Repere ar flautu: kas ir vienlīdzības un 'body positive' kustības atbalstītāja Lizzo
Foto: instagram.com/lizzobeeating

2014. gadā "Time" izveidotajā apkopojumā kā viena no mūziķēm, kurai noteikti sekot līdzi, tika nosaukta amerikāņu dziedātāja un repere Lizzo. Šis aicinājums 2019. gadā sevi apliecinājis visā krāšņumā, jo 31 gadu vecā dziedātāja pretendē uz astoņām prestižajām "Grammy" godalgām, kas ir lielākais nomināciju skaits šogad. Viņa ir māksliniece, kas spēj savienot Hjūstonas repu, gospeļa mūzikas dvēseli un klasiskās flautas spēlēšanu, savā daiļradē ar humoru un harismu pievēršot uzmanību tādiem jautājumiem kā rasisms, seksuālā orientācija un "body positive" kustība.

Lizzo jeb īstajā vārdā Melisa Džefersone dzimusi 1988. gada 27. aprīlī Detroitā, Mičiganas štatā. Deviņu gadu vecumā viņa kopā ar ģimeni pārcēlās uz Hjūstonu, kur paralēli skolas gaitām tuvāk iepazinusi gospeļu mūziku, cītīgi mācījusies spēlēt flautu, kā arī darbojusies skolas orķestrī. Intervijā portālam "The Guardian" viņa sacījusi, ka ģimene vienmēr bijusi ļoti muzikāla, taču katram paticis nedaudz cits stils, tāpēc uzaugusi visdažādākās mūzikas pavadībā.

View this post on Instagram

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on Mar 29, 2019 at 7:51am PDT

Ar repa mūziku tuvākas attiecības Lizzo sāka veidot 14 gadu vecumā, kad kopā ar divām klasesbiedrenēm dibināja grupu "Cornrow Clique". Kā raksta "Insider", pēc pārvākšanās Lizzo bija grūti iejusties citu bērnu pulciņā, tāpēc mūzikas grupas dibināšana šķita labs veids, kā justies labāk. Starp citu, tieši šajā laikā viņa nāca klajā ar savu skatuves vārdu "Lizzo", kas ir divu pušu apvienojums. Pirmkārt, tas ir saīsinājums no viņas vārda "Melissa", kā arī atsauce uz Jay-Z tobrīd populāro dziesmu "Izzo".

Pēc vidusskolas absolvēšanas Lizzo turpināja padziļināti apgūt flautas spēlēšanas mākslu, taču 20 gadu vecumā viņas ģimene piedzīvoja traģēdiju – zemes klēpī tika guldīts dziedātājas tēvs. Šis zaudējums atstāja sāpīgas rētas jaunās sievietes dzīvē, tādēļ, meklējot vietu jaunam sākumam, 2011. gadā viņa nolēma pārcelties uz Mineapolisu. Ātri vien viņa kļuva par daļu no šīs pilsētas muzikālās dzīves, kas ļāva spert milzu soli karjeras attīstībā.

View this post on Instagram

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on Aug 15, 2019 at 8:48am PDT

Dzīves laikā viņa uzstājusies dažādu grupu sastāvā, piemēram, "Lizzo & the Larva Ink", kā arī "The Chalice" un "Grrrl Prty". Paralēli brīvajā laikā viņa attīstīja prasmes arī kā solo dziedātāja, kas 2013. gadā rezultējās izdotā debijas albumā "Lizzobangers". Tieši šī albuma radošais piegājiens un patiesais skanējums ļāva Lizzo iekarot gan vietējo klausītāju, gan arī plašākas auditorijas simpātijas.

Pēc veiksmīgā solo albuma iznākšanas turpmākos gadus Lizzo pavadīja, veidojot mūziku ar tādiem pasaulē zināmiem māksliniekiem kā "Prince" un "Clean Bandit". 2015. gadā viņa izdeva vēl vienu albumu "Big Grrrl Small World", kura skanējums bija daudz eklektiskāks nekā iepriekšējais – šajā viņa apvienojusi dažādus mūzikas stilus, sākot no klasikas un beidzot ar hip-hop mūziku un R&B.

View this post on Instagram

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on Apr 11, 2019 at 5:51pm PDT

Taču plašu popularitāti visā pasaulē Lizzo iemantoja šogad ar trešo studijas albumu "Cuz I Love You", kas ir nominēts arī gada albuma kategorijā. Tādi skaņdarbi kā "Juice", "Tiempo", "Truth Hurts" sasniedza pasaules mūzikas topu virsotnes. Starp citu, uz lielajiem ekrāniem Lizzo redzama arī 2019. gada filmā "Hustlers", kur plecu pie pleca darbojās ar tādām zvaigznēm kā Dženiferu Lopesu, Cardi B, Liliju Reinhārtu u.c., kā arī viņas balss dzirdama animācijas filmā "Ugly Dolls".

Tags

Mūzika Sievietes vēsturē

Comment Form