Meitene no Motormuzeja jeb Prieka motoriņš Aija
Foto: Personiskais arhīvs

Es nepazīstu daudz cilvēku, kuri sevi dēvētu par muzeju speciālistiem. Un vēl jo mazāk smaidīgu, jaunu, traku meiteņu, kuras būtu muzeja speciālistes motoru muzejā. Bet Aija Bauere, kuru satiekot vienmēr sanāk pozitīvi uzlādēties, jo smiekli un dzīvesprieks sprāgst no viņas ārā pa visām malām, ir muzeja speciāliste mūsu pašu Rīgas Motormuzejā.

Kā daudzi varētu iedomāties, darbs Rīgas Motormuzejā nebija Aijas bērnības sapnis, kārotās profesijas bijušas diezgan klasiskas — aktrise, modele, vairāk vai mazāk viņa sapņoja būt princese. Kā jau lielam sapņotājam pienākas, tika izfantazētas visdažādākās vēlamās profesijas, un tās mainījušās pa mēnešiem. Bet profesija, kura fascinējot viņu joprojām, tomēr diemžēl Latvijas ģeogrāfiskā novietojuma dēļ nav pārāk iespējama, ir arheologs: "Man vienmēr licies tik aizraujoši, ja es varētu atrast dinozauru kaulus! Tas ir kaut kas tik sens un neticams, ka šie milzīgie dzīvnieki kādreiz staigājuši pa zemes virsmu. Laikam jau tā vēsture mani ir fascinējusi vienmēr un tāpēc strādāt muzejā tagad liekas pat likumsakarīgi, jo šeit uz katra soļa ir vēsture."

Man vienmēr licies tik aizraujoši, ja es varētu atrast dinozauru kaulus! Tas ir kaut kas tik sens un neticams, ka šie milzīgie dzīvnieki kādreiz staigājuši pa zemes virsmu. Aija Bauere

Tomēr, neskatoties uz mīlestību pret vēsturi, Aija nekad nebija domājusi, ka viņa gribētu strādāt muzejā: "Nu labi, vienu reizi gan atceros, kad iedomājos par muzeju kā darba vietu, un nodomāju, ka tā būtu pēdējā vieta, kur es strādātu. Likās muzeji ir garlaicīgi, tur nekas nenotiek un visapkārt tikai putekļi. Protams, tagad saprotu, ka ļoti kļūdījos."

Aija pati gan neesot meklējusi šī brīža darbu, tas pie viņas "pats atnācis". Laikā, kad viņa bijusi aktīvā darba meklēšanā, piezvanījusi draudzenes mamma, kura arī strādājusi muzejā. "Viņa mani uzrunāja, sakot, ka Motormuzejs meklē angliski un vāciski runājošu gidu. Angļu un vācu valodu tiešām pārvaldu labā līmenī, bet par gidu, kur nu vēl auto pasaules gidu, sevi noteikti nevarēju nosaukt. Bet nodomāju, ka gan jau nebūs tik traki, man nav ko zaudēt un aiziet uz interviju jau var. Lai gan, atzīšos, bija bail, jo par automobiļiem tiešām neko daudz nezināju. Arī intervijā ar priekšnieku Aivaru Aksenoku man tika uzdots jautājums, cik daudz zinu par automobiļiem. Mana atbilde droši vien nebija viņam pārāk iedvesmojoša, jo tā arī pateicu, ka neko daudz nezinu, vien pāris auto markas," smejas Aija.

Likās muzeji ir garlaicīgi, tur nekas nenotiek, un visapkārt tikai putekļi. Protams, tagad saprotu, ka ļoti kļūdījos. Aija Bauere

Pēc veiksmīgi izturēta pārbaudes eksāmena, kurā bija jānovada ekskursija angļu valodā, Aija nonāca Rīgas Motormuzejā. Un tā jau piecus gadus Aija strādā starp mašīnām un motoriem: "Es esmu ļoti apmierināta ar savu darbu. Ir ļoti interesanti, rutīna neiestājas un doma, ka muzeji ir garlaicīgi, galīgi nav patiesa. Šeit notiek dažādi pasākumi — seno spēkratu braucieni, izstādes, bērnu pasākumi, dažādas interesantas aktivitātes."

Source

DELFI Viņa

Tags

Auto CSDD Muzejs Porsche Rīgas Motormuzejs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form