Izcelt vēlamo un noslēpt netīkamo – speciāliste skaidro sejas konturēšanas būtiskākos knifus
Foto: Tamara Bellis / cc

Pirms pāris gadiem grima aktualitāšu pirmajā vietā ierindojās salīdzinoši jauns termins – konturēšana jeb sejas modelēšana. Šī tendence joprojām aizņem daudzu sieviešu prātus – kā pareizi modelēt savu seju, lai nepaliktu strīpas un veidotos izteiksmīgs koptēls? Uz jautājumiem atbildes sniedz stiliste, grima speciāliste un imidža skolas-studijas "Unastyle" direktore Una Bernatoviča.

Grima speciāliste norāda, ka sejas modelēšanas jautājums ir ierasta lieta sieviešu vidū. Tomēr viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā konturēšanā, ir grima produkti un precīzāk – to faktūra. "Var veidot konturēšanu ar krēmveida produktiem, kas būs patīkamāki sausākām ādām, bet ir arī sausie produkti," skaidro Una. Turklāt nereti sievietes izvēlas konturēt ar nepareizo produktu, piemēram, bronzeri. Speciāliste iesaka izmantot sejas modelēšanai paredzētos komplektus, kurš ir tumša un arī gaiša krāsa.

"Bronzeris ļoti bieži ir oranžā vai bronzas spīdīgā krāsā. To, ko sieviete grib nomaskēt, viņa ar bronzeri dažkārt pat izceļ. Ja uzliek spīdumu un oranžo krāsu vaigu kritumos, tie izskatīsies spīdīgi," atklāj Una. Tāpat ir arī ar vēlmi nomaskēt pieres vai žokļa daļu, bet rezultātā tās kļūst spīdīgas. Ja sieviete ar modelēšanu vēlas vizuāli samazināt, piemēram, pieres platumu, nereti bronzera lietošana dos pretēju efektu – izcels to. Tāpēc vitāli svarīgi ir lietot pareizos grima produktus.

Līdzīgi ir arī ar vaigu sārtuma lietošanu konturēšanas mērķim. "Vaigu sārtuma pamatā vienmēr ir sarkanā krāsa, un tas tomēr ir pamanāms, sevišķi uz mūsu gaišajām ādām," skaidro Una. Viņa piemin, ka Latvijas platuma grādos sieviešu sejas krāsa ir pārsvarā gaiša, tāpēc rūsganā, dzeltenīgā vai sarkanīgā krāsa būs ļoti labi redzama.

Tags

Dienas grims Sievietes Skaistumkopšana Vakara grims

Comment Form