Trīsreiz mainīta profesija, pēcdzemdību depresija un sevis meklējumi – Elīnas iedvesmas stāsts
Foto: Privātais arhīvs

Elīnai Spēlmanei ir 28 gadi, savi sapņi, mērķi un cerības. Mūsu tikšanās reizē viņa atklāj, ka šobrīd jūtas atradusi sevi, lai gan ceļš līdz tam nebija viegls un gluds. Viņa daudz lasījusi, meklējusi iedvesmu, lai spētu būt ne tikai laba mamma un sieva, bet arī pašpietiekama sieviete, kura ir apmierināta ar sevi.

Sevis meklējumi caur dažādām profesijām

Savu stāstu Elīna uzsāk ar apgalvojumu, ka vēl pat vidusskolas laikā viņai nebija konkrētu mērķu vai sfēru, kurā gribētos dzīvē darboties: "Mani ļoti saistīja viss, kas saistīts ar skaistumkopšanu, estētiku un tādām lietām, bet nešķita, ka tā būs joma, kurā varēšu nopelnīt. Principā vairāk vai mazāk sabiedrībā pieņemto standartu dēļ sāku domāt, ka vajag mācīties kaut ko nopietnu. Tas bija laiks, kad visi gāja mācīties par juristiem vai ekonomistiem, bet es izdomāju, ka centīšos skaistumu apvienot ar medicīnu. Izmācījos par zobu tehniķi.

Tas man jau skolas laikā šķita interesanti, bet pēcāk sapratu, ka priekšstats par to, kā tas notiek, un realitāte ir divas dažādas lietas. Mācīties bija viegli, prakse bija divi ar pusi, trīs gadi – man padevās roku darbi. Man pat kaut kādā ziņā patika. Zobu tehnikas darbā ir forša apziņa, ka dari kādam kaut ko labu – tu saņem ārsta vai pacienta bildi, uzslavu, un tas patiesībā reizēm motivē vēl vairāk nekā alga.

Grūtības sākas, kad reāli sāc strādāt un saproti, lai kaut kā izdzīvotu, tev laboratorijā jāpavada no agra rīta līdz vēlam vakaram, jo tu saņem naudu par gabaldarbu." Elīna atzīmē, ka piecus gadus šajā darbā arī nostrādājusi, jo visu laiku bijusi sajūta, ka nekur taču nav viegli un reizēm sevi ir jāpiespiež kaut ko darīt.

Trīsreiz mainīta profesija, pēcdzemdību depresija un sevis meklējumi – Elīnas iedvesmas stāsts
Foto: Privātais arhīvs

"Tad es paliku stāvoklī, maksimāli ilgi nostrādāju, tikai mēnesi pirms tam atpūtos. Kad piedzima puika, sapratu, ka tajā visā es atgriezties negribu, jo tad es bērnu neredzēšu. Jo vairāk tu par to domā, jo vairāk sevi uzvelc. Tad es tiešām vairs nezināju, ko es no dzīves gribu. Es centos sevi motivēt ar visādiem pašizaugsmes treniņiem, grāmatām, semināriem. Es centos ķerties pie jebkura salmiņa, taču beigās sapratu, ka pat jebkurš mērķis, kuru tu sasniegsi, diez vai būs tāds, kādu tu gaidīji un cerēji. Tev var likties, ka apprecēsies un visa dzīve mainīsies, bet tā patiesībā nav. Tev piedzims bērns un tad iestāsies miers, bet, nē, – tev vēl vairāk gribas atrast mieru sevī."

Kad Elīnai bija jāatgriežas darbā, viņa tomēr nolēma meklēt jaunu ceļu, mest izaicinājumu un iestājās biznesa psiholoģijas studijās. "Es vēl šobrīd mācos neklātienē, bet paralēli dabūju darbu bankā. Es domāju, ka šis būs labs darbs – normāls darba laiks, piecos izslēdz datoru un dodies mājās. Nekad nebiju strādājusi ofisa darbu, man tas bija ļoti grūti. Tur jāseko instrukcijām, tur nav radošuma, viss ir ļoti strikti noteikts. Pamazām sāku degt ārā. Mājās biju nekāda – mamma nekāda, sieva arī." Šis bija brīdis, kad soli pa solim Elīna nonāca līdz skaistumkopšanas sfērai un tagad attīsta savas prasmes tajā.

Uz jautājumu, vai nožēlo, ka jau pēc skolas nesāka darīt to, ko pati vēlējusies un kam pievērsusies tikai tagad, viņa atbild: "Nožēlot dzīvē neko nedrīkst – mani veido visa mana pieredze. Visi pārbaudījumi mani ir norūdījuši. Man ļoti patīk, ka esmu daudzpusīga, tāpēc daudzās tēmās varu būt interesants sarunu partneris. Ja kāds par 100 procentiem zina, ka konkrētā profesija viņu darīs laimīgu, viņam jākļūst tajā labākajam. Ja par tādu kļūsi, spēsi tajā rast piepildījumu." Viņa uzsver, ka nevajag seko vairākumam, vecāku viedoklim, jo tas nedarīs laimīgu – ne agrāk, ne vēlāk.

Ar savu dzīves izvēli Elīna ir harmonijā aptuveni pusgadu, taču piebilst, ka miera sajūtas viņai vēl nav. "Tu dari to, kas tev patīk, bet visu laiku jādomā, kā sevi uzlabot un kā pārbaudīt. Sava salona izveide mani ir ļoti motivējusi un iedvesmojusi, mīlu darīt citus laimīgus, un tas arī manu dzīvi padara daudz krāsaināku un priecīgāku ik dienas!"

Tags

Attiecības Ģimene Karjera Lasāmgabali Sievietes

Comment Form