Projektu atbalsta
Sponsor Logo

10 lietas, bez kurām šovasar neiztikt festivālā

Vasara ir ne tikai augļu, sauļošanās un atvaļinājumu laiks. Gaišās un siltās naktis žēl nogulēt, tādēļ jāpošas uz kādu no neskaitāmajiem festivāliem. Atliek vien izvēlēties – kantrī, klasiskā vai rokmūzika, bet varbūt teātra vai kino festivāls? Kad draugu pulks piekritis avantūrai un īstais pasākums noskatīts, jāķeras pie sarežģītākās daļas – somas pakošanas. Saudzē savus draugus un neesi tas atpūtnieks, kurš saulē nodeg kraukšķīgs (jo aizmirsi pretapdeguma krēmu) vai pamostas stīvs (jo nebija ko palikt pagalvī). Tu taču vēlies labi pavadīt laiku, nevis čīkstēt par tulznainām kājām.


Gurnu somiņa


Foto: AP/Scanpix

Lecot polku, abas rokas vari mētāt pa gaisu, jo gurnu somiņa allaž būs tev cieši klāt. Raizēm, ka kāds garnadzis iešmauks mugursomā, šajā pasākumā nebūs vietas. Somiņā pietiks rūmes arī telefonam, atslēgām, salvetēm un ledenēm.


Vilnas zeķes


Foto: Vida Press

Sirdsmiera labad ieliec tomēr vecmāmiņas adītās zeķes somas dibenā, jo arī vasaras (un jo īpaši augusta) naktis var kļūt drēgnas. Var gadīties, ka saņem uzaicinājumu doties lūkoties zvaigznēs, bet rasā sabristās kājas, vai, vai, kā salst! Liec vien iekšā tās zeķes, pēc tam slavēsi savu attapību!  


Lukturītis


Foto: Shutterstock

Kad telefons izlādējies no cītīgās bildēšanas, lukturītis noderēs, lai atrastu ceļu līdz teltij vai, gluži vienkārši, izzvejotu kaut ko no somas. Tāpat, pēkšņas iedvesmas vadīts, varēsi palasīt līdzi paņemto grāmatu. Starp citu, tu vari pagatavot lampu – pieliec lukturīti pie ūdens pudeles sāniem – šķidrums izkliedēs gaismu un gaismeklis gatavs. 


Ūdensizturīga sega


Foto: Vida Press

Baudīt pasakainu mūziku guļus stāvoklī, protams, ir vilinoši. Arī skudras un citi kukaiņi atbalsta šādu ideju. Tu būsi dienas varonis, ja ņemsi līdzi segu, kurai apakšējā daļa ir ūdensnecaurlaidīga. Tevi nebiedēs ne īsas lietusgāzes, ne cīņas ar ūdenspistolēm.   


Gardumi


Foto: Shutterstock

Festivālos tikt pie frī kartupeļiem un sulīga burgera nav sarežģīti, bet dažreiz ir sasodīts slinkums celties kājās, iet un vēl stāvēt rindā! Un ko iesākt, ja ieritinies zem segas, bet pēkšņi ierūcas vēders? Paciņa riekstu, šokolādes batoniņš vai pat kāds mājās gatavots našķis būs tieši laikā!


Ķerra


Foto: Reuters/Scanpix

Nav nekā kaitinošāka, kā vairākas reizes mērot ceļu no mašīnas līdz telts vietai. Iecel bagāžniekā ķerru, piepildi to ar smagākajiem nesamajiem un līdz guļvietai visu vienkārši aizripini.


Traki aksesuāri


Foto: Vida Press

Mūzikas festivāli ir vieta, kur atlaist grožus arī stila ziņā. Te neviens neskatīsies greizi, ja visu roku nolīmēsi ar pagaidu tetovējumiem vai uzvilksi botas, kas tumsā mirgo. Kāpēc gan uz pāris stundām neizmēģināt ko pagalam traku, piemēram, spilgti zilu parūku? Fantastiskas bildes garantētas! Uzvelc ko tādu, ko ikdienā neuzdrošinātos – iepazīties ar jauniem cilvēkiem nekad nebūs bijis tik vienkārši.


Melnais atkritumu maiss


Foto: Vida Press

Krekls piesvīdis, džemperis salijis, bikses aplietas. Labākais risinājums – saliec to visu melnajā atkritumu maisā, uzreiz būs skaidrs, ka šeit ir netīrās drēbes, kas pa taisno dosies uz veļasmašīnu. Ja atceļā uz mājām piestāj saplūkt pļavu ziedus, bet tur vīd atkritumu kaudze – maiss noderēs to savākšanai. Labs darbiņš, kas padarīts! 


Lūpu balzams


Foto: Shutterstock

Vasarā pārsvarā gribas apmeklēt tikai tos pasākumus, kas notiek pie dabas krūts, nu, kaut vai pāris koku paēnā. Bet kur daba, tur saule, vējš, kāds atspirdzinošs dzēriens – un lūpas jau sūrst! Izrādās, ka saule kož arī lūpās, tādēļ izvēlies balzamu ar SPF.


Vecs mobilais telefons


Foto: Vida Press

Krāmu tirdziņos vai kādā atvilktnē vēl var atrast pirmos podziņu mobilos telefonus, kuru baterija joprojām ir dzīvelīga pat nedēļu. Ja nu gadās nomaldīties, bet viedtālrunis atteicis sadarboties, jo Instagram ir kārtīgi apčubināts, vecais telefons nāks talkā. Stilīgs, praktiski neiznīcināms un ar veco, labo "čūskas" spēlīti iekšā!

Projekta ''Svini vasaru ar Borjomi!'' veidotāji: saturs – Andra Čudare un Kristīne Melne, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Ivo Dobrājs, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Inese Skaraine, Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.