VADC aicina atsaukties cilvēkus, kam dzīvību glābusi asins pārliešana
Foto: Shutterstock

Latvijā ik gadu vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku nesavtīgi ziedo asinis, lai ārsti varētu palīdzēt daudziem pacientiem – katra asins lāse glābj dzīvību, donorus padarot par īstiem varoņiem. Turklāt ievērojams skaits donoru šo sirds darbu veic vairākas reizes gadā – daži pat vairāk nekā 70 reižu savas dzīves laikā. Valsts asinsdonoru centrs (VADC) un kanāls "360TV" aicina dalīties ar stāstiem, kad ziedotās asinis izglābušas dzīvību, lai pateiktos visiem asins donoriem, informēja VADC sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ginta Bormane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vēlos pateikt lielu paldies asinsdonoriem, kas regulāri ziedo asinis. Viņi nemaz neapzinās, cik īpašu darbu dara. Taču patiesībā viņu devums, gluži tāpat kā ugunsdzēsēju un mediķu darbs, ikdienu izglābj kādam dzīvību. Ja Latvijā nebūtu cilvēki, kuri regulāri citiem ziedo daļu no sevis, arī manis nebūtu. Neparedzami smagās dzemdībās es gandrīz noasiņoju. Labi, ka ārstniecības iestādē bija asins rezerves un ārsti varēja man palīdzēt. Tikai donoru nesavtības dēļ es varu būt mamma saviem bērniem," iedvesmojot pārējos atklāt savus stāstus, paldies saka Anna no Kuldīgas.

"Asins pārliešana ik gadu glābj vairākus desmitus tūkstošu cilvēku dzīvību. Lai šogad īpašā un ļoti personiskā veidā pateiktu paldies par donoru nesavtīgo iesaisti, vēlamies apkopot pacientu pieredzes stāstus. Šie stāsti dzīvo starp mums, un šis ir īstais brīdis, lai pastāstītu tos skaļi," mudina VADC direktore Egita Pole.

Pateicības stāstus no ļaudīm, kuru dzīvību reiz glābusi nesavtīga asinsdonoru palīdzība, aicina sūtīt uz e-pastu 360tv@tet.lv.

Savukārt 16. jūnijā pulksten 21.05 kanāla "360TV" raidījuma "Pasaki to skaļi' speciālizlaidumā ar pašmāju iemīļotāko mūziķu dalību un sirsnīgiem paldies vārdiem tiks godināti donori, kuri asinis dzīves laikā ziedojuši vairāk nekā 70 reizes. Tāpat dažādos cilvēkstāstos skatītājiem būs iespēja just līdzi notikumiem, kad lēmums ziedot asinis ir glābis dzīvību.

Tags

360TV Valsts asinsdonoru centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form