Vardarbībā cietušajiem būs iespēja saņemt juristu konsultācijas
Foto: Shutterstock

Ņemot vērā, ka cilvēki iepriekš izrādījuši lielu interesi saņemt speciālistu konsultācijas par jautājumiem, kas saistīt ar vardarbību, otrdien, 10. aprīlī, notiks akcija "Pajautā juristam". Tās laikā augsti kvalificēti juristi sniegs bezmaksas konsultācijas cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē.

Juridiskās konsultācijas būs iespējams saņemt 10. aprīlī no pulksten 9 līdz 18, zvanot uz atbalsta tālruni cietušajiem 116006. Konsultēties ar juristiem varēs par šādām tēmām:

  • vardarbība ģimenē – cietušā tiesības, aizsardzība, palīdzības saņemšanas iespējas, rīcība;
  • pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšana vardarbībā cietušajiem tiesā un ar policijas starpniecību;
  • ģimenes tiesību jautājumi – laulības šķiršana, bērnu aprūpes, aizgādības un saskarsmes tiesības, uzturlīdzekļi, ģimenes maksātnespēja un tās risināšanas iespējas.

Santa Ozoliņa, klīniskā psiholoģe, atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem koordinatore, skaidro: "Cilvēki, kas cietuši no vardarbības ģimenē, bieži vien jūtas kā ieslodzīti situācijā – bezpalīdzīgi un vieni. Viņi nereti paliek vardarbīgajās attiecībās tādēļ, ka trūkst padoma par savām tiesībām un iespējām. Lai arī psiholoģiskais atbalsts šādos gadījumos ir ļoti nepieciešams, advokāts var informēt par konkrētu rīcības plānu, palīdzot pārtraukt vardarbības ciklu, jo katram cilvēkam ir tiesības uz cieņpilnu dzīvi."

"Vardarbība nav terorisms – tāpēc par to bieži vien nerunā skaļi. Nevienam nav tiesību izturēties vardarbīgi pret līdzcilvēkiem, tāpēc neklusē – uzzini, kā rīkoties, palīdzi sev vai savam tuviniekam!" pārliecināts zvērināts advokāts Vilis Sruoģis. Savukārt jurists Andris Nurenbergs norāda, ka vardarbībai nav dzimuma un vecuma. Cilvēkiem bieži rodas ilūzija par tās nesodāmību, bet šī nesodāmība beidzas, cietušajam vēršoties pēc palīdzības.

Zita Zaharenko, zvērināta advokāte, piebilst: "Neklusē, neciet vienatnē, tev nav jābaidās lūgt palīdzību un padomu. Nereti tu nepamani, ka apkārtējie vēlas sniegt palīdzīgu roku, bet gaida pēc palīgā sauciena. Negaidi, izmanto izdevību lūgt palīdzību." Advokāte Iveta Vietniece uzsver, ka sadzīvot ar pāridarījumiem nav izeja, tāpēc ir jāvēršas pēc palīdzības un padoma.

Uz iedzīvotāju zvaniem atbildēs un padomus sniegs pieci juristi

Vilis Sruoģis, zvērināts advokāts. Specializējas krimināltiesībās. Rīgas Jaunās Šķīrējtiesas pastāvīgais šķīrējtiesnesis.

Konsultāciju laiks: 10. aprīlī no pulksten 9 līdz 12.

Andris Nurenbergs, jurists. Specializācija – krimināltiesībās, civiltiesībās. Vairāk nekā 10 gadu pieredze tiesībsargājošās iestādēs ļauj sniegt vardarbībā cietušajiem kvalificētu juridisku palīdzību.

Konsultāciju laiks: 10. aprīlī no pulksten 12 līdz 15.

Zita Zaharenko, zvērināta advokāte. Zvērinātu advokātu biroja "Ex Officio" advokātiem ir ilggadēja pieredze ģimenes strīdu risināšanā, un viņi ir kompetenti nepieciešamās juridiskās palīdzības nodrošināšanai gan situācijās, kad ģimenes strīdi tiek risināti miermīlīgā ceļā, gan gadījumos, kad laulātie (partneri) nespēj konstruktīvi vest sarunas un pat ir nepieciešamība nodrošināt pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

Konsultāciju laiks: 10. aprīlī no pulksten 12 līdz 15.

Rita Oļhova, zvērināta advokāte. Specializējas krimināltiesību jomā; ģimenes strīdu izšķiršanas jomā, īpaši gadījumos, kas saistīti ar jebkuras no vardarbībās veidiem pielietošanu; nekustāmā īpašuma darījumu noslēgšanā; nama apsaimniekošanā, pārvaldīšanā, kas saistīts ar biedrības nodibināšanu.

Konsultāciju laiks: 10. aprīlī no pulksten 15 līdz 18.

Iveta Vietniece, zvērināta advokāte. Specializācija krimināltiesībās, kur sniedz juridisko palīdzību un pārstāv arī personas, kuras cietušas no vardarbības. Pārstāv puses civillietās, ģimenes tiesību strīdos.

Konsultāciju laiks: 10. aprīlī no pulksten 15 līdz 18.

Plašāk par akciju šeit.

Akcija tiek īstenota Labklājības ministrijas un Eiropas Savienības programmas "Tiesības, vienlīdzība un pilsonība" līdzfinansētā projekta "Izpratnes veidošanas kampaņa par nulles toleranci attiecībā uz vardarbību pret sievietēm "Vardarbībai patīk klusums"" (Nr.JUST/2016/RGEN/AG/VAWA/9944) ietvaros.

Source

DELFI Viņa

Tags

Emocionāla vardarbība Seksuāla vardarbība Vardarbība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form