Jaunības atgūšana ar botoksa palīdzību: iedarbība uz ķermeni un iespējamie blakusefekti
Foto: Shutterstock

Seju kopt nepieciešams ik dienu, jo tas palīdz ādu saglabāt tīru, svaigu un jauneklīgu. Arvien vairāk pieejamas dažādas injekciju procedūras, lai uzlabotu sejas ādas izskatu. Viena no tām ir botulīna toksīna injekcija, kuru veic, lai novērstu krunciņu veidošanos sejā. Jāņem vērā, ka šī procedūra nav vienkārša, tāpēc svarīgi izvēlēties sertificētu profesionāli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Botulīna toksīnu (BTX) lieto, lai samazinātu mīmikas krunciņas, uzlabotu sejas ādas izskatu, padarītu to jauneklīgāku un neļautu vecuma pazīmēm vilkt laika līnijas sejā. Botulīna toksīnu izmanto smalko līniju un grumbu mazināšanai, atslābinot mīmikas muskuļus. Vairāki miljoni cilvēku katru gadu izvēlas veikt šo procedūru, lai mazinātu novecošanas pēdas, skaidrots portālā "Medical News Today".

Lāzermedicīnas klīnikas dermatoloģe Kristīne Kalniņa skaidro, ka botulīna toksīns A ir neiromodulators, kas bloķē acetilholīna izdali, pārtraucot nervu signālu pārraidi, izraisot muskuļu atslābumu. Rezultātā tiek samazinātas vai pat pilnībā izlīdzinātas krunkas. Komerciāli tiek izmantots botulīna toksīns A, pieejams kā Botox, Dysport un Vistabel.

“To injicē vietās, kur ir pastiprināta mīmikas muskuļu darbība. Visbiežāk tas ir pieres zonā, kur ir vertikālās un horizontālās rievas un ap acīm, tā saucamajās “vārnu kājiņās” – acs ārējos kaktiņos,” stāsta viņa.

Latvijā šo procedūru biežāk izmanto sievietes, tomēr pieaug arī vīriešu īpatsvars, kuri biežāk botulīna toksīna injekcijas veic pieres zonā, lai izlīdzinātu tā saucamās dusmu rievas, kas vizuāli rada iespaidu, ka cilvēks visu laiku ir nikns.

Botulīna toksīna procedūas Latvijā pirmo reizi sāka veikt 90. gadu beigās.

Tags

Āda Ādas kopšana Sejas ādas kopšana sejas kopšanas Skaistumkopšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form