7 padomi, kas jāņem vērā, ja vēlaties iegādāties dzīvokli
Foto: Publicitātes foto

Plānojat iegādāties dzīvokli? Neesat eksperts un neorientējaties nekustamo īpašumu tirgū? Tā kā mūsdienās vairumā gadījumu izdevīgāk dzīvokli ir nopirkt nekā īrēt, sniedzam Jums 6 padomus, kurus ņemot vērā, spēsiet adekvāti novērtēt ikviena dzīvokļa atbilstību tā vērtībai.

1.Ievāciet visu nepieciešamo informāciju

Ievāciet visu informāciju par māju un rajonu, kur atrodas Jūsu izvēlētais dzīvoklis. Noskaidrojiet, cik drošs ir rajons, kādi ir tā iedzīvotāji, galvenais, kādi ir Jūsu potenciālie kaimiņi - tikai tā Jūs varat noskaidrot, vai dzīvoklis patiešām ir Jums piemērots.

Noskaidrojiet, kas ir dzīvokļa īpašnieks un tā pārdevējs, iespējams, ka tā nav viena persona. Ievāciet informāciju par šīm personām, lai nekļūtu par krāpniecības upuri.

Ja iespējams, pamēģiniet uzrunāt mājas apsaimniekotāju. Iespējams, ka arī viņam ir ko teikt. Labāk pārliecinieties vairākas reizes, lai pēc tam nenākas nožēlot pirkumu!

2.Veiciet rūpīgu aprīkojuma un kvalitātes pārbaudi

Noskaidrojiet, kāds ir grīdas segums (kvalitatīvs parkets vai zemas klases lamināts), kāda ir keramika (flīzes), santehnika, kādi ir logi (vai tie nav veci, vai dzirdat ielas troksni, kāda ir aukstuma caurlaidība). Protams, sienas var pārkrāsot un grīdas segumu nomainīt, taču kādēļ maksāt par to, kas tāpat jāmaina?

Tāpat pārliecinieties, vai un ar kādām mēbelēm aprīkots izvēlētais dzīvoklis – apskatiet virtuves mēbeles (jaunas iegādāties var arī interneta veikalā), vannas istabas mēbeles (skatīt piedāvājumu https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/vannas-mebeles), pat priekšnama mēbeles (plaša izvēle šeit). Pārbaudiet mēbeļu stāvokli, pārliecinoties, vai dzīvokļa cena ir tā komplektācijas vērta. Ja dzīvoklis nav aprīkots ar visām šīm nepieciešamajām lietām, tas nozīmē, ka tās būs jāpērk atsevišķi, kas attiecīgi nozīmē arī lielākas izmaksas.

Ja nejūtaties droši, pieaiciniet palīgā kādu, kas šo visu saprot. Dzīvokļa iegāde prasa pietiekami lielu summu, tādēļ tehniskā kvalitāte ir ļoti svarīga. Jums jāzina, par ko Jūs maksāsiet!

3.Salīdziniet cenas

Pats svarīgākais, ko nepieciešams ņemt vērā, iegādājoties dzīvokli, ir tā cena. Pirms dzīvokļa iegādes ir jāveic dzīvokļu tirgus izpēte, lai saprastu, kādas šobrīd ir vidējās tirgus cenas, kādas ir Jūsu iespējas. Ja neorientējaties nekustamo īpašumu tirgū, vērsieties pie jomas speciālista. Labāk maksāt vienreiz un būt drošam, ka viss ir kārtībā, nekā pārmaksāt, iegādājoties pavisam neadekvātu dzīvokli.

Šādā situācijā noteikti nevajadzētu veikt impulsīvu pirkumu - iespējams, par šo pašu cenu Jūs varat iegādāties kaut ko daudz labāku un kvalitatīvāku, atbilstošāku.

4.Ņemiet vērā visas izmaksas

Iegādājoties dzīvokli, noteikti vajadzētu padomāt arī par to, vai varēsiet veikt visus nepieciešamos maksājumus. Nepieciešams domāt ilgtermiņā – par remontiem, mēbeļu iegādi, citiem dzīvokļa uzlabojumiem. Dzīvokļa pirkuma cena ir vien pirmais ieguldījums ceļā uz Jūsu jauno mājvietu.

Pārliecinieties par komunālo maksājumu apmēriem, jo bieži vien tieši šie maksājumi var sagādāt nepatīkamus pārsteigumus. Noteikti nepieciešams salīdzināt komunālos maksājumus starp dažādiem dzīvokļiem, jo tikai tādā veidā varēsiet iegūt pašu izdevīgāko variantu, kas atbilst tieši Jums.

5.Ekspertu konsultācijas

Ja neesat pārliecināts par dzīvokļa patieso vērtību, ir pieejama tāda iespēja kā noalgot nekustamā īpašuma vērtētāju vai aģentu, kas atbildēs uz visiem Jums interesējošiem jautājumiem. Šī persona palīdzēs Jums tikt galā ar juridiskajām lietām un formalitātēm, kā arī spēs palīdzēt ar dzīvokļa pārrakstīšanas procesu.

Noteikti nepieciešams noalgot tādu nekustamā īpašuma vērtētāju, kurš ir zinošs savas jomas pārstāvis, spēs Jums palīdzēt ikvienā jautājumā, kas saistīts ar dzīvokļa iegādi. Šī ir lieliska iespēja, kas var atvieglot Jums raizes, kuras var rasties iegādes procesā.

6.Pārliecinieties par dzīvokļa platības atbilstību

Domājiet ilgtermiņā! Vai Jums pašlaik ir bērni? Vai Jūs plānojat uzņemt ciemiņus?

Izvēloties dzīvokli, ir svarīgi saprast, cik liels dzīvoklis Jums nepieciešams. Ja Jums ir ģimene, tad noteikti nepieciešams iegādāties dzīvokli ar vairākām istabām. Ja plānojat uzņemt ciemiņus, tad noteikti jāparūpējas par telpu, kur tas būtu komfortabli. Jebkurā gadījumā labāk ir iegādāties lielāku dzīvokli, jo platība nekad nenāk par skādi!

7.Nesteidzieties!

Ar dzīvokļa iegādi nevajag steigties, citādi varat pārmaksāt vai pieļaut nenozīmīgas kļūdas, kas pēc tam manāmi ietekmē jūsu dzīvi. Esiet uzmanīgi un Jums noteikti viss sanāks!

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form