Mūrniece un līķu uzfrišinātāja – Vūpijas Goldbergas raibā dzīve pirms slavas un tagad
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Aktrise, komiķe, rakstniece un arī sarunu šovu vadītāja – tā ir Vūpija Goldberga. Lai arī viņas vārdu tagad zina visā pasaulē, pirms slavas un spozmes viņa minusi visai šaušalīgas dzīves taciņas, lietojot narkotikas, kā arī strādājot par mūrnieci un miroņu uzfrišinātāju. Par viņas raibu raibo dzīvi pirms slavas, mīlas frontē un tagad lasi turpinājumā!

Vūpija Goldbera piedzima 1955. gada 13. novembrī Ņujorkā, ASV. Vūpiju un viņas brāli uzaudzināja māte Emma, jo tēvs ģimeni pameta, kad Vūpija vēl bija pavisam maza. Rūpēdamies par ģimeni, Emma strādāja dažādos darbos – sākot ar skološanu, beidzot ar māsiņas pienākumu pildīšanu.

Skolas gados Vūpija netika atzīta par sevišķi apdāvinātu, jo nespēja pierādīt sevi mācībās. Tikai vēlāk atklājās, ka Vūpija cieš no disleksijas, nespēdama iegaumēt burtus un lasīt, kas nav saistīta ar garīgu atpalicību, bet vairums gadījumu ar iedzimtu īpatnību.

Vūpija sāka savu karjeru kā komiķe. Galvenokārt atpazīstamību Vūpija izpelnījās savu piemēroto lomu dēļ amizantos un dramatiskos tēlos, taču skatītāju sirdis viņa iemantoja ar savu nemainīgo frizūru, plato smaidu un atspirdzinošo humoru. Runājot par lomām filmās, noteikti jāizceļ "The Color Purple" (1985), "Ghost" (1990), "Sisters Act" (1992).

Mūrniece un līķu uzfrišinātāja – Vūpijas Goldbergas raibā dzīve pirms slavas un tagad
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Vūpija vēl joprojām piedalās dažādos projektos, tomēr ar lielām un nozīmīgām lomām vairs sevišķi nav priecējusi. Līdzšinējā karjeras laikā aktrise nominēta 80 reizes, bet mājās devusies ar lielo balvu 53 reizes. Viņa ieguvusi vienu "Oskaru" un divus "Zelta globusus". Tāpat viņa ieguvusi zīmīgus apbalvojumus arī citās nozarēs. Zvaigžņotā aktrise reiz teikusi: "Lietas notiek, pateicoties veiksmei, un, ja pie tās pieturies, tu esi talantīgs."

Kopš 2007. gada viņa vairāk fokusējās uz sarunu šovu "The View", kurā viņa ir moderatore.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl