Nekad neapprecēties un adoptēt bērnus 50 gadu vecumā – neatkarīgās Daienas Kītones dzīve
Foto: AFP/Scanpix/LETA

"Oskarotā" aktrise Daiena Kītonē līdz šim savas dzīves laikā izbaudījusi daudz ko – smago darbu, tiecoties pēc saviem sapņiem, veselības problēmas, reibinošu mīlu ar Holivudas spīdekļiem, kā arī atskārtusi, ka precēties nevēlas, bet dibināt ģimeni gan. Bet par visu pēc kārtas!

Daiena Kītone dzimusi 1946. gada 5. janvārī Kalifornijā, ASV. Jāteic, ka jaunā Daiena ātri vien apjauta savas intereses, tādēļ pēc vidusskolas beigšanas pārcēlās uz Ņujorku, lai īstenotu savu lielo sapni. Lai arī Daiena nekļuva slavena vienā naktī, pamazītēm viņa virzījās pa karjeras kāpnēm, vispirms iekarojot Brodvejas skatuvi.

Nekad neapprecēties un adoptēt bērnus 50 gadu vecumā – neatkarīgās Daienas Kītones dzīve
Foto: Vida Press

Runājot par viņas karjeras ziedu laikiem, tad noteikti vērts pieminēt tādas filmas kā "Godfather" (1973, 1974 un 1990), "Sleeper" (1973) un, protams, "Annie Hall" (1977), kas Daienai izpelnīja viņas pirmo un vienīgo "Oskaru". Vērā ņemama ir dalība arī filmā "Reds" (1981).

Pēc šī strauji virpuļojošā slavas perioda Daiena uz kādu brīdi nebija redzama tik veiksmīgās filmās, tomēr par aktrises "atgriešanos" kritiķi dēvē filmu "Baby Boom" (1987). Sieviete saprata, ka lielā mērā daļēja viņas veiksmes formula slēpjas komēdijās, tādēļ neturēja sveci zem pūra un piedalījās virknē šādu filmu, protams, atgriežoties arī pie kaut kā nopietnāka.

Arī pēc šī perioda Daiena lika savam vārdam izskanēt plašāk, piemēram, ar filmām "Marvin's Room" (1996), "Something's Gotta Give" (2003) un citām.

"Es biju ļoti normāls, viduvējs un vienkāršs cilvēks. Neviens no manis neko nesagaidīja un, paskatoties uz mani, neteica – "viņai ir nākotne". Es domāju, ka viss vienkārši ir ritējis lēnām un vienmērīgi. Man bija iespējas un es tās izmantoju tik labi, cik varēju, ņemot vērā "darbarīkus", kas man bija tādi, kādi tie bija," reiz kādā intervijā teikusi aktrise.

Nekad neapprecēties un adoptēt bērnus 50 gadu vecumā – neatkarīgās Daienas Kītones dzīve
Foto: AP/Scanpix/LETA

Aktrise vēl joprojām piedalās filmās un seriālos. Līdz šim Daiena dažādām balvām nominēta 54 reizes, bet mājās ar lielo balvu devusies 31 reizi, tostarp vienu "Oskaru" un diviem "Zelta globusiem".

Jāpiebilst, ka karjeras laikā aktrise vēlējās izmēģināt savu spēkus arī nedaudz citā lauciņā jeb, iejūtoties režisores lomā mūzikas videoklipos, kā arī TV projektos. Pirmā filma, kurā režisore bija Daiena, ir "Unstrung Heroes", kura pie skatītājiem nonāca 1995. gadā. Runājot par brīvo laiku un citām kaislībām, Daienai ļoti patīk fotogrāfijas, arhitektūra, dekorēšana. Tāpat viņa sarakstījusi arī vairākas grāmatas.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Viņa.lv iesaka