Kāpēc menopauze izraisa ādas novecošanu un kā ar to cīnīties?
Foto: Shutterstock

"Esmu novērojusi, ka sievietes, kuras līdz menopauzei lieto kvalitatīvu pretnovecošanās kosmētiku un veic atbilstošas skaistumkopšanas procedūras, uzkrāj ādai sava veida kapitālu. Un tieši šis ieguldījums ir ļoti nozīmīgs, lai āda pēc menopauzes strauji nenovecotu, un būtu vieglāk to uzturēt labā stāvoklī. Tāpēc ikvienai sievietei iesaku - līdz menopauzei izdarīt savas ādas labā visu iespējamo," aicina salona "Babour Beauty SPA Alberts" kosmetoloģe Inga Saulīte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kosmetoloģe atklāj kādu tendenci - pie viņas bieži vēršas tikko menopauzi sasniegušas sievietes, kuras stāsta - kādu rītu pamodos, paskatījos spogulī un ieraudzīju, ka esmu novecojusi.

Kosmetoloģe skaidro: "Cilvēks, protams, nenoveco vienas nakts laikā. Taču, iestājoties menopauzei, organismā samazinās estrogēns, un tas būtiski ietekmē ādu. Pēc menopauzes izsīkst ādas elastību uzturošās vielas, kas līdz tam lielākā vai mazākā mērā dabiski ir ādā, tāpēc tā strauji noveco.

Viena no svarīgākajām vielām, kas ļauj ādu saglabāt tvirtu un svaigu, ir hialuronskābe - dabīgs polisaharīds, kas atrodas cilvēka organismā - saistaudos, kaulaudos un arī ādā. Hialuronskābes uzdevums ir piesaistīt mitrumu, diemžēl ar gadiem tās daudzums organismā, tai skaitā ādā - samazinās. Un tas ir viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc āda zaudē mitrumu un noveco.

Kosmetoloģe uzsver, lai āda pēc menopauzes strauji nenovecotu, vajadzētu līdz izšķirošajam vecumam hialuronskābes rezerves ādā papildināt. To var nodrošināt, piemēram, veicot skaistumkopšanas procedūras, ar kurām ir iespējams hialuronskābi mehāniski ievadīt ādā. Piemēram, pašlaik viena no efektīvākajām šāda veida procedūrām ir elektroporācija. Tā ir alternatīva sievietēm labi pazīstamajai skaistumkopšanas procedūrai - mezoterapijai.

Elektroporācija ir nesāpīga, un tās efekts ir tāds pats - dziļi ādas iekšējos slāņos tiek ievadīta hialuronskābe.

Procedūra notiek šādi - cilvēkam iedod rokās pozitīvi lādētu medicīnisku ierīci, savukārt kosmetologs uz viņa ādu iedarbojas ar negatīvi lādētu medicīnisku ierīci, veicot ar to sava veida sejas masāžu. Tās laikā caur ādu tiek vadīti elektroimpulsi, kas ādas šūnu membrānā izveido mikroskopiskus kanāliņus, un tajos tiek ievadīta hialuronskābe.

Hialuronskābes nonākšana ādā rada ļoti ātru efektu - tā izskatās svaigāka, veselīgāka, uzlabojas ādas krāsa. Tiesa, ādā ievadītā hialuronskābe organismā ļoti ātri uzsūcas, un efekts zūd. Tāpēc, lai panāktu ilgstošu efektu, nepieciešams veikt elektroporācijas procedūru kursu, tās ir 5 līdz 6 reizes. Tad gan ir iespējams ādā izveidot hialuronskābes uzkrājumu - uzlabosies ādas asinsrite un vielmaiņa, tā kļūst jaunāka, svaigāka, kā arī sīkās grumbiņas kļūs nemanāmākas un tas kavēs ādas novecošanos pēc menopauzes.

Elektroporācija ir skaistumkopšanas procedūra, kuras laikā pielieto elektroimpulsus, tāpēc to nevajadzētu veikt cilvēkiem, kam ir sirds, asinsrites, vai onkoloģiskas saslimšanas, ķermenī ievietoti metāli u.c., brīdina kosmetoloģe.

Jāpiebilst, ka ādas tonusu iespējams saglabāt un veicināt, ne tikai apmeklējot kosmetologu, bet arī par to rūpējoties pašas spēkiem. Šeit atradīsi dermatoloģes Annas Bērziņas ieteikumus, kā profilaktiski novērst ādas novecošanos.

Savukārt te lasi par menopauzi un to, kā sadzīvot ar pārmaiņām savā organismā!

Tags

Ādas kopšana Menopauze Sejas ādas kopšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form