Man nākas 'iefiltrēties' ģimenē. Kāzu organizatores Ilutas stāsts par savu biznesu
Foto: Miks Šēls

Kāzu organizatore Iluta Piternika savu radošo darbu uzsāka tikai pirms dažiem gadiem, tomēr šobrīd viņas pūrā ir neskaitāmas krāšņas, elegantas un gleznainas kāzas. Kā viņa norāda intervijas beigās: "Es ticu laulībai un mīlestībai." Iluta ir atklāta vairākos jautājumos, un viņa nebaidās pateikt, ko patiesībā domā. Mūsu sarunas laikā iezogas aizkustinājums un nereti skrien skudriņas pār kauliem, kad viņa dalās ar šīs vasaras emocionālākajiem brīžiem.

Mazuļa pieteikšanās kā pagrieziena punkts

Kāzu organizēšana Ilutai sākās 2013. gadā, un šī ir jau sestā sezona. "Vispār tas sākās kā joks, kā daudziem. Tas bija hobijs, kaut ko es čibinājos," stāsta Iluta. Viņa atklāj, ka līdz tam strādājusi atbildīgos amatos, pat vairākās valdēs. Pēdējā darba vieta bija pilnīgi pretēja salīdzinoši radošajai kāzu industrijai – viņa vadījusi valsts kapitālsabiedrību. Tomēr tieši tajā gadā Iluta organizējusi ne tikai savas, bet arī draugu kāzas. "Ne es pirmā, ne pēdējā sieviete, kas saka – bērniņa ienākšana ģimenē daudz ko maina. Tu esi piespiedu kārtā spiests iet dekrēta atvaļinājumā. Tad saproti, ka pēc šī dekrēta atvaļinājuma, negribi dzīvot tā, kā dzīvoji līdz šim," viņa norāda.

Lai gan Iluta saņēmusi labu algu, nav bijis sirds gandarījuma par darbu. "Mazuļa pieteikšanās bija labs pagrieziena punkts, ka es vairs nekad negribu būt algots darbinieks klasiskā izpratnē. Protams, tajā mirklī ir vajadzīgs ģimenes atbalsts. Pašā sākumā es nebiju gaidījusi, ka tā sniega bumba aizvelsies," stāsta nu jau pieprasītā kāzu organizatore un dekoratore. Viņa atzīst, ka pēdējos gados šī nozare Latvijā ir ļoti attīstījusies, un, iespējams, pati bijusi īstajā vietā un laikā. "Kāzas Latvijā notika arī līdz 2013. gadam, bet tā, kā tas ir šobrīd, ar tādu plašu pasaules elpu – kāzu nozare šobrīd Latvijā gavilē," stāsta Iluta.

Viņa turpina, piebilstot, ka arvien vairāk pāru ir gaumīgi un pietiekami prasīgi, tāpēc arī kāzu kvalitāte ir augstā līmenī: "Ir interesanti darboties. Protams, jāpasakās ilgi gaidītajam mazulītim, kurš pieteicās, un kas bija pagrieziena punkts, tomēr bija arī vīra atbalsts. Es teiktu, ka man nebija neviena iedvesmotāja un atbalstītāja tajā laikā. Tas bija īstenībā tikai no vīra. Ne velti es tagad esmu izsludinājusi lekciju par strādāšanu kāzās." Iluta stāsta, ka viņai nav žēl dalīties ar savām zināšanām un pieredzi citiem. "Ja man būtu šāds cilvēks bijis, es esmu pārliecināta, ka es tādu dzīves pagriezienu būtu ātrāk darījusi, nekā tikai 34 gados. Līdz tam es strādāju būvniecībā, pat vadīju vienu būvniecības uzņēmumu. Bet ar savu radošo dvēseli... Kā man sāpēja, ka kaut kādu apstākļu dēļ es nokļuvu tur, kur man nebija jānokļūst. Es biju apzinīgs darbinieks, kurš nevarēja pamest iesākto," atzīst Iluta.

Viņa vēlas iedrošināt sievietes – iet, darīt, mainīt, uzdrošināties, doties ārā no komforta zonas. "Sākumā nedrīkst domāt par naudu, cik es no tā nopelnīšu, kā man tā lieta aizies. Tad tā lieta neaizies. Ir jāieciklējas uz savu hobiju, par ko citi priecājas," skaidro kāzu organizatore. Viņa lepojas, ka šobrīd var strādāt pilna laika darbu, kas ir pietiekami interesants un sirdij tīkams. Tomēr viņa neapstājas tikai pie kāzu organizēšanas, Iluta vēlas izvērst plašākā mērogā. "Man uzreiz ir interesanti, ka man nav šaurais lauciņš – kāzas, bet tas izaug arī citos virzienos," viņa stāsta.

Tags

Iedvesma Kāzas Lasāmgabali Sievietes

Comment Form