" Zoo dzīvnieku saimi papildinājis vienkupra kamielis vārdā Šakils. Septiņus mēnešus vecais Šakils ir pirmais un pagaidām vienīgais dromedāru /Camelus dromedarius/ kamielis Baltijā. Tā portālu "Delfi" informē "Rakši" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šakils uz Latviju transportēts no Vācijas, kur pārlaidis pirmo bargo ziemu kamieļu ganāmpulkā.

"Šis ir mūsu pirmais vienkupra kamielis un jau pavisam drīz ''Rakšos'' būs vairāki dromedāri, kas īpaši piemēroti kamieļu karavānas izveidei, jo pieaudzis dromedārs spēj vienlaicīgi panest divus cilvēkus", stāsta Kristaps Blaus, "Rakšu" saimnieks.

Arābu kamielēns izskatā ievērojami atšķiras no šogad ''Rakšos' dzimušajiem divkupru kamieļiem - 6 mēnešus jaunās Safīras un 4 mēnešus jaunā Titāna.

Vienkupra kamieļa ektremitātes ir garākas un tā ķermenis līdz ar to ir augstāks par divkupra kamieļiem. Šakila augums jau tagad sasniedzis 1,50 m un Blaus prognozē, ka mazajam kamielim pieaugot, viņš būs pirmais un lielākais vienkupra kamielis Baltijā, jo Šakila tēvs ir trīs metrus augsts.

Lai vēl vairāk izceltu mazā kamielēna brango ķermeni, vārds jaunajam kamielim dots par godu basketbolistam Šakilam Rašonam O'Nīlam, kurš ir viens no visu laiku smagākajiem NBA spēlētājiem pasaulē. Mazais Šakils vēl ir nedaudz bailīgs, taču pārējie kamieļi viņu ir pieņēmuši kā savējo. Īpašas rūpes par ģimenes jaunpienācēju izrāda četrpadsmit gadus vecā kamieļmāte Fatima, kurai šis ir kā ceturtais bērns, par ko rūpēties.

Pirmie  trīs kamieļi uz ''Rakšiem'' tika atvesti 2008. gadā. Šobrīd mājas Zoo ir astoņi kamieļi, no kuriem puse ir dzimusi Latvijā. ''Rakši'' pagaidām ir vienīgā vieta Latvijā, kur kamieļus var redzēt brīvā dabā jebkurā gada laikā.  

"Kā jau katrā biznesā, ir jādomā par attīstību - šis būs pirmais gads, kad skolēniem un citām ekskursiju grupām varēsim parādīt, kāda ir atšķirība starp Arābu un Āzijas kamieli," stāsta Blaus.

Skolēnu grupām šogad tiek piedāvāti vairākas programmas, kas atšķiras gan ''Rakšos'' pavadītā laika, gan arī cenas ziņā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form