No greznās Baibas līdz miegamicei Aijai Žūžai. Ievas stāsts par leļļu radīšanu un laimes atrašanu
Foto: Privātais arhīvs

Ieva Dāboliņa pēc profesijas ir ekonomiste, reģionālās attīstības speciāliste. Ļoti ilgi viņas darbs ir bijis saistīts ar Eiropas Savienības projektiem pašvaldībās, pašlaik viņas ikdiena rit nelielā veikaliņā Vecrīgā starp lellēm un dažādām Latvijā darinātām lietām. Jau vairākus gadus viņa nodarbojas ar lelles Baibas ieģērbšanu visu Latvijas novadu tautastērpos, un, lai arī pašai laika šūšanai pašlaik ir gaužām maz, lelles Baiba, Ieviņa, Jānis, Spīdola, Jancis, Laimdota un tagad arī Aija Žūža top ar Ievas kolēģu rokām joprojām ir ļoti nozīmīgas Ievas dzīvē.

Ievas vīram pieder veikals, kur Baibas var apskatīt un kur strādā gan pati Ieva, gan viņas kolēģe Agate, kas ar leļļu radīšanu nodarbojas jau trīs gadus. Leļļu tirdzniecība notiek arī interneta veikalā, un Ieva atklāj, ka tieši tur lielākā daļa pircēju ir atradusi savas lelles Baibas. Paplašinot savu darbību, Ieva ar kolēģi rada arvien jaunas lelles – Ieviņu ar zvaigžņu actiņām, Spīdolu ar garajām bizēm un nu arī mīļo Aiju Žūžu.

Uzsākot biznesu, Ieva sapņojusi, kā sēdēs veikaliņā un šūs lelles, bet patiesajā dzīvē ļoti daudz laika aiziet, organizējot preču sagādi, tirdzniecību un grāmatvedību. Lielāko daļu šūšanas darbu pašlaik veic Agate, bet atsevišķas detaļas gatavo sievietes, kas dzīvo dažādās Latvijas vietās. Piemēram, garās vilnas mežģīņu zeķes, kas redzamas kājās Baibām, ada Ina Valtere Sabilē. Darbam ir jābūt tik smalkam un precīzam, ka tikai retais to var paveikt.

Lai arī lelles ir Ievas bizness un ikdiena, mājās Baibas vēl nav, jo viņa pati to pašlaik nevar atļauties. Viņa gan ļoti cer, ka drīz varēs atlikt kādu lelli arī sev. Pelnīt ar lellēm nav viegli, tomēr Ieva par to nebēdā. Viņa paļaujas uz Dievu, kas ļauj neveiksmes un sevi uztvert pozitīvāk un vieglāk. "Nu, bankrotēs, būs kaut kas cits, varbūt būs kaut kas vēl jaukāks – es nezinu," mierīgi teic Ieva.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Viņa.lv iesaka