Zane un Baiba – dvīņumāsas, kuras izlolojušas latviešiem neierasta koncepta restorānu
Foto: Privātais arhīvs

Zane Mankus un Baiba Kunšteina ir dvīņumāsas, kuras dzimušas un augušas Carnikavā. Ir neiespējami nepamanīt, ka abas vieno īpašas saikne – neatšķiramā līdzība, vienādais domu gājiens, ģimenes mīlestība un, protams, kopīgs bizness – restorāns/brančotava "Spārnos". Māsas stāsta, kā 23 gados izlolot šādu vietiņu un vadīt veiksmīgu biznesu.

Restorāns "Spārnos" ir īsts ģimenes uzņēmums – tajā šiverējas Zane un Baiba, ar mārketinga lietām piepalīdz brālis Roberts, tētis iesaistās ar kādu gudru padomu un atbild par finansiālajiem jautājumiem, bet tāpat neviens lēmums nepaskrien garām mammai, kura vienmēr izpalīdzēs. "Nevienu posmu nevar izlaist. Viss iet roku rokā. Es nevaru iedomāties, ka kāds nebūtu ar mums. Visu mēs nevarētu paspēt," noteic aktīvās meitenes.

Māsu spēks un ieaudzinātā viesmīlība

Abas māsiņas jau kopš bērnības ir bijušas nešķiramas – kopā dzīvojušas, augušas, mācījušās un aizrāvušās ar līdzīgām kaislībām, piemēram, sportu. "Mūsu ģimene vienmēr ir bijuši iekšā viesmīlībā – Carnikavā mums bija kafejnīca un veikaliņš. Vecākiem mazais biznesiņš," savas saknes viesmīlībā atklāj Zane. "Pirmā pieredze mums bija arī viesu namos. Mēs sākām strādāt un sapratām, ka mums tas ļoti patīk. Tad mēs izdomājām, ka tas ir mūsu virziens," atminas Zane. Kad meitenes bija jaunākas, palīdzīgu roku un savu pienesumu ģimenes biznesam veltījušas vasarā, kad bijis tam laiks, jo skolas laikā pievērsušās mācībām un arī sportam – māsas profesionāli nodarbojušās ar sporta vingrošanu.

Runā, ka ar ģimeni nevajag iesaistīties biznesā, bet mēs zinājām, ka mūsu gadījumā tas nav. Zane Mankus un Baiba Kunšteina
"Sports un tētis arī ieradinājis tādu disciplīnu, režīmu," piemin Baiba, pateicoties abiem, jo tas viņu dzīves palīdzējis ielikt rāmjos, kas viņām abām tik ļoti patīk. "Mēs to ļoti novērtējam. Tas noteikti izaudzināja raksturu un ieviesa mērķtiecību," papildina Zane.

Vasarās strādājot, meitenes sajuta, cik ļoti patīkami ir sastrādāties ģimenes lokā, jo mamma viesu namā esot bijusi tāda kā saimniecīte, kā viņu mīļi sauc abas meitas. "Sapratām, ka tas ir kā sapnis. Runā, ka ar ģimeni nevajag iesaistīties biznesā, bet mēs zinājām, ka mūsu gadījumā tā tas nav," atklāj māsas.

Lai gan šajā jomā, iespējams, studijām nav tik liela nozīme, kā pieredzei. Zane Mankus


"Pēc divpadsmitās klases mēs izdomājām, ka vajag kaut kā sevi attīstīt. Bija iespēja braukt uz Skotiju mācīties un iegūt bakalaura grādu viesmīlībā," tā Zane. Tā nu abas kopā ar brāli, kurš gan ir vienu gadu vecāks, bet mācījies ar viņām vienā klasē, devās pretī piedzīvojumiem un izglītības vilinājumam Skotijā.

"Izmācījāmies, ieguvām pieredzi. Lai gan šajā jomā, iespējams, studijām nav tik liela nozīme kā pieredzei," teic Zane. Tomēr meitenes dzimtenē atgriezās gan ar bakalaura grādu, gan pieredzi, jo visus trīs gadus arī nostrādājušas kādā viesnīcā. Arī esot prom, meitenes, klīstot pa vietējām kafejnīcām, sapņojušas, kurai ēstuvītei gan varētu līdzināties abu sapņu kafejnīca, par kuru jau kopš skolas gadiem meitenes prātojušas.

"Nav ko pa tādiem nostūrīšiem ložņāt, jāiet iekšā Rīgā"

"Mēs bijām vienmēr uzbūvējušas ainu, ka gribam mazu, mīlīgu kūciņu vietu, bet mamma un tētis bija gatavi iesaistīties... Tā tapa šitas projektiņš," noteic Zane.

Baiba stāsta, ka idejas bija dažādas un stāsts, kā nonākušas līdz Latvijai šķietami neierasta restorāna formāta – brančotavas – ir diezgan garš. Finansējuma iegūšana, izpēte par labu pareizākajam ēdināšanas formātam, negulētas naktis, kā arī neizmērojama enerģija tika ieguldīta, lai taptu restorāns "Spārnos".

Zane un Baiba – dvīņumāsas, kuras izlolojušas latviešiem neierasta koncepta restorānu
Foto: Privātais arhīvs

Runājot par vietas izvēli – šeit bija jūtama tēva iniciatīva. Viņš, kā jau maksimālists, iedrošināja meitenes uz kaut ko lielāku un grandiozāku. "Nav ko pa tādiem nostūrīšiem ložņāt, jāiet iekšā Rīgā," tēta frāzi atminas Zane. "Un tā mēs ienācām," papildina Baiba.

"Spārnos" ir gluži kā abu māsu pirmdzimtais, jo tapis teju deviņu mēnešu laikā – no mērķtiecīgas idejas omolīgajam gala rezultātam, kāds tas ir tagad. Šovasar restorāns svinēja gada jubileju.

Mūsu platuma grādiem neierastais formāts – brančotava. Vai cilvēki to novērtē?

Vaicātas, kādēļ izvēlējās šādu ēdināšanas vietas formātu, kas ir visai neparasts mūsu platuma grādiem, māsas atzīst, ka tieši tas bijis viens no iemesliem. "Es pieļauju, ka tieši Skotija ir vainīga, kur mēs trīs gadus nostrādājām un nomācījāmies. Secinājām, ka ārzemēs ir diezgan daudz tādas, kā šeit mēdz latviskot, brančotavas, bet tur ir vairāk kā bufetes," stāsta Baiba. Zane papildina, ka, lai arī sākotnēji vairāk domājušas par bufeti, izpētes ceļā šis koncepts nedaudz atbaidījis, jo bijusi jūtama tāda kā lieka izšķērdība un nesimpātiska kultūra, tāpēc ideja nedaudz pieslīpēta un meitenes vienojušās par brančotavu, kurā klients var samaksāt noteiktu summu un ēst, ko sirds kāro, tomēr ir vēl otrā iespēja, ko labprāt tagad iecienījuši biroja darbinieki – ēdiena iegādāšanās uz svaru.

Es nezinu,vai tā vajadzētu, bet pagaidām ir tā, ka mēs sev uzticamies visvairāk Zane Mankus

"Noticējām, ka cilvēkiem, it īpaši šajā rajonā, kur apkārt ir biroji, vajag paēst. Un vajag ātri, jo negribas gaidīt," tā Baiba, skaidrojot, ka tuvākajā apkārtnē šāda tipa ēstuves īsti neesot. Zane atklāj, ka, piemēram, pat katram jaunajam klientam, kurš uz kafejnīcu atnāk pirmo reizi, ir jāskaidro, kā viss notiek.

Darbīgā ikdiena un veselīgā māsu konkurence

Pašas māsas arī daudz strādā apkalpošanā. "Es nezinu, vai tā vajadzētu, bet pagaidām ir tā, ka mēs sev uzticamies visvairāk," min Zane. "Tas ir tikai loģiski, jo tā ir mūsu sirds un dvēsele," papildina Baiba. Tomēr abas atzīst, ka komanda esot laba un arī ar to problēmu nav.

"Cilvēkiem ir arī cita sajūta, ja uz vietas esam mēs. Pat tad, ja neesam formās, cilvēki mums saka paldies. Tas ir jauki," noteic māsas.

Rīts kopumā iesākas diezgan agri, bet diena beidzas vien desmitos vakarā. Dienā māsas dara visu iespējamo, lai viss būtu kārtīgi, izskatītos glīti un klienti justos laimīgi. Māsas stāsta, ka pārsvarā strādā četras dienas, tomēr arī kad esot "brīvdienas", meitenes ir uz vietas – "tās ir nosacītas brīvdienas, jo gandrīz katru dienu esam šeit," atklāj Baiba. Vienīgie brīži, kad spēj atpūsties pilnībā ir tad, kad ir kāda atpūta, kurā fiziski nav iespējams būt savā izlolotajā kafejnīcā.

Māsas stāsta, ka ir tik saradušas viena ar otru, ka kopā būšana it nemaz nav nogurdinoša – tieši pretēji, ja viņas nav satikušās, tad īsti neesot sajūta, ka viss ir kā nākas. Runājot par ķīviņiem, tādi īsti neesot – ja sanāk kādreiz padusmoties, tad drīz vien jau abas salabstot, un vairums gadījumu tās esot vien maznozīmīgas likstas. "Mēs esam bijušas labākās draudzenes vienmēr. Mēs viena otru iedvesmojam un stumjam visas sfērās. Varbūt ir arī mazā māsu sacensība, ka vienmēr gribas tāpat kā otrai, bet varbūt vēl mazliet labāk, teic meitenes.

Zane un Baiba – dvīņumāsas, kuras izlolojušas latviešiem neierasta koncepta restorānu
Foto: Privātais arhīvs

Nevar noliegt, ka darbs restorānā paņem ļoti daudz laika, tomēr šeit, kā atklāj māsas, svarīga ir arī apkārtējo sapratne. "Arī mans vīrs ir ļoti atbalstījis," stāsta jaunā līgaviņa Zane, kas atklāj, ka viņas vīrs Toms arī daudz palīdzējis kā restorāna tapšanas laikā, tā arī pēc tam – strādājot. " Tas jau ir arī ģimenes labumam. Es jau to nedaru savtīgi sevis dēļ. Es daru to mūsu dēļ un viņš to saprot," stāsta Zane. Baiba teic, ka laiku arī hobijiem un draugiem var atrast, nav jau tā, ka darbs paņem pilnīgi visu laiku.

Klientu novērtējums kā atalgojums un brīži, kurus nevēlētos atminēties

Patīkamākie brīži, kā teic māsas, ir tad, kad klienti pasakās un novērtē ieguldīto darbu. "Tieši tas novērtējums ir tas labākais. Arī tas, ka tu redzi, ka viņi atgriežas, ir tam apliecinājums."

Bet skaidrs ir viens – tu nevari baidīties no sava sapņa, tev tam ir jānotic. Tas ir ļoti svarīgi, jo kurš tad tev ticēs, ja ne tu pats. Zane Mankus un Baiba Kunšteina

Māsas neslēpj, ka no nepatīkamiem mirkļiem nav izdevies izsprukt. Lai gan to esot sāpīgi atcerēties, jo sekas jūtamas vēl tagad, Baiba un Zane atklāj, ka tagad tomēr tas skatiens uz dzīvi atkal jau ir nedaudz gaišāks. "Viss bija forši, bet uz pavasara pusi mainīja fasādi ārpusē. Tas bija jūtams – cilvēki bija apmaldījušies, kad meklēja mūs. Un pēc ziemas arī visiem ir klusāks periods. Mēs to ņēmām mazliet personiski, bet ir jāpieņem, ka restorāniem ir sezonalitāte. Arī bailes ir tas nepatīkamais moments, kad tu sāc domāt – a ja nu kas... Mēs esam ieguldījušas tik daudz darba, laika un finanšu. Bet skaidrs ir viens – tu nevari baidīties no sava sapņa, tev tam ir jānotic. Tas ir ļoti svarīgi, jo kurš tad tev ticēs, ja ne tu pats," skaidro māsiņas.

Tomēr nevar noliegt, ka bizness jau pašā pamatā tomēr ir arī par peļņu – kaut kā taču jādzīvo. "Protams, vienmēr gribētos labāk. Uznāk tie brīži, kad tu domā par finansēm un to, ko gribētos nopirkt. Tā arī vajag, tikai tā tu vari attīstīties. Bizness jau ir tieši par to – par naudas nopelnīšanu. Ir bijuši brīži, kad ūdens jau smeļas mutē, un to ir nepatīkami atzīt un atcerēties, bet tagad tas viss ir aiz muguras." Tomēr dvīņumāsas atzīst, ka, ja darīšot to, kas patīk, tad arī viss pārējais nākšot viegli.

Es domāju, ka ļoti dauzi nemaz neko neuzsāk, jo domā – viņiem noteikti neizdosies; būtu jau forši, bet... Ir jāpamēģina, ja nebūs, tad nebūs – vismaz būsi mēģinājis. Varbūt tas pavērs kaut citas durvis. Zane Mankus

Runājot par to, kam jāpiemīt cilvēkam, lai izveidotu šādu biznesu, māsas min – drosmei, ambīcijām, mērķtiecībai, režīmam un disciplīnai, kā arī noteikti komunikācijas spējām. "Tev jābūt cilvēku cilvēkam," piemin Baiba. Meitenes īpaši izceļ, ka ļoti svarīga ir arī komanda: "Ir arī tādi stāsti, kuros cilvēks viens pats to ir paveicis, bet mēs vienas pašas to nebūtu izdarījušas." Tāpat Zane min, ka vajag uzdrīkstēties: "Es domāju, ka ļoti daudzi nemaz neko neuzsāk, jo domā – viņiem noteikti neizdosies; būtu jau forši, bet... Ir jāpamēģina. Ja nebūs, tad nebūs – vismaz būsi mēģinājis. Varbūt tas pavērs kaut citas durvis."

"Mēs nevaram iedomāties strādāt citādāk," piebilst māsas.

Tags

Bizness Lasāmgabali Restorāni

Comment Form