Artmane 'Chanel' kostīmā un acs formas brošas – kamēr mazulis guļ, Krista rada iedvesmojošus darbus
Foto: Privātais arhīvs/DELFI

Māksliniece Krista Tērauda raksturā un stilā ir tikpat krāsaina un daudzšķautņaina, cik viņas radītie darbi. Viņa ir divgadīgā Benjāmiņa mamma un radījusi zīmolu "When Benji sleeps" (angļu val. – kad Bendžijs guļ), kas tieši to arī nozīmē – veidot dažādus darbus, kamēr dēls saldi dus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krista saka, ka mammas jau zina – brīdis, kad bērns guļ, ir vienīgais laiks, kad var kaut ko padarīt. "Man laikam paveicās, viņš diezgan ilgi pusdienlaiku gulēja un vakarā gāja laicīgi gulēt – līdz naktij varēju izšūt un zīmēt, tāpēc arī tāds nosaukums," norāda Benjāmiņa mamma. Viņas radošie darbi ir ilustrācijas, acs formas un pēc vecmeistaru gleznām izšūtas brošas un T-krekli, uz kuriem mūsdienu interpretācijā atdzīvināti slaveni latvieši, piemēram, Imants Ziedonis un Vija Artmane.

"Esmu mācījusies Londonā sieviešu modi, tad sāku interesēties par izšūšanu. Pārcēlos uz Parīzi un studēju augsto modi, paralēli izšūšanu ar rokām "Chanel" paspārnē. Parīzē ir tāda skola, kur māca ar rokām izšūt, – sēdi visu dienu, 18 stundas, un izšuj pērlīti pa pērlītei," stāsta Krista. Viņas plānos bijis Latvijā nedaudz atpūsties, tomēr līdz ar mazuļa pieteikšanos dzīve mainījusies. Benjāmiņš nu jau vairākus mēnešus apmeklē bērnudārzu, kas Kristai ļauj pievērsties savām lietām, piemēram, māksliniece aktīvi plāno sava uzņēmuma atvēršanu: "Cerams, ka nākamgad būs jau kādi augļi."

Artmane 'Chanel' kostīmā un acs formas brošas – kamēr mazulis guļ, Krista rada iedvesmojošus darbus
Foto: Privātais arhīvs

Ar zīmolu "When Benji sleeps" māksliniece rada ilustrācijas, piemēram, līgavu portretus kāzām vai zīmējumus dzimšanas dienām. "Vienai sievietei taisīju Burkā kundzi, bija tāds seriāls, tad viņu zīmēju," atklāj Krista. Katrs pieprasa pēc savas gaumes. Savukārt uz krekliņiem māksliniece atveidojusi dažādus latviešus mūsdienu tēlā, piemēram, slavenu zīmolu – "Gucci", "Dior" vai "Chanel" – apģērbos. "Vija Artmane ir "Chanel" kostīmā. Ar domu, ka viņa visu laiku ir starp mums – dzīvo katrā latvietī," stāsta Krista. T-krekli un arī vecmeistaru gleznu brošas, kas izšūtas ar diegu, bijuši eksperimenti vasaras festivālam, kas paņēma ne mazumu mākslinieces laika, taču pieprasījums joprojām ir liels.

"Man ir svarīgi nevis naudu nopelnīt, bet tiešām darīt kaut ko tādu, kas man pašai liekas patīkami un skaisti. Negribas, lai ir divas vienādas brošiņas ar aci. Gribas, lai katrs akmentiņš ir izvēlēts," norāda Krista. Savukārt uz interviju jaunā sieviete paņēmusi līdzi acs formas rotas, kas krāšņi zaigojas un izceļas savā unikalitātē. Taujāta, cik laika aizņem vienas radīšana, Krista stāsta: "Actiņām varētu būt piecas sešas stundas. Tas ir roku darbs, pašas dizains, ar dabīgiem vai mākslīgiem akmeņiem."

Māksliniece atzīst, ka šobrīd viss notiek hobija līmenī, taču nākotnes plānos ir apavu radīšana: "Sākumā sieviešu no dabīgajiem materiāliem, kas nedara pāri videi, – ādas, kas krāsota ar dārzeņiem vai kaut ko tādu, ne metālu." Paralēli viņa zīmē skices un kārto "papīru lietas", tomēr cer, ka nākamā gada martā būs jau pieejama jaunā kolekcija.

Tags

Iedvesma Lasāmgabali Māksla Mamma Sievietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form