Milānas modes nedēļā kolekciju izrādīs Latvijas dizainere Natālija Jansone
Foto: Highlight ID / cc

Covid-19 pandēmija sašūpoja visu pasauli un teju ikkatru nozari, tostarp modes industriju. Taču dzīve neapstājas, un tam par pierādījumu ir arī Milānas modes nedēļa, kurā šogad piedalīsies arī Latvijas dizainere Natālija Jansone. Viņas kolekcijas prezentācija būs skatāma platformā "Fashion Vibes" jau šodien, 24. septembrī, pulksten 17 pēc Itālijas laika jeb pulksten 18 pēc Latvijas laika.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ierastās sezonu modes skates Eiropā un citur pasaulē šobrīd nomainījušas to daļēji virtuālās versijas, pandēmijas iespaidā modes namiem samazinot gan kolekciju, gan ražošanas apjomus. Arī prestižā Milānas modes nedēļa, kas sākās 22. septembrī, šobrīd notiek daļēji digitālā formātā (41 kolekcija tiek prezentēta digitāli, 23 – kā klasiskas modes skates), un tajā – projekta "Fashion Vibes" ietvaros, ar 2021. gada pavasara un vasaras kolekciju piedalās arī Latvijas modes dizainere Natālija Jansone.

"Visticamāk, digitālais formāts modes pasaulē tuvākajos gados tikai aizvien vairāk nostiprināsies. Arī kā viena no pārmaiņu zīmēm industrijā kopumā. Tā kā pandēmijas dēļ šogad nenotika lielākā daļa audumu izstāžu, ražotāji jau pielāgojušies jaunajai situācijai un komunikācija – arī par jaunu audumu radīšanu, ar dizaineriem notiek zoom vai izmantojot citus digitālās saziņas rīkus," skaidro dizainere Natālija Jansone. Viņa stāsta, ka ar klientiem dažādās pasaules malās attālināti strādā pat stilisti. "Mums jau ir bijuši vairāki gadījumi, kad, veidojot tērpus, tos laikojam uz ķermeņa uzbūvē pasūtītājiem līdzīgiem cilvēkiem. Virtuāli pasūtījumus izdara arī veikali, tērpus savām sezonas kolekcijām izvēloties ar bilžu un video starpniecību."

Neskatoties uz izmaiņām, dizainere spriež, ka šī krīze nesagraus modes industriju, jo cilvēki jau gadsimtiem ilgi ar apģērba palīdzību ir centušies atšķirties viens no otra un izcelt savu personību. Taču viņa uzskata, ka cilvēki arvien vairāk izvēlēsies kvalitatīvu, ilgtspējīgu un viegli variējamu apģērbu no dabiskiem un kvalitatīviem materiāliem. "Otrs izteikts virziens būs un jau tagad ir komforts – sportiskais stils visdažādākajās tā niansēs. Ierobežoto ceļošanas iespēju dēļ aizvien vairāk tiks novērtēti vietējie dizaineri, tādējādi aktivizējoties un kļūstot radošākai arī lokālajai modes ainai," viedokli pauž Jansone.

Natālijas Jansones 2021. gada pavasara un vasaras kolekcija ir veltījums ceļotājai, kura nevis izvēlas eksotiskus galamērķus, bet ceļo savos sapņos un sajūtās, lai tādējādi nokļūtu tuvāk pati sev un jaunajai pasaulei, kas šobrīd vēl tikai top. Viņa ir tās vēstnese – attieksmē, apģērbā un nospiedumā, kuru caur to atstāj pasaules estētiskajā un fiziskajā telpā. Elegance un viegls romantisms kolekcijā apvienojies ar nākotnē vērstu dinamiskumu un atvērtību. Komforts, brīvas, plūstošas silueta līnijas – ar sportiskumu. Dabiskajiem materiāliem – zīdam, kokvilnai, viskozei, radot drošības un autentiskuma sajūtu, savukārt krāsu izvēlei, faktūrām un to salikumiem – negaidītību, pārsteigumu, nesamākslotību un atvērtību jaunām sajūtām un sinerģijām. Dzīvē un apģērbā.

Foto: Natālijas Jansones jaunā kolekcija:

Tags

Modes skate Modes tendences
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form