Agata Anča par straujo karjeras izaugsmi un savu lielāko izaicinājumu – iemantot uzticību
Foto: Publicitātes attēli

Agata Anča ir personāla vadības risinājumu uzņēmuma "Talentor Latvia" partnere, augstākās vadības līmeņa atlases konsultante ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi darbinieku izaugsmes jautājumos. Agata ir cilvēks, kas var palīdzēt saprast, vai konkrētā nodarbošanās ir piemērota, un ieteikt, kā gūt panākumus personālvadības jomā.

Ko viņa domā par cilvēku spēju gūt panākumus, Agata stāsta grāmatā "Kā gūt panākumus Latvijā", kas izdota ar "Baltic International Bank" atbalstu.

Kā tu nonāci līdz partneres statusam starptautiskā personālvadības uzņēmumā?

Man ir laimējies gūt ļoti daudzveidīgu darba pieredzi. Finanses, izglītība, mārketings, diplomātiskais korpuss – amplitūda bijusi diezgan plaša, un tas ir devis brīžiem pat diametrāli dažādas profesionālās pieredzes šķautnes. Iespējams, vienu otru reizi tas arī bijis panākumu faktors, palīdzot saprast daudz dažādu lietu, aspektu, to sakarību kopumu.

Divtūkstošo gadu sākumā divus gadus dzīvoju Ukrainā, un šis periods, protams, man daudz deva profesionālajā izaugsmē, bet jo īpaši ietekmēja personīgo izaugsmi. Manā gadījumā tā nebija pārāk tipiska vieta, uz kurieni cilvēki izvēlas doties.

Braucu līdzi savai ģimenei un patiesībā esmu ļoti pateicīga, ka devos tieši uz austrumiem. Lai gan nonācu slāviskā vidē, man palaimējās tur iepazīt daudzu citu kultūru pārstāvjus, redzēt, kā viņi jūtas, izprast atšķirīgus dzīves skatījumus. Šīs krasās kultūru atšķirības, būšana tālu no mājām vēl vairāk ļāva saprast, kas man ir svarīgi.

Pēc atgriešanās Latvijā piedzima bērniņš, un man bija prieks kādu laiku pabūt mājās – baudīt šo dzīves pusi. Tad sāku strādāt finanšu jomā, kur man laimējās pieredzēt ekonomikas attīstības periodu, – tolaik viss strauji mainījās, tostarp arī banka. Mainījās mērķi un vajadzības, bija nepārtraukta, dinamiska pieprasījuma un piedāvājuma attīstība un mainība, daudz iemācījos un ieguvu. Kopumā skatoties, jāatzīst, ka esmu mācījusies un guvusi neatsveramu pieredzi visās savās darbavietās, tās ir palīdzējušas paplašināt redzesloku.

Mārketinga aģentūra ir viena pasaule, izglītības iestāde, vēstniecība, finanšu institūcija – pavisam citas. Šobrīd atskatoties saprotu, ka šāda – tik dažāda – pieredze ir atbalstījusi un palīdz manā pašreizējā darbā, jo spēju salīdzinoši viegli uztvert un izprast dažādu nozaru specifiku un vajadzības.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl