Vīrišķība nekur nepazudīs – speciālistes ieteikumi sejas ādas kopšanai
Foto: Shutterstock

Arvien aktuālāka kļūst tendence par savu sejas ādas veselību ikdienā rūpēties ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Ja pirms vairākām desmitgadēm mitrinošais krēms stiprajam dzimumam nebija visai nozīmīga rīta sastāvdaļa, mūsdienās arī vīrieši daudz rūpīgāk pārdomā un piekopj skaistumkopšanas rituālus. Vairāk par aktualitātēm un to, kam būtu jāpievērš uzmanība, rūpējoties par sejas ādu vīriešiem, skaidro stiliste, grima speciāliste un imidža skolas-studijas "Unastyle" direktore Una Bernatoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Speciāliste norāda, ka arvien vairāk vīriešu pievēršas, piemēram, uzacu koriģēšanai, iegādājas speciālu meikapu, kas nenozīmē aizrauties ar to kā sievietei, bet gan izmantot apsārtumu vai pumpu maskēšanā. Tāpat lielāka uzmanība tiek pievērsta lūpu veselībai, kā arī, piemēram, skropstu un uzacu ķīmiskai krāsošanai, lai izceltu matiņus, kas no dabas ir ļoti gaiši. Savukārt lielajā kāzu dienā arī līgavaiņiem būtu nepieciešams rūpēties par sejas veselību un izskatu.

Padomi sakoptākam izskatam

Una atklāj, ka ir vīrieši, kuri koriģē uzacis, jo nereti tās ir pavisam aizaugušas un sniedzas pat līdz skropstām. Tas nenozīmē, ka veidosi formu tik pedantiski kā to dara sievietes, tomēr rūpēsies par to, lai uzacis būtu sakoptas, veidotu formu un tajā pašā laikā rosinātu vīrišķību. "Daži zīmolu ir izlaiduši speciālu dekoratīvo kosmētiku vīriešiem. Ja ir kāda nopietna tikšanās, viņš var uzlikt ļoti vieglu tonālo krēmu, ka neviens pat nepamanīs," uzsver grima speciāliste.

Kosmētika var palīdzēt notušēt sarkanos vaigus vai pumpas. Una atklāj, ka bieži vieglu grimu uzklāj līgavaiņiem – jo sievietes kāzām gatavotas kā īstenas princeses, bet jaunais vīrs blakus var būt sasārtis vai ar ziliem riņķiem zem acīm. "Vīriešiem, protams, liekas – ko es tagad iešu mālēties? Tā nemaz nav. Ir tā, ka neviens pat nenojautīs, ka viņam kaut kas ir uzlikts," piebilst speciāliste. Tāpat sejai var pārlaist pāri nedaudz pūdera, kas noņems stiprā dzimuma sejas ādai raksturīgo spīdumu.

Īpaši skarbākos laikapstākļos rūpīgi jāseko līdzi lūpu veselībai. Nereti vīriešiem tās ir saplaisājušas, sausas un plēkšņainas. Una iesaka izmantot mazliet skrubi un vēlāk pabarot ar lūpu balzamu.

Savukārt gaiša tipa vīrietim var noderēt, piemēram, uzacu vai skropstu ķīmiska iekrāsošana. "Praktiski uz sejas redzi tikai, ka divas acis spīd – ne uzacu, ne skropstu. Mēs veidojām ļoti neuzkrītošu, mierīgu līniju, lai redz uzacis un skropstas. Arī tāds variants var būt," pieredzē dalās speciāliste.

Tags

Āda Nagi Sejas ādas kopšana sejas kopšanas Skaistumkopšana Vīrietis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form