Radīt Latvijā ir vienkāršāk. Māksliniece Linda Īstenā par atgriešanos
Foto: Privātais arhīvs/Kaspars Alksnis

Linda Īstenā savu piesaisti mākslai apzinājusies jau agrā vecumā, taču vēlāk, piedzīvojot radošo krīzi, viņa izlēmusi iedvesmu meklēt Jaunzēlandē, Indijā un citās eksotiskās vietās. Atradusi meklēto, Linda atgriezusies Latvijā, lai realizētu savas idejas. Viena no tām – apgleznot cilvēku sejas, kas, ietērptas maģiskās faktūrās, parāda pasaulei šī cilvēka stāstu. Māksliniece norāda, ka joprojām atrodas transformācijas procesā, taču viņas sapnis ir gleznot visa mūža garumā.

Linda stāsta, ka ceļš, līdz atradusi savu mākslinieces rokrakstu, bijis krāsains: "Es daudz iedvesmojos no dažādiem māksliniekiem, kurus nejauši sastapu internetā, tieši no viņu darbiem. Mēģināju viņus kopēt, arī latviešu māksliniekus, kuri man likās krāsaini un forši, bet nevis kopēt darbu pēc darba, bet stilu." Tomēr viņa nav jutusi gala rezultātu kā savu. Linda ne tikai glezno, bet pievērsusies arī mākslas darbiem uz sienām, kas līdzinās apļiem, bet citi tos dēvē par mandalām. Viņa atceras, ka tētim bijis vecs cirkuļu komplekts, ar kura palīdzību tad sākusi vilkt riņķus, vēlāk tos aizpildot.

Radīt Latvijā ir vienkāršāk. Māksliniece Linda Īstenā par atgriešanos
Foto: Kaspars Alksnis

"Tā palēnām sapratu, ka man ļoti patīk simetrija darbos. Ja es sākumā neizmantoju nekādas vadlīnijas, lineālus, pēc laiciņa sāku izmantot atsevišķus punktus, lai būtu skaistāk, tīrāk, simetriskāk, precīzāk. Jo pie darba detalizētāk strādāju, jo lielāku baudu man tas sagādāja. Sava veida meditācija – tu aizmirsties par visu apkārt, esi ļoti lielā fokusā," atklāj māksliniece. Vēlāk radusies vēlme sevi izaicināt, pievēršoties sienu darbiem.

Tomēr kādā brīdī māksliniece piedzīvojusi radošo krīzi un devusies ilgākā ceļojumā, nezinot, kad atgriezīsies Latvijā. "Es aizbraucu projām tāpēc, ka gribēju transformēt sevi un savu mākslu. Sapratu, ka man ir jāmaina pašai sevi, lai mainītu mākslu. Klikšķim ir jānotiek iekšā. Uz vietas sēžot, tas vienkārši nenotika un nebija iespējams. Līdz ar to man bija vajadzīga vietas maiņa, jauni iespaidi, pieredze, kaut kas, kas izsit mani no komforta," viņa norāda. Atskatoties uz piedzīvoto, Linda atklāj, ka prombūtne devusi ne tikai jaunus spēkus, īstenojot savas idejas, bet arī skaidrību, ko un kā gribas darīt.

Radīt Latvijā ir vienkāršāk. Māksliniece Linda Īstenā par atgriešanos
Foto: Kaspars Alksnis

Mākslinieces ceļš nozarē sācies jau bērnībā, pabeidzot Salacgrīvas novada mākslas skolu. Tas bijis jau pirmais grūdiens iziet no savas mazās pasaules. Vēlāk Linda iestājās Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, lai apgūtu apģērbu dizainu. "Jau pirmajā pusgadā sapratu, ka apģērbu dizains nebūs mans, bet mani turēja tā doma, ka pasniedzēji bija tik ļoti forši, kurss – tik ārkārtīgi mīļš. Viņi man ļoti daudz iemācīja, arī to, ka tu vari būt radošs – tam nav nekādu robežu," norāda māksliniece.

Source

DELFI Viņa

Tags

Iedvesma Lasāmgabali Māksla Sievietes
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form