Ar neatlaidību un mākslinieka dvēseli. Madaras stāsts par sava zīmola izveidi
Foto: Privātais arhīvs

Madara Petrovica ir liepājniece, kas jau vairākus gadus attīsta savu zīmolu, darinot rotas. Pirmie mēģinājumi šai lauciņā sākušies, jau mācoties pamatskolā. Tas sākās kā hobijs, jo Madara vēlējusies tādas rotas, kādas nav bijis iespējams nopirkt. Pašlaik viņa savu nodarbi sauc par hobiju un pilnas slodzes darbu vienlaikus, turklāt pēc vairāku gadu smaga darba viņa ar savu nodarbi ir sākusi arī nedaudz pelnīt. Madaras stāsts rāda – lai sasniegtu mērķi, ir jāstrādā.

Katra Madaras darinātā rota ir roku darbs. Viņa smej, ka reizēm mēdz norādīt – tas ir 101, nevis 100 procentu roku darbs. Katrs darinājums, vai tas ir kakla aksesuārs vai dabīgo akmeņu auskari, veidots ar īpašu uzmanību un rūpību. Pašlaik viņa strādā uzņēmumā, kas nodarbojas ar apģērbu un dažādu dāvanu un suvenīru apdruku, un paralēli attīsta savu zīmolu "MadarasHandmades". Madara norāda, ka šīs nodarbes ļauj viņai izpaust savu radošumu. Tas esot ļoti svarīgi, jo Madara novērojusi, ka tad, ja radošumu nav iespējams izpaust, tas iet mazumā.

Uz savu veikumu viņa mēdz lūkoties diezgan kritiski, īpaši runājot par to, kā darbs vēlāk tiek pasniegts. Madara norāda, ka reizēm, skatoties uz saviem iepriekšējiem darbiem, viņa domājot: "Ak, šausmas! Kā es varēju atļauties tā nofotografēt un tā ielikt?" Viņa ir pārliecināta, ka svarīgs ir ne tikai pats produkts, bet arī pasniegšanas veids.

Madaras izglītība ir tieši saistīta ar viņas zīmola izveidi un attīstību. Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā viņa ir apguvusi ādas izstrādājumu dizainu, bet Latvijas Kultūras koledžā Madara studēja reklāmu un sabiedriskās attiecības.

Darba pieredze Madarai bijusi visai raiba – strādājusi kā brīvprātīgā dažādos pasākumos, kā arī iemēģinājusi roku darbā kafejnīcā, apģērbu un pat floristikas veikalā. Viņa ļoti priecājas par katru gūto mācību un pieredzi: "Citiem varbūt kauns teikt – esmu tur strādājusi, bet visi šie darbi – tie iemāca." Pat ja darbs nav prestižs un atalgojums ir neliels, ikviens darbs sniedz vērtīgas zināšanas un pieredzi, pārliecināta ir Madara. Viņa norāda, ka visa iegūtā pieredze viņai ir ļoti noderīga, attīstot savu zīmolu.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Viņa.lv iesaka