Tekstu iekalšana bez izpratnes un pirmā spāņu aktrise ar 'Oskaru': dieviete Penelope Krusa
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Šķiet, ka ugunīgā aktrise Penelope Krusa vienaldzīgu neatstāj nevienu. Viņa apbur gan ar savām dinamiskajām lomām, gan jutekliskumu, kas burtiski strāvo no viņas. Tomēr Penelopes veiksmes pamatā ir stingra apņemšanās, jo kā gan citādi izskaidrot faktu, ka pirmās lomas angļu valodā viņa iekala bez izpratnes, jo šī valoda viņai bija sveša. 28. aprīlī aktrise svin savu dzimšanas dienu – par godu tai piedāvājam ieskatu viņas dzīves zīmīgākajos profesionālajos un privātajos mirkļos.

Penelope Krusa Sančesa dzimusi 1974. gada 28. aprīlī Madridē, Spānijā, kā pirmā no vecāku trīs atvasēm. Viņas tēvs bija automehāniķis, bet māte – friziere. Jau mazotnē meitene prata talantīgi atdarināt reklāmās redzēto un tādā veidā izklaidēt ģimeni. Tomēr bērnībā un agrā jaunībā tika pieņemts cits lēmums – Penelope padziļināti interesējās par deju (jo īpaši baletu), daudzus gadus arī to nopietni apgūstot.

Pusaudzes gados Penelope sāka interesēties arī par kino, ātri vien izkristalizējot sapni par aktrises dzīvi. Viņa bija neatlaidīga un par visām varītēm vēlējās piepildīt šo sapni. Lai gan sākotnēji no talantu aģentiem saņēma vairākus atraidījumus, jo bija pārāk jauna, Penelope nepadevās, līdz uz viņu sāka skatīties nopietni. Kā tagad atminas zvaigžņotā aktrise – kā pusaudze viņa bijusi ļoti enerģiska, jo spēja atrast laiku gan mācībām, gan baletam, gan arī provēm.

Drīz vien viņa arī sevi pierādīja, kādā talantu atlasē aiz sevis atstājot teju 300 citas meitenes, tā arī iegūstot dažādus darbiņus, proti, filmēšanās iespēju deju klipos un dalību dažādos šovos.

Tekstu iekalšana bez izpratnes un pirmā spāņu aktrise ar 'Oskaru': dieviete Penelope Krusa
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

1992. gadā uz kinoekrāniem bija redzama pirmā Penelopes filma "Jamón Jamón". Tai drīz vien sekoja arī "The Age of Beauty" (1992). Abas filmas izpelnījās atzinību Spānijā, tā Penelopi padarot par spožāko šīs valsts aktrisi. Protams, ar gadiem viņas radošais CV tika papildināts ar vēl prāvu skaitu dažādu filmu, līdz viņa nolēma mērķēt tālāk un pierādīt sevi arī Holivudā.

Apņēmīgā Penelope, kura tobrīd bija iemantojusi zināmu popularitāti Eiropā, piedalījās filmās "Womanon Top" (2000) un "All the Pretty Horses" (2000). Tomēr tieši "Vanilla Sky" (2001) kopā ar Tomu Krūzu un filma "Blow" (2001) ar Džoniju Depu lika ļaudīm sarosīties, nostiprinot aktrisei stabilu vietu kino pasaulē arī otrpus okeānam.

Noteikti jāpiemin vēl kāds fakts. Strādājot pie pirmajām filmām angļu valodā, Penelope katru savu sakāmo iekala atmiņā bez jebkādas izpratnes, jo šī valoda viņai bija sveša. Tomēr, apņēmības vadīta, viņa stundām ilgi pavadīja laiku gan pie scenārijiem, gan grāmatām, gan privātskolotājiem, lai savas zināšanas papildinātu.

Lai arī Penelope gadu gaitā piedalījusies daudz un dažādās filmās, vērts izcelt "Bandidas" (2006), "Volver" (2006), "Vicky Cristina Barcelona" (2008), kurai pateicoties viņa ieguva savu līdz šim vienīgo "Oskaru", kā arī "Nine" (2009).

Tekstu iekalšana bez izpratnes un pirmā spāņu aktrise ar 'Oskaru': dieviete Penelope Krusa
Foto: AFP/Scanpix

Runājot par "svaigākiem" veikumiem, noteikti vērts piebilst, ka pavisam nesen pie skatītājiem nonāca sēriju cikls "American Crime Story", kurā aktrise piedzīvoja arī neticamas pārvērtības.

Līdz šim aktrise, kura nereti tiek dēvēta par vienu no skaistākajām pasaules sievietēm, dažādām balvām nominēta 101 reizi, 51 reizi dodoties mājās ar lielo balvu.

Tags

Lasāmgabali Penelope Krusa Sievietes Sievietes vēsturē

Comment Form