Foto: Quartus
Izdalījumi no maksts niez, smako, tek, bojā tuvības brīžus – tātad traucē dzīvot, un no tā, kas traucē, pēc iespējas ātrāk gribas atbrīvoties. Šādā situācijā sievietes parasti dodas pie ārsta, tiek nodotas analīzes, pēc dažām dienām sagaidīti rezultāti un tad, atkarībā no situācijas, uzsākta ārstēšana. Tālāk seko vai nu atvieglojums – fu, no šī problēmas esmu tikusi vaļā, vai arī... riņķa dancis no sākuma, jo nekas jau nav mainījies... izdalījumi kā bijuši, tā palikuši.

Jauns veids, kā atmaskot izdalījumu cēloni

Pasaulē jau ilgāku laiku pazīstama un ļoti populāra, taču Latvijā jauna metode ir natīvā jeb dabiskā mikroskopija, kad uztriepes analīzi ārsts veic pacientes klātbūtnē un uzreiz arī nosaka diagnozi un ārstēšanu. Ar šīs metodes palīdzību daudzas maksts izdalījumu diagnozes iespējams noteikt precīzāk un risinājumu problēmām rast ātrāk.

Kādas saslimšanas ar šo metodi var noteikt?

Visas, kas saistītas ar maksts mikrofloras jeb maksts ekoloģijas izmaiņām un specifiskiem izdalījumiem: bakteriālo vaginozi, dažādām sēnīšu infekcijām, trihomonām u.c.

Kādas ir šīs izmeklēšanas metodes priekšrocības?

  • Analīze tiek veikta uz vietas, kas, iespējams, aizņem mazliet ilgāku laiku, taču arī diagnoze tiek uzstādīta uzreiz un nekavējoties, nevis pēc vairākām dienām, un tai pašā dienā var nozīmēt ārstēšanu.
  • Diagnoze ir precīzāka, nekā tad, ja iegūtais materiāls tiktu sūtīts uz laboratoriju, vispār tiek uzskatīts, ka tāda izplatīta maksts saslimšana kā trihomonas, visprecīzāk nosakāma tieši ar natīvās mikroskopijas palīdzību.
  • Tāpēc, ka diagnoze ir precīzāka, iespējams nozīmēt efektīvāku ārstēšanu - sievietei nav jādzer vairāki vajadzīgu un nevajadzīgu antibiotiku kursi, lai tiktu pie rezultāta.
  • Diagnozi var noteikt krietni savlaicīgāk, nekā ar ierastajām metodēm. Gandrīz varētu teikt, ka - pat pirms reālā saslimšana ir sākusies. Ja, piemēram, slimojot ar kādu citu slimību sievietei nākas lietot antibiotikas, kas, kā zināms, bieži ir maksts sēnīšu infekcijas uzliesmojuma izraisītājas, un arī agrāk viņai ir novērota tendence uz šīm slimībām, tad viņa jau var doties pie ārsta uz izmeklējumiem, jo ar mikroskopa palīdzību maksts mikrofloras izmaiņas būs konstatējamas pirms vēl sieviete sajutīs kādus ārējus simptomus.

Kam šī izmeklējuma metode ir īpaši ieteicama?

Pirmkārt, jau sievietēm, kurām ir sūdzības par izdalījumiem, taču nav īstas skaidrības par to cēloņiem, līdz ar to, arī ārstēšanu.

Sievietēm īpašos dzīves brīžos, piemēram, grūtniecības laikā, kad īpaši svarīgi diagnozi noteikt precīzi, lai nevajadzētu lietot neatbilstošus medikamentus.

Jautājums - kāpēc tad visi Latvijas ginekologi nestrādā ar šo metodi, ja tā ir tik efektīva un pasaulē populāra? Atbilde ir vienkārša - mums līdz šim nebija tādu speciālistu. Tagad Quartus ārstu prakse šo izmeklēšanas metodi piedāvā, jo tur darbu uzsākusi Oksana Babula, doktorante, ārste ar piecu gadu pieredzi zinātniskajā un praktiskajā darbā ASV. Viņas pētnieciskais darbs bija saistīts ar maksts mikrofloru un imunoģenētiku.

Kā pieteikties uz šo izmeklējumu?

Zvaniet uz ārstu praksi Quartus pa tel. 67271205, 28343065 vai rakstiet: info@qprakse.lv un piesakieties uz vizīti pie Dr. Oksanas Babulas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!